Naše fórum slaví šesté narozeniny

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Naše fórum slaví šesté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Tedy abych byl přesný, tak by se tohle vlákno mělo jmenovat "Naše fórum oslavilo šesté narozeniny". Ano, stalo se. Zapomněl jsem na narozeniny našeho fóra, které přišly v pátek 23. října. Ale skluz je jen dva dny, tak to snad moc nevadí.
V uplynulém roce prošlo naše fórum zase mnoha zajímavými událostmi a i když jsme tu měli několik nepříjemností se spammery, tak ve výsledku ty dobré vzpomínky jednoznačně převažují. Naši uživatelé dokázali perfektně přinášet aktuální informace, které nalezli na webu, nebo které dokonce sami vytvořili - třeba Kennyho montáže Pluta z přibližovací fáze. Na fóru se tak sbíhaly informace z různých koutů internetu a dařilo se tak plnit záměr, se kterým jsem tenhle portál rozjížděl - vytvořit na internetu příjemné místo, kde by čtenáři mohli diskutovat o kosmonautice a v jednotlivých vláknech najít vývoj různých projektů. Právě díky Vám, uživatelům se to daří.
Za uplynulý rok se na naše fóru registrovalo hned několik uživatelů, kteří se zařadili mezi velmi aktivní přispěvatele. Nemohu jmenovat všechny, takže jen namátkou - geal (263 příspěvků), Jardax (92 příspěvků), jakubh (133 příspěvků), nebo Evžen111 (136 příspěvků).
Naše fórum zažilo i široký tématický rozptyl. Jak přibývali lidé, začaly se množit i jejich zájmy, rostla touha diskutovat o tématech, která nejsou informativní. Začala tedy vznikat vlákna, která slouží k debatě o projektu, zatímco původní vlákno zůstává určené pro informování o pokrocích v projektu - tak jsme to zavedli třeba u nové éry americké kosmonautiky.
Stejně tak pozoruji, že fórum už na mnoha místech začíná mít tématický přesah. Začínali jsme jako fórum o kosmonautice. Postupně se na nás začaly nalepovat i další obory - astrofotografie, či pozemská astronomie a nejnověji dokonce debaty o Fermiho paradoxu. Je jistě dobře, že se na našem fóru takto živě diskutuje. Už mnohokrát jsem říkal, že uživatelé jsou motorem, který nás žene dál. Ale na druhou stranu si myslím že je na tomto místě vhodné říct, že už bych ten živelný rozvoj "příbuzných témat" trochu omezil. Dejme tomu, že Fermiho paradox je hraničním tématem, za které už bych dál nešel. Byl bych velmi rád, kdybychom začali naši diskusní pozornost zaměřovat opět na to, k čemu bylo tohle fórum založeno - na kosmonautiku. Tím neříkám, aby se v ostatních vláknech přestalo diskutovat! Rozhodně ne, už k nám patří, jen bych už nezakládal další témata, která moc s kosmonautikou nesouvisí. :)
Já musím říct, že mám díky blogu na fórum trochu méně času, než jsem měl dříve, ale díky tomu, jak aktivní uživatele tu máme, to není vůbec znát. Pořád jsou tu zajímavé informace, které čtenáři najdou na internetu a za to vám všem patří velký dík - ať už naše fórum jen pasivně čtete, jste na něm registrováni, nebo dokonce aktivně přispíváte. Vy všichni tvoříte celek, který tohle fórum vytváří. Každý z vás tu zanechává svůj pomyslný otisk a bez každého z vás by tohle fórum vypadalo jinak. My všichni ho tvoříme. Je to naše společné dílo a jen my rozhodujeme o tom, jaké bude. Jsem rád, že jsou u nás rozumní lidé, se kterými nejsou žádné problémy a fórum proto vzkvétá.

Vloni jsem při narozeninách napsal tenhle tip:

Registrovaných uživatelů: 850
Uživatelů s minimálně 10 příspěvky: 200
Uživatelů s minimálně 1 příspěvkem: 420
Návštěv fóra za rok: 190 000

A jaká je realita?
Registrovaných uživatelů: 807
Uživatelů s minimálně 10 příspěvky: 165
Uživatelů s minimálně 1 příspěvkem: 409
Návštěv fóra za rok: 197 341

Jak je vidět, tak jsem čísla okolo registrovaných tipoval o chlup optimističtěji, naopak návštěvnost byla lepší, než jsme čekal. Ohledně příštího roku doufám, že se udrží kvalita, kterou tu máme. A dávám si i závazek - do příštích narozenin bych byl rád, pokud by se nám podařilo převést fórum na nový redakční systém. Částečně jsem se o tom bavil s klukama na cestě do ESTECu. Nevýhodou je, že budeme muset změnit design fóra, protože tahle šablona už není na nových verzích podporována. O změně vás budeme samozřejmě včas informovat.

Na závěr bych chtěl Vám všem, kdo čtete tyhle řádky, poděkovat. Právě díky Vám je fórum tam, kde je. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Naše fórum slaví šesté narozeniny

Příspěvek od indian22 »

Já na své narozky taky občas zapomínám. Gratuluju, tak mi dochází, že už tu cancám čtyři roky.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví šesté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

A my jsme za to rádi :-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Naše fórum slaví šesté narozeniny

Příspěvek od Wopat »

Všechno nejlepší k narozeninám a klobouk dolů za závazek na příští rok. Budu držet palce!
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví šesté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Díky, snad to klapne :-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Naše fórum slaví šesté narozeniny

Příspěvek od tomas »

Taky gratuluji. Hrozně to letí. Je dobře, že to tu tak žije. Pak mi neunikne žádná novinka z kosmonautiky. Díky Dugi za tohle skvělé místo.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví šesté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Já ho sice založil, ale žije díky uživatelům. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Naše fórum slaví šesté narozeniny

Příspěvek od vai777 »

Dugi a všichni ostatní - díky za skvělé místo, kde můžu sosat informace a sem tam i nějakým drobkem přispět do společné mlýnice. Je mi tady s Vámi všemi moc dobře a (možná to zní divoce, ale je to tak) to, že jsem tohle fórum našel, mi docela výrazně změnilo život.
Tak ať nám to tady klape i nadále a vzhůru na další úspěšný rok! :tlesk:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Naše fórum slaví šesté narozeniny

Příspěvek od Samo »

Som tu síce len krátko ale aktivita ľudí je fakt úžasná, gratulujem k šietemu výročiu a poklona všetkým ktorý to tu pred šiestimi rokmi začali budovať :klaní se: :palec nahoru:
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví šesté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

vai: Těší mne, že se Ti tu líbí a doufám, že tomu tak bude i nadále. :palec nahoru:

Jen s jednou věcí nesouhlasím - Tvoje špetka, kterou tu přispíváš je pořádně velká! :palec nahoru:

Samo: Jsme rádi, že se ti tu líbí. Nejsi tu sice dlouho, ale svou aktivitou ses zařadil mezi velmi důležité členy našeho portálu. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“