Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

V posledních letech, vždycky na konci října, se mne zmocňuje nostalgie. A jiné to není ani letos. Není to kvůli tomu, že by mne deprimoval pohled na podzimní mlhy, opadané stromy, nebo cokoliv jiného. Důvod je ten, že 23. října slaví naše fórum narozeniny. A tento den přišel právě dneska. Naše diskusní fórum slaví … ufff to to letí … čtvrté narozeniny.
Ten uplynulý rok se vezl na vlně roků předchozích. To znamená, že se členská základně stále rozrůstala, pohodová atmosféra na fóru zůstala a celkově vzato máme za sebou další velmi úspěšný rok.
Dovolím si zkopírovat část svého příspěvku, který jsem napsal vloni do vlákna o třetích narozeninách.
  • Když jsme slavili první narozeniny, bylo nás na fóru 12 a našli byste tu 867 příspěvků. Tehdy jsem tipoval, že za rok tu bude 25 registrovaných. A realita? Když jsme slavili druhé narozeniny, měli jsme 81 registrovaných a 3291 příspěvků (tedy 2424 za rok). Ani tehdy jsem si neodpustil věštění budoucnosti. Čekal jsem, že za další rok bude na našem fóru 150 registrovaných lidí s tím, že jsem zřejmě trochu „přestřelil“. Dodal jsem, že minimálně 40 z nich bude mít na svém kontě 10 příspěvků. A nyní přichází třetí výročí. Opět je vidět, že realita překonala očekávání. V současné době (půlnoc mezi 22.10. a 23.10. 2012) máme dohromady 328 registrovaných uživatelů! 60 z nich má minimálně 10 příspěvků a celkem 135 uživatelů napsalo alespoň jeden příspěvek. Klobouk dolů. Pokud jde o příspěvky, tak těch máme momentálně 11 416 (za rok jich přibylo 8125, což je nárůst o 235%!).
A jak tedy dopadl rok čtvrtý? Aktuálně máme 514 uživatelů (o 186 víc než vloni), přičemž 101 z nich má minimálně 10 příspěvků (to je o 51 víc, než vloni). Alespoň jeden příspěvek má 235 uživatelů (přesně o 100 víc než vloni).
A jak na tom byla návštěvnost?
  • První rok fungování: 6 825 návštěv
    Druhý rok fungování: 26 557 návštěv ( + 289,11%)
    Třetí rok fungování: 112 171 návštěv (+ 236,05%)
    Čtvrtý rok fungování: 174 493 návštěv (+55,55%)
A to ještě musím upozornit, že to, co tu vidíte, jsou „jen“ hodnoty návštěvnosti fóra. Blog dělá jen o chloupek horší čísla.
Nyní se opět pokusím shrnout nejdůležitější události uplynulého roku, které stojí za to, abychom si je připomněli.
  • 1) Uskutečnil se druhý ročník setkání našeho fóra v Jihlavě. Stejně jako vloni se zde všem líbilo a příští rok by se měla akce znovu opakovat. Navíc jsme zde navázali spolupráci s Tomášem Přibylem, která vyvrcholila jednak naší společnou cestou do ESTECu a také zmínkou o našem fóru v České televizi.
    2) Nasbírali jsme velké množství uživatelů a za každého z nich jsem rád. Speciálně si ale vážím příchodu několika lidí, kteří aktivně působí na kosmo.cz. Jsou to uživatelé Agamemnon a Machi. Uživatel Pospíšil sem patří také, jen se registroval dříve, než tito dva zmínění. Pánové, opravdu si Vaší přítomnosti na fóru cením, protože často přinášíte fundovaný pohled na celou věc.
    3) Za zmínku stojí i příchod Gubareva, který je tu sice jen od února, ale už má na svém kontě 1699 příspěvků, což z něj dělá třetího nejaktivnějšího uživatele našeho fóra. Zároveň výrazným způsobem rozšířil naše fórum o novinky z astronomie (i té pozemní).
    4) Týmu redaktorů, kteří tvoří náš blog se daří vytvářet jeden článek denně. Vloni vzniklý blog návštěvností šlape fóru na paty.
    5) Podařilo se udržet spolupráci se Stream.cz
    6) Odkazují na nás desítky webových portálů – zmínky o nás jsou dokonce už i na slovenském internetu.
    7) V soutěži SCIAP 2012 obsadily Vesmírné výzvy třetí místo v kategorii Audio-/Audiovizuální pořad třetí místo a Dobývání vesmíru bylo dokonce druhé.
    8) I přes masivní nárůst registrovaných i návštěv si naše fórum zachovalo to, kvůli čemu jsem ho zakládal – aby tady byly užitečné informace a aby se tu k sobě chovali uživatelé slušně. Všem, kdo se na dodržování těchto dvou stavebních kamenů podílíte, upřímně děkuju.
Čím víc lidí na fórum přijde, tím větší je riziko, že se tu usídlí i uživatelé, kteří nechtějí, nebo nezvládají plnit naše pravidla. V minulém roce jsme se o tom přesvědčili. S odstupem času bych některé věci řešil jinak, ale chybami se člověk učí.
Stejně jako každý rok, i letos zakončím svoje bilancování několikanásobným poděkováním.
Děkuji tedy …
  • … oběma moderátorům za jejich bedlivý dohled nad fórem a poradní hlas při rozhodování o důležitých věcech
    … speciálně Tommymu za jeho ochotu investovat čas a nemalou píli do technické správy fóra
    … všem tvůrcům blogu za nádherné články, které u nás vychází každý den a které tito lidé vytváří bez nároku na odměnu ve svém volném čase.
    … Lakelymu nejen za vzornou správu našeho Facebookového a Google+ profilu, ale i za všechno ostatní,co pro nás dělá.
    … chobolatomovi za správu profilu na Twitteru
    … všem aktivním uživatelům – každý příspěvek, který k nám napíšete, udržuje naše fórum při životě a dovoluje mu růst. Vy jste tím motorem, který tlačí tuhle káru dál.
    … všem registrovaným uživatelům. Tím, že jste se u nás registrovali, jste dali najevo, že jsou tu informace, o které lidé stojí.
    … všem návštěvníkům, kteří na naše stránky chodí bez registrace. Díky Vám máme tak krásné statistiky návštěvnosti.
    … administrátorům všech webů a sociálních profilů, které na nás více či méně pravidelně odkazují. Díky Vám se o nás dozví více lidí. Zmínka, či odkaz na naše fórum na jiném webu je pro nás tím nejvyšším oceněním, jakého se můžeme dočkat.
No a co by to bylo za oslavu narozenin, kdyby tu nebylo moje tradiční tipování. Takže já si tipnu, že až budeme slavit příští rok první kulatiny, tedy páté narozeniny, tak budeme mít:
  • 650 uživatelů
    z toho 150 s minimálně 10 příspěvky
    300 uživatelů bude mít alespoň jeden příspěvek
    190 000 návštěv za rok
Možná jsou to smělé cíle, ale díky partě skvělých lidí, která k nám na fórum chodí, mi vůbec nebude vadit, když se některá z těch statistik nepodaří naplnit. Kluci, strašně si vážím toho, že jste tady. Mám z toho, co kolem našeho fóra vzniklo opravdu ohromnou radost.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od Matyn »

Ty čísla jsou úžasné! :slint:
Gratuluju fóru a doufám že se dočkám tématu: Naše fórum slaví desáté narozeniny ....
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Díky, je to zatím daleko, kdo ví. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od MilanSpace »

:klaní se:
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Děkuju moc :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od vai777 »

Fantastické. Musím Ti, Dugi, poděkovat za to, že jsi na netu vytvořil místo, kam každý den chodím jako malý kluk do cukrárny. I když nejsem už tak aktivní (přeci jen blog mi zabírá podstatnou část volného času), den bez kosmonautix.cz by nebyl úplný.
Tak do dalšího roku hodně sil, skvělých uživatelů a přispěvatelů, a stejně dobrou atmosféru jako doposud! :tlesk:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od Tommy »

No teda, už čtyři roky, to to letí :o Myslím, že kdyby někdo Dugimu před těmi čtyřmi léty řekl, že v tuto dobu bude mít fórum necelých 175 tisíc návštěv ročně, přes 500 uživatelů, přes 27 tisíc příspěvků, za sebou dva povedené srazy a aktuálně i zmínku v TV, tak by ho Dugi asi poslal rovnou do Bohnic :lol:

Každopádně do dalšího roku přeju fóru ještě více nových (a "pozitivně" aktivních) členů a návštěvníků, minimum trollů a spammerů, ideálně žádné technické potíže a aby ta zmínka v TV nezůstala dlouho jedináčkem. ;) Rovněž fóru přeji, aby si udrželo nejen určitou odbornou úroveň ale i onu Dugim zmiňovanou přátelskou atmosféru... Zkrátka všechno nejlepší a vzhůru do dalších let! :tlesk:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Díky moc vám oběma, kluci. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od Gubarev »

Velké gratulace!!
Zaprvé především neutuchající Dugiho energii ,
zadruhé (last but not least!!) pánové i vám dalším spoluadminům,
spolutvůrcům, přispěvatelům a členům.

Vaše největší síla je v tom, že jste nejen zapálená, ale především sehraná parta a
to je na výsledku kruca znát!!! :palec nahoru: :palec nahoru:
Držte se a dík za vaší pozitivní energii a přístup, kterou beru jako naprosto ZÁSADNÍ,
v jakémkoli oboru lidské činosti. A abych jen netlachal, mám reálný a velmi hutný důkaz:

Myslel jsem si, že k přechodu na CZ klávesnici a gramatiku by mě přinutil jen ten,
kdo by držel střelnou zbraň u mé hlavy. A ono to šlo cestou pozitivní motivace. :lol:

Připíjím na Vaše zdraví! ;)
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Díky moc :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“