Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od Tommy »

Oba dva, Tano i systém, mají pravdu - fórum totiž bylo na server fakticky nainstalováno onoho 23.10.2009, nicméně hned po instalaci to pochopitelně bylo úplné holátko, které bylo nejprve potřeba různě nastavit, upravit, aplikovat jiný vzhled a ten pak taky různě vyladit, vymyslet systém hodností a jejich grafické ztvárnění, vymyslet členění fór a témat, všechno zkoušet, psát (a zase mazat) testovací příspěvky a mnoho a mnoho dalšího... To samozřejmě zabralo nějaký čas, takže k faktickému "ostrému" zprovoznění došlo právě až toho 25.10., kdy Dugi napsal a zveřejnil první příspěvek o hodnostech. A pak už to jelo... ;)

Pozn.: vzpomínám, jak mi toho 25. večer Dugi psal (citace z historie naší soukromé diskuze): "... jinak už se nemůžu dočkat až sem napíšu, že se mi registroval první uživatel (tebe tak nějak nepočítám :P)" (Já jsem totiž asistoval při instalaci, takže jsem se registroval už 23., chvilku po základním zprovoznění...) No a prvním registrovaným uživatelem se stal 01 lis 2009 v 10:31 právě Tano :palec nahoru:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Díky za připomenutí, Tommy. Je vidět, že se mi už některé detaily začínají vytrácet z paměti. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od Pospíšil »

Také já se připojuji s upřímným přáním všem tvůrcům fóra, pravidelným i občasným přispěvatelům do diskuse a hlavně Dugimu hodně energie a chuti pokračovat v tom, co zde dělají, i v dalších letech.
Ať vám ten elán, vzájemná ohleduplnost, vstřícnost a vůbec všechny pozitivní emoce vydrží co nejdéle ! :)


...

Jen jsem se musel trochu pousmát, když jsem v Tanově postu prošel odkazy na úplně první příspěvky a dočetl se, že toto fórum bylo v roce 2009 založeno proto, že: "Na českém internetu chybí místo, kde by se mohli zájemci o aktuální dění ve vesmíru sdružovat, debatovat a probírat současné nejnovější události." ... a pak v dalších nejstarších vláknech číst přeformulované příspěvky z portálu kosmo.cz , kde diskuse běží od roku 2003 :Drbe se na hlavě:
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 25
Registrován: 13.5.2013 15:00
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od rexino »

Fúha tak kosmonautix ma už 4 roky? :o Tak ja ti len gratulujem Dugi a hlavne ĎAKUJEM za toto super fórum :) Keď som si len nedávno hľadal cestu ku kozmonautike tak som objavil toto fórum, kde som zo začiatku chodil len ako neregistrovaný sledovateľ, no neskôr som neodolal a registroval som sa :lol: . Chcem poďakovať hlavne za tých trpezlivých ľudí ktorí mi pri mojích začiatkoch dokázali odpovedať aj fakt na hlúpe otázky :lol: .Inde by ma buď vysmiali alebo vôbec nevysvetlili :) . Veľmi si aj vážim to že sa tu združujú slušný ľudia ktorí dokážu diskutovať inteligentne a bez urážok či nadávok. Je to fakt super že sú ešte ľudia ktorých zaujíma aj veda. Pre mňa toto fórum aj znamenalo dosť veľa v tom že som si našiel cestu k vede celkovo (aj keď veľmi svojským spôsobom :lol: :lol: ). Taktiež chcem poďakovať za blogerov ktorí robia perfektnú robotu a ja ten blog fakt čítam ako knížku, keďže literatúra faktu je naozaj jediná ktorá ma zaujíma :-D . Taktiež tu na fóre je super že každý deň tu najdem overené novinky z kozmonautiky. Ja si už ani neviem predstaviť deň aby som nepozrel kosmonautix :D to je asi prvé čo spustim keď zapnem PC :)
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví čtvrté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Vám oběma moc děkuju.

Jen poznámka pro Mirka: Mnohokrát jsem si vzpomněl na to, co jsem v tom příspěvku napsal. Věř mi, že mnohokrát. Psal jsem ho tenkrát v emocích. To víš, zakládal jsem svůj první větší projekt (svoje osobní stránky na webzdarma do velkých projektů opravdu nepočítám) a tak jsem si pustil pusu na špacír a na kosmo.cz si nevzpomněl. Prakticky už pár hodin po odeslání jsem si uvědomil, že to, co jsem napsal je blbost a váhal, jestli to mám přeformulovat, nebo ne. Nakonec jsem se rozhodl pro druhou možnost, protože jsme si říkal, že na fórum nebude chodit tolik lidí, nebo že nebudou číst nejstarší příspěvky a tak že se to ztratí. Jak je vidět, mýlil jsem se. Za tu mylnou informaci, která je tam uvedená se omlouvám.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“