Naše fórum slaví deváté narozeniny

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Naše fórum slaví deváté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Ten čas letí neuvěřitelným tempem! Dnes je to devět let od chvíle, kdy jsme s Tommym založili diskusní fórum na adrese vesmir.thos.cz. To se později přesunulo na adresu kosmonautix.cz a později na současnou adresu forum.kosmonautix.cz. Fórum funguje stále a troufám si říct, že pro blog, který je jakousi výkladní skříní webu, je jeho existence nezbytná. Vždyť odkud nabíráme nové redaktory? Z fóra – stávají se jimi právě aktivní přispěvatelé. Navíc nikdo z nás nestíhá sledovat všechny zdroje – na fóru se proto dají najít informace, které už někdo předvybral a které můžeme snáze zařadit do článků.
Za těch devět let se tu registrovaly stovky uživatelů a můj díky patří každému z nich. Nezáleží na tom, jak dlouho tu jste, nebo jak moc Vás kosmonautika zajímá. Už jen tím, že jste se tu registrovali, dáváte najevo svůj zájem o obor. Aktivní uživatelé jsou motorem, který táhne tohle fórum vpřed. Můj dík patří i těm, kteří fórum čtou, ale nejsou registrovaní. Vám vděčíme za moc pěkná čísla ve statistice návštěvnosti. Za uplynulý rok (23.10.2017 – 22.10.2018) zaznamenalo naše fórum 212 112 návštěv, což je o šest tisíc víc, než za srovnatelné období mezi roky 2016 a 2017.
Děkuji všem registrovaným, ale speciální poklonu chci stejně jako v minulých letech vyseknout těm, kteří mají přístup k ověřeným informacím a přesto věnují čas tomu, aby s nimi seznámili i naše čtenáře – ať už jde o Michala Václavíka, Tomáše Přibyla, Jirku Hoška, či Mirka Pospíšila. Všechny vaše komentáře jsou pro naše fórum nesmírně cenné, protož tomuhle webu dodáváte punc důvěryhodnosti.
V neposlední řadě chci poděkovat klukům, kteří mají na starost naše sociální sítě. Je to nevděčná práce. Redaktorům na blogu píší čtenáři pochvalné komentáře, na fóru se děkuje za kvalitní příspěvky, ale posty na sociálních sítích berou lidé jako jakousi samozřejmost. Nevidí, že je za tím píle, vytrvalost a zodpovědnost – to vše navíc ne jen nárazově, ale dlouhodobě. Děkuji tedy Lakelymu a Ketivabovi.
A hlavně chci poděkovat všem diskutujícím, kteří (až na drobné výjimky potvrzující pravidlo) dokáží na fóru udržovat pohodovou a přátelskou atmosféru, kterou jsme tu vždy měli. Na internetu ubývá míst, kde by se uživatelé respektovali navzájem, kde by nebyly flame-wary a kde není slušná diskuse. Každý z vás každým svým příspěvkem rozhoduje o tom, na kterou stranu se naše fórum vydá. Děkuji proto všem, kteří se jej vytrvale snaží udržovat na té správné straně, kde vždy bylo.

P.S. Příští rok touhle dobou nás čekají první opravdu velké kulatiny. :tlesk:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Naše fórum slaví deváté narozeniny

Příspěvek od vai777 »

Nemůžu si pomoci, ale jsem nucen utrousit pár vět. :-D
Chci Ti, Dugi, poděkovat, že jsi toto fórum založil a vedeš ho způsobem, jakým ho vedeš. Je to moc příjemné místo na virtuální setkávání a debaty s partou skvělých lidí a jsem moc rád, že spoustu z nich už znám nejen jako nicky a avatary.
Doufám a věřím, že se zdejší atmosféru podaří udržet a fórum bude pořád místem, kam chodím každý den moc rád.
Tak všechno nejlepší všem! :palec nahoru:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10789
Reputace: 10149
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Naše fórum slaví deváté narozeniny

Příspěvek od Pospíšil »

vai777 píše:Nemůžu si pomoci, ale jsem nucen utrousit pár vět. :-D
Chci Ti, Dugi, poděkovat, že ...
+1 :palec nahoru:
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Naše fórum slaví deváté narozeniny

Příspěvek od Wopat »

Tady není co dodat :klaní se: Děkuji všem uživatelům za udržování jedinečné přátelské atmosféry a za informace a aktualizace neuvěřitelné řady kosmických projektů. Rozšiřujete mé obzory, bavíte mě a vzděláváte.

Dugimu jako vždy mnohokrát děkuji za založení fóra, blogu, za veškerou práci a úsilí, které těmto projektům věnuje a za to, jakým způsobem to tady vede.

Dnes bych ale chtěl zejména poděkovat dvěma uživatelům, o kterých už psal Dugi. Aniž bych si uvědomoval, že jsou narozeniny fóra za rohem, před několika dny jsem v duchu oceňoval práci Ketivaba a Lakelyho, kteří se starají o sociální sítě, a říkal si, že jim musím poděkovat. Je to opravdu nevděčná práce, která nesklízí ovace, ale která je důležitá a vyžaduje velkou vytrvalost a nasazení. Lakely už toto nasazení drží roky a to nejen na facebooku, ale také v Kosmotýdeníku. Lakely, díky moc za tvoji práci :palec nahoru: Ketivab je ve funkci správce Twitteru mnohem kratší čas, ale zase ne tak krátký, aby nebylo možné říci, že opravdu dlouhodobě a poctivě maká. S jeho nástupem do funkce se náš Twitter posunul úplně na jinou úroveň a proto je dnes Ketivab osobou, které chci poděkovat ze všeho nejvíc. Ketivabe, díky mockrát za tvou vytrvalou práci a zodpovědný přístup a přeju ti, ať ti tvé nasazení vydrží i nadále :klaní se:

A do dalšího roku nám všem přeji jen tolik, abychom vždy měli dostatek vesmírných projektů, o kterých můžeme diskutovat a obdivovat je a abychom si tady zase za rok ve stejně dobré náladě popřáli a poděkovali.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví deváté narozeniny

Příspěvek od Lakely »

Předně díky Dugimu, jen matně tuším, kolik času, osobního života a energie do tohoto celého projektu investuje a jen díky tomu, se můžeme takhle krásně rozvíjet stále dále. Díky! :)

Díky taky všem uživatelům, které udržují tohle fórum živé, tedy úplně všem :)

A díky i těm, kdo se rozhodly vložit do celého projektu o kousek víc a díky nimž má teď Kosmonautix tak široký záběr, ať už jde o Tomase, Wopata, Vaie, Karla Zvoníka a další a další. Takhle fajn služby pro naše čtenáře a diváky by žádný komerční produkt nikdy nevytvořil. To, že to děláme jen tak z nadšení, nám dovoluje vytvářet ten super Kosmonautix, co máme rádi :)

A díky Dugimu a Wopatovi za pochvalu. Pomáhám, jak mohu, ačkoli optimálně bych chtěl pomoct ještě více, aby v tom Dugi nebyl tak sám. Nicméně jsem trochu kverulant a nasekal jsme si ještě pár svých volnočasových projektů a ty mi trochu berou čas. :andílek:

Tak vše nejlepší celý Kosmonautixi! A hurá do první desítky.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Nemo
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 255
Reputace: 2
Bydliště: Praha
Registrován: 17.10.2013 6:44
Re: Naše fórum slaví deváté narozeniny

Příspěvek od Nemo »

Též si dovolím připojit se ke gratulaci a VELKÉMU PODĚKOVÁNÍ.
I když v poslední době absolutně nestíhám vše sledovat, je pro mě vždy návrat na stránky úžasným relaxem, zdrojem zajímavých informací a poučení i napínavého čtení. Prostě děkuji za to, že Kosmonautix JE a Dugimu i VŠEM, kteří pro nás neúnavně, ve svém volném čase, shánějí informace, překládají a píší články, připravují videa a přinášejí nám je takříkajíc na "zlatém podnose". Jste úžasní, prosím vydržte. Díky. :palec nahoru:
jregent
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 277
Reputace: 18
Bydliště: Bystřice pH
Registrován: 13.6.2014 16:48
Re: Naše fórum slaví deváté narozeniny

Příspěvek od jregent »

Nemo píše:Též si dovolím připojit se ke gratulaci a VELKÉMU PODĚKOVÁNÍ.
I když v poslední době absolutně nestíhám vše sledovat, je pro mě vždy návrat na stránky úžasným relaxem, zdrojem zajímavých informací a poučení i napínavého čtení. Prostě děkuji za to, že Kosmonautix JE a Dugimu i VŠEM, kteří pro nás neúnavně, ve svém volném čase, shánějí informace, překládají a píší články, připravují videa a přinášejí nám je takříkajíc na "zlatém podnose". Jste úžasní, prosím vydržte. Díky. :palec nahoru:
Kde se to da podepsat?
Diky, diky za tento bod ve vesmiru ;)
Uživatelský avatar
tonda
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 413
Reputace: 218
Bydliště: Světlá n.S.
Registrován: 5.9.2012 8:00
Re: Naše fórum slaví deváté narozeniny

Příspěvek od tonda »

Já rovněž velice gratuluji a velice děkuji Dugimu a všem redaktorům a lidem starajícím se o toto fórum za neobyčejnou práci,kterou dělají pro lidi,co sem chodí z lásky k vesmíru a kosmonautice!Neumím si bez vás představit ani jeden den,kdy sem nepůjdu a s napětím se dozvím novinky z kosmu,co se stalo,co se plánuje,co kdy kam poletí,to je nenahraditelné pro všechny,kdo milujeme vesmír!Jste prostě suproví,přeju všem pevný zdraví,pohodu,zápal,inspiraci a vytrvalost!Děkuji!! :klaní se: :klaní se: :klaní se:
Uživatelský avatar
Ketivab
Správce profilu na Twitteru
Správce profilu na Twitteru
Příspěvky: 525
Reputace: 1
Bydliště: Země
Registrován: 10.11.2016 16:27
Re: Naše fórum slaví deváté narozeniny

Příspěvek od Ketivab »

Také se připojuji ke gratulacím! :palec nahoru:
Děkuji všem uživatelům tohoto fóra, bez kterých by to samozřejmě nešlo. Zejména ale Dugimu za veškeré úsilí, které do celého projektu vložil a neustále vkládá. Také bych chtěl poděkovat Wopatovi a ještě jednou Dugimu za pochvalu! Teď jsem si všiml, že před několika dny tomu byl rok od chvíle, kdy jsem se správy našeho Twitteru ujal a i když jsem nejdříve nevěděl, jestli to bylo dobré rozhodnutí, protože jsem se bál, abych nezklamal, tak teď mohu s radostí říct, že mě to baví a dělám to rád! :)
Takže všechno nejlepší! :tlesk:
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Naše fórum slaví deváté narozeniny

Příspěvek od Evžen111 »

Dugi, srdečně děkuji, :klaní se: vážím si Tvé práce i práce ostatních chlapů, je těžké všechny vyjmenovat. Přeji nám všem co nejméně příspěvků od "dobropřejícího přítele Allyho" (jak sám sebe tituloval v jedné z trojrolí, které zde, zřejmě pro naše pobavení předváděl) a podobných existencí, co je slušně napomínáte a pak je vykopete ven dveřmi jen proto, aby se vrátili vylomeným oknem. Přeji všem nám pohodovou atmosféru nejen na fóru ale i na srazech. Na ten příští se už nyní těším! :palec nahoru:
díky všem
E

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“