Všeobecně o společnosti

Sem patří diskuse o vývoji raket rodiny Falcon a o lodi Dragon.

Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvekod todtv » 04 srp 2019, 22:39

Dle informací na, mně dosud neznámem, Youtube kanále + nějakém článku jsem zachytil informaci, že pokud SpaceX v roce 2021 prokáže schopnost se SS přistát na Měsíci, tak dostanou větší podporu od NASA. To je v rámci onoho vyhlášení, že pokud budou soukromníci akční, tak je potřeba využít i jejich služeb? Volně řečeno. Nebo je to něco nového?
todtv
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník

Příspěvekod Samo » 04 srp 2019, 23:20

Ja som zasa čítal že ak budú úspešný tak využijú ich služieb a bude to stále Amerika keď to bude SpaceX, no neverí že sa im to podarí a prvá bude NASA. Bol to nejaký finančný riaditeľ NASA.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Samo
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Meybe » 18 zář 2019, 07:21

Společnost pozvala na prohlídku kapelu Iron Maiden, která se pochlubila na sociálních sítích. Ve SpaceX je prý hodně fanoušků této kapely, která má momentálně velké turné v Americe.
Sympatický krok :) :palec nahoru:
https://pbs.twimg.com/media/EEr4nFXXsAIKc0Z.jpg:large
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Meybe
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod skeblon » 18 zář 2019, 10:58

todtv píše:Dle informací na, mně dosud neznámem, Youtube kanále + nějakém článku jsem zachytil informaci, že pokud SpaceX v roce 2021 prokáže schopnost se SS přistát na Měsíci, tak dostanou větší podporu od NASA. To je v rámci onoho vyhlášení, že pokud budou soukromníci akční, tak je potřeba využít i jejich služeb? Volně řečeno. Nebo je to něco nového?

K tomuto mě napadá otázka - co lze udělat dříve v rámci vývoje SS? Přistát na Měsíci a nebo přistát na Zemi (z orbity)? Přistání na Zemi vyžaduje tepelnou ochranu a přistání na Měsíci zase Superheavy. Lze dosáhnout Měsíce bez dotankování na orbitě? Napadlo mě totiž co s testovacími prototypy (hádám, že jich může být více než Mk1 a Mk2) až nebudou potřeba. Tak nějak skrytě doufám, že se SpaceX rozhodne nějaký testovací prototyp poslat do důchodu na Měsíc (už bez návratu). Je to technicky možné?
skeblon
Aktivní nováček
Aktivní nováček

Příspěvekod milantos » 18 zář 2019, 12:39

Připadá mi, že v tomhle "aerodynamickém" provedení tahle hopsadla nemohou přežít Mach1 při startu na orbitu
milantos
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod petrsida » 18 zář 2019, 13:41

milantos píše:Připadá mi, že v tomhle "aerodynamickém" provedení tahle hopsadla nemohou přežít Mach1 při startu na orbitu

To ale přímo protiřečí jejich účelu, kterým to dosažení orbity je, co konkrétního vás k tomuto závěru vede?
petrsida
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Pospíšil » 18 zář 2019, 14:06

Tak na to zdůvodnění jsem taky zvědavý. :)
---

"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Pospíšil
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Amper » 19 zář 2019, 09:42

Meybe píše:Společnost pozvala na prohlídku kapelu Iron Maiden, která se pochlubila na sociálních sítích. Ve SpaceX je prý hodně fanoušků této kapely, která má momentálně velké turné v Americe.
Sympatický krok :) :palec nahoru:

Trochu pozde ale jeden z duvodu je mozna to ze Bruce coby frontman Iron Maiden je hodne zkuseny pilot s papirama na velke 757 a 747 boeingu nebo treba repliku Fokkeru DR.1 . Natocil i par dokumentu timdle smerem takze si troufnu tvrdit ze sleduje SpX dost detailne :-)
Amper
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Předchozí

Zpět na SpaceX