Všeobecně o společnosti

Sem patří diskuse o vývoji raket rodiny Falcon a o lodi Dragon.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10830
Reputace: 10267
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od Pospíšil »

Ano, je to tak. https://www.bloomberg.com/amp/news/arti ... ssion=true
http://www.cbc.ca/amp/1.4590071?__twitt ... ssion=true
Jde o reakci na aféru fb se zneužitím cca 50 milionů uživatelských účtů v USA, kdy na ně byla postována nevyžádaná reklama a předvolební agitace.

---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2323
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od Meybe »

Díky za upřesnění. :palec nahoru: Tento krok je mi osobně velmi sympatický. Elon má srdce na správném místě a to je dobře.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od Dugi »

Já to považuju za nešťastné. Ničemu to nepomůže a jen to některým fanouškům ublíží. :?
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
jakubv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1579
Reputace: 1864
Registrován: 4.2.2017 23:23
Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od jakubv »

z FB se nikdy nic okamžite nesmaže, je to jen zneviditelněný, takže to může v nějaké rozumné době vrátit zpět.
-----------------
xx jakubv
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10830
Reputace: 10267
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od Pospíšil »

Nevím, fb účet jsem nikdy neměl a žiju taky. Pokud Zuckerberg vědomně poskytoval privátní údaje uživatelů jeho síťe třetím stranám a došlo to až tak daleko, že to ovlivnilo prezidentské volby v USA, tak je to asi hodně špatně. Nedivím se, že se zvedla vlna protestu spojená s mazáním účtů. Pokud má Musk & SpX & Tesla i jiné komunikační kanály pro veřejnost a své fanoušky (twitter, youtube, instagram, flickr, diskusní fóra, homepage), tak FB klidně můžou postrádat a přidat se k protestu. Osobně Muskovo rozhodnutí hodnotím kladně.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od Dugi »

FB je nejmasovější a mnoho lidí není nikde jinde (snad vyjma YouTube). Mrzí mne to vůči těm lidem, kteří kvůli tomu přijdou o informace, které je zajímaly.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od Lakely »

Facebook má masovou podporu, troufám si říct, že má nejpropracovanější stránky skupin a společností, kterým poskytuje možnosti, kterých žádná jiná síť nedosahuje. Vzhledem k tomu že jsem správce sociálních sítí v několika společnostech, tak musím říct, že ať už je třeba twitter sympatický, G+ býval nadějný a další a další, tak facebook nabízí nejpropracovanější platformu pro komunikaci skupin. Popularizace vědy se dle mého dělá na facebooku na míle lépe, než na jakékoli jiné síti. Je to nástroj a záleží, jak jej člověk využije.

Hodně mě štve, že se facebook uchýlil k takové lumpárně, ale bych bych nerad, kdyby mu to zlomilo vaz. Mnohem lepší by bylo, kdyby se z toho poučili a mohlo to fungovat dál. Žádná jiná síť podobné možnosti nenabízí. A proto i doufám, že se SpX a Tesla na facebook vrátí. :)

Omlouvám se za mírný offtopic.
Naposledy upravil(a) Lakely dne 24.3.2018 15:36, celkem upraveno 1 x.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od Amper »

Offtopic

Myslim ze to neni spatne z preventiviho hlediska. FB alespon uvidi ze podobne veci mu prinasi zasadni problemy a bude se tomu snazit predejit. Aktualne je totiz situace FB velmi podobna jako Google - male firmy skoli na pravidlech ale velke ryby nechavaji at si delaji co chteji protoze jim z toho tecou nejvetsi zisky. Kdyz se clovek ozve tak se nedoboucha rozumne odpovedi atd.... Pro spoustu lidi je stale nejvetsi dabel v IT Microsoft ale kdyby ten predvedl par kousku ktere bezne delaji soucasni hegemoni tak by se strhlo halo jak blazen. Google i FB zacinaji mit pocit ze jsou Too big to fail takze jim to podobne akce obcas nezaskodi.
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2323
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od Meybe »

Dugi píše:Já to považuju za nešťastné. Ničemu to nepomůže a jen to některým fanouškům ublíží. :?
Nám však nezbývá nic jiného než takové rozhodnutí respektovat. Tohle je prostě Elon, jeho přístup je nekonvenční a jeho úspěch založen na silném “public relations”. Každý kdo jeho dráhu pozorně sleduje ví, že je už prostě takoví.
V podstatě žádná známá osoba nekomunikuje s veřejností tak jako právě E. Musk.
Elon dává lidem pocit, že jsou součástí jeho projektu a mají právo na informace v každé situaci a hlavně stále zůstává bezprostřední. Stačí si vzpomenout na jeho reakci na Tweet ohledně front u dobíjecích zařízení pro Tesly. Naštvanému majiteli Tesly tehdy odepsal že děkuje za podnět a začne situaci ihned řešit a během několika dní byl problém v podstatě vyřešen. Jak by reagovaly jiné nadnárodní firmy? Určitě ne takto rychle. Pověřily by někoho analýzou a po několika měsících by na poradě rozhodovaly, co s tím udělají. Jestli vůbec...
Místo předpisů Elon používá totiž především selský rozum a to je mi velmi sympatické. Také v podstatě nikdy nešel tou tradiční cestou obřích investic do reklamy. Jeho úspěch je postaven především na kultu osobnosti. Proto mě tento krok příliš nepřekvapil, ba naopak spíše potěšil, protože i přes množství úspěchů opět ukázal, že je to ten starý dobrý Elon.
Vymazat Fb SpaceX chtělo určitě pořádnou dávku odvahy, ale jak už tu napsal Mirek je to v takové situaci jediný způsob jak ukázat svůj nesouhlas.
Tímto se zároveň omlouvám za offtopic, ale cítil jsem potřebu se k tomuto tématu vyjádřit.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od Dugi »

Nemáš se vůbec za co omlouvat, vždyť svůj názor tu píší i ostatní. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „SpaceX“