Všeobecně o společnosti

Sem patří diskuse o vývoji raket rodiny Falcon a o lodi Dragon.
Odpovědět
todtv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1331
Reputace: 183
Registrován: 18.11.2018 23:11
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od todtv »

Akcie Tesly jsou už 3. týden kolem 1000 USD/akcii, když k tomu započtu i cenové období předtím, tak mě tak napadlo, že asi EM dosáhne na podmínky opce dle zhodnocení (tržní cena) a zda takto získané prostředky netlačí nebude tlačit do SH+SS a zda to nějak nesouvisí s větší a větší mírou aktivit v Boca Chica. Zda není zdrojem financování i toto. :Drbe se na hlavě:
Hawk
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 330
Reputace: 220
Registrován: 9.11.2018 11:04
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od Hawk »

Podle me to jsou dva rozdilne spolecnosti a Elon je akcionar, SpaceX krom jineho verejne obchodovatelna neni.
Tesla dividendy nevyplaci, tak jedine ze by prodal par papiru Tesly a zinkasovane prachy daroval SpaceX nebo je pouzil jako dalsi vklad do SpaceX, coz by myslim musela schvalit spravni rada.
todtv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1331
Reputace: 183
Registrován: 18.11.2018 23:11
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od todtv »

Zdroj Tesla peníze, Jsem nepředpokládal, že by někdo z toho co píšu dedukoval jako zdroj akcie a opce SpaceX či neco podobného.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10174
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od Pospíšil »

todtv píše:Zdroj Tesla peníze, Jsem nepředpokládal, že by někdo z toho co píšu dedukoval jako zdroj akcie a opce SpaceX či neco podobného.
Jsem jediný, kdo má trochu problém pochopit, co tím chtěl básník říci?
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
todtv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1331
Reputace: 183
Registrován: 18.11.2018 23:11
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od todtv »

No že je pro mě jasné, že zdrojem by v tomto případě byly peníze získané opcemi na akcie Tesly a že jsem nepředpokládal, že bych to napsal tak, že by si někdo z toho odvodil, že zdrojem by mohli být nějaké opce apod. získané z akcií SpaceX (nejsou veřejně obchodovatelné, pokud je vůbec SpaceX akciovka, to jsme nezjišťoval).
Hawk
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 330
Reputace: 220
Registrován: 9.11.2018 11:04
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od Hawk »

todtv píše:, že by si někdo z toho odvodil, že zdrojem by mohli být nějaké opce apod. získané z akcií SpaceX
Ale ja nic takoveho nepsal, v mem predchozim prispevku je jasne uvedeno ,ze zdrojem by byl prodej akcii Tesly:

"Tesla dividendy nevyplaci, tak jedine ze by prodal par papiru Tesly a zinkasovane prachy daroval SpaceX nebo je pouzil jako dalsi vklad do SpaceX"
todtv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1331
Reputace: 183
Registrován: 18.11.2018 23:11
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od todtv »

Chytil jsem se 1. věty 2. části: "Podle me to jsou dva rozdilne spolecnosti a Elon je akcionar, SpaceX krom jineho verejne obchodovatelna neni."
todtv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1331
Reputace: 183
Registrován: 18.11.2018 23:11
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od todtv »

Aktualizace statistik fóre ve vztahu ke SpaceX:
Ze sekce Průzkum vesmíru je u SpaceX 30 % příspěvku a je vůbec nejaktivnějším fórem k dané firmě/organizaci s více než 18 tis. příspěvky (NASA má přes 15 tis. příspěvků).
V sekci soukromého sektoru SpaceX zcela dominuje s 80 % všech příspěvků. Na druhém místě je Northrop Grumman s více než 800 příspěvky, tedy s necelými 4 % příspěvků v sekci soukromého sektoru.
Uživatelský avatar
laik
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1163
Reputace: 720
Registrován: 19.6.2016 8:52
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od laik »

Oficiální krátké povídání o skafandrech SpaceX.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10174
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvek od Pospíšil »

Pro SpX IVA skafandr tu máme separátní vlákno: http://forum.kosmonautix.cz/viewtopic.php?f=88&t=1862
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „SpaceX“