Všeobecně o společnosti

Sem patří diskuse o vývoji raket rodiny Falcon a o lodi Dragon.

Re: Všeobecně o společnosti

Příspěvekod DrHorak » 18 zář 2018, 21:41

Prezidentka SpaceX Gwynne Shotwell se zúčastnila v pondělí výroční konference Air Force Association a přednesla tam 20 minutovou propagační prezentaci o SpaceX zaměřenou zejména na Falcon Heavy. Pochválila pozici, kterou si SpaceX vybudovala ve vztazích a Air Force, kdy někdy zakázku dostáva a někdy ne. Dále obhajovala postup SpaceX při přijímání rizika a následujících agresivních inovacích.
Zajímavé bylo potvrzení roku 2019 pro testování druhého stupně BFR/BFS, jeho orbitální lety v r. 2020, vůli k přistání s nákladem na Měsíci v r. 2022 a vizi cesty k Marsu v r. 2024.
Potom došlo na otázky a odpovědi: Jako americký občan se více obávám konkurence Číny než Ruska. Letos SpaceX uskuteční 22-24 startů, ale Čína směřuje ke 40. S jejich minimem komerčních startů, se musíme ptát, co vlasně (číňané) dělají, musíme být znepokojeni jejich 40 starty.
Nikdy jsem ještě nedostala otázku o možných startech nosičů SpaceX se zbraněmi. Jestliže to bude pro obranu této země, můžeme to provést.
(Následoval potlesk příslušníků Air Force a jejich kontraktorů.)

Podle SpaceNews: https://spacenews.com/spacex-president-gwynne-shotwell-we-would-launch-a-weapon-to-defend-the-u-s/

Obrázek
Naposledy upravil DrHorak dne 19 zář 2018, 07:47, celkově upraveno 1
"Skafandry se vezměte sebou. Možná je budete potřebovat." - Kapitán Nemo v románu J.M.Trosky - Zápas s nebem
DrHorak
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník

Příspěvekod Wopat » 19 zář 2018, 05:51

DrHorak píše:Jako americký občan se více obávám konkurence Číny než Ruska. Letos SpaceX uskuteční 22-24 startů, ale Čína směřuje ke 40. S jejich minimem komerčních startů, se musíme ptát, co vlasně (číňané) dělají, musíme být znepokojeni jejich 40 starty.

Nejdřív jsem se v tom trochu zamotal, ale předpokládám, že tato pasáž je přímá řeč G. Shotwell (a tudíž by tam měly být uvozovky). Nebýt slovesa "nedostala", tak bych to celé pochopil špatně.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Wopat
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod DrHorak » 19 zář 2018, 07:51

Wopat píše:Nejdřív jsem se v tom trochu zamotal, ale předpokládám, že tato pasáž je přímá řeč G. Shotwell (a tudíž by tam měly být uvozovky). Nebýt slovesa "nedostala", tak bych to celé pochopil špatně.

Trochu jsem to upravil. Snad je to nyní zřetelnější. Uvozovky se mi nechce použít, není to úplně překlad toho, co řekla.
"Skafandry se vezměte sebou. Možná je budete potřebovat." - Kapitán Nemo v románu J.M.Trosky - Zápas s nebem
DrHorak
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník

Příspěvekod Stepan » 27 zář 2018, 19:12

V letech 2020 a 2021 SpaceX vynese společnosti ispace orbiter a lander s roverem. Mise se mají jmenovat HAKUTO - R a poletí jako sekundární náklad. Ispace si vybrala SpaceX mimo jiné pro to, že startuje hodně často, takže mají více možností, kdy startovat.
Nezalozil jsem misi v sekci mise, protože se zatím jedná o dvě se stejným jménem, tak by se nám to pak mohlo plést...
Více zde: https://spacenews.com/japanese-company- ... -missions/
Stepan
Zájemce o vesmír
Zájemce o vesmír

Příspěvekod DrHorak » 27 zář 2018, 20:31

Stepan píše:V letech 2020 a 2021 SpaceX vynese společnosti ispace orbiter a lander s roverem. Mise se mají jmenovat HAKUTO - R a poletí jako sekundární náklad. Ispace si vybrala SpaceX mimo jiné pro to, že startuje hodně často, takže mají více možností, kdy startovat.
Nezalozil jsem misi v sekci mise, protože se zatím jedná o dvě se stejným jménem, tak by se nám to pak mohlo plést...
Více zde: https://spacenews.com/japanese-company- ... -missions/

Stepane, jedná se jen o sekundární náklad a nepatří to mezi mise SpaceX. V sekci ispace tato informace již je.
DrHorak
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník

Příspěvekod Stepan » 28 zář 2018, 00:06

Tož ještě že jsem to napsal jen tak volně. Nějak mi to u toho psaní nedošlo :roll: :-D
Stepan
Zájemce o vesmír
Zájemce o vesmír

Příspěvekod Pospíšil » 28 zář 2018, 19:35

SpX dnes oslavila 10. výročí 1. úspěšného orbitálního letu Falconu 1. Při této příležitosti před průčelím HQ v Hawthorne vystavili model prvního stupně tohoto nosiče.

https://pbs.twimg.com/media/DoMiYw0VsAA4Fjk?format=jpg&name=large

https://pbs.twimg.com/media/DoOJhPwVsAAPoE2?format=jpg&name=large
---

"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Pospíšil
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Ketivab » 09 říj 2018, 07:11

Pohled z vrtulníku na flotilu SpaceX na východním pobřeží. Go Searcher už má hotový helipad.

https://external-preview.redd.it/l4vAogBDttlx-8nLhPkRIp5j35ntFuWBESYryszi2dI.jpg?s=fe800f4c31aae5f7bb6d6ef729f73b9a519a54a2
Ketivab
Správce profilu na Twitteru
Správce profilu na Twitteru

Příspěvekod Stepan » 09 říj 2018, 18:56

S tou přesností, se kterou Falcony přistávají, by teoreticky mohli přistávat na tom heliportu ;)
Stepan
Zájemce o vesmír
Zájemce o vesmír

Předchozí

Zpět na SpaceX