SpaceX suvenýry

Sem patří diskuse o vývoji raket rodiny Falcon a o lodi Dragon.
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: SpaceX suvenýry

Příspěvek od Gubarev »

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: SpaceX suvenýry

Příspěvek od Pospíšil »

Taky jsem o nich uvažoval, ale zatím si to rozmyslel - z kufru by to asi brzo zmizelo. :?
... nicméně, pokud by se do nákupu někdo pustil, přidám se s jedním kusem k objednávce a podílem na poštovném. ;)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: SpaceX suvenýry

Příspěvek od Meybe »

No pokud by se dělala hromadná objednávka. Vzal bych si propisky ;).
https://shop.spacex.com/featured-produc ... -pack.html
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: SpaceX suvenýry

Příspěvek od Pospíšil »

Ideální by bylo, pokud by mohl suvenýry koupit nějaký SpX zaměstnanec se slevou a pak nám poslat do ČR.
Předloni jsem takovou hromadnou akci uspořádal, kdy naším dodavatelem byl David Pavlík. Vše proběhlo víceméně úspěšně, ale David to už nechce/nemůže opakovat - nakonec toho byl kufr plný oblečení, celkem 48 položek. :)
Takže pokud byste někdo měli kontakt na dalšího ochotného zaměstnance SpaceX, nebylo by špatné toho využít.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: SpaceX suvenýry

Příspěvek od Amper »

kolik je shipping na tydle drobnosti ? Protoze kdyz to ho bude vic tak naskoci cena minimalne o DPHcko. Zjistil jsem ze dost casto vyjde postovne vlastne levnejs :-D
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: SpaceX suvenýry

Příspěvek od Pospíšil »

Amper píše:kolik je shipping na tydle drobnosti ?
Při odeslání mimo USA se to nedá dopředu moc určit. Záleží na velikosti a hmotnosti zásilky.
Asi nejmenší, co lze na SpX shopu koupit jsou etikety, nebo mission patch, které pošlou v poštovní obálce.
Jak je popsáno v úvodním příspěvku, poštovné za malou protinárazovou obálku je 8,10 USD.
Pokud si ale objednáte 5 triček, 2 mikiny, hrnek a termosku, cena za poštovné a balné bude o hodně vyšší.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: SpaceX suvenýry

Příspěvek od Amper »

Tak tam pozor na jeste jednu vec - pokud cena zasilky prekroci 20-25 euro (ted si nejsem jisty) tak uz se DPH nepocita jen z ceny zasilky ale i z postovneho. Nezda se to ale pri vetsim baliku do dokaze vysledek slusne podrazit. Kdyz me nedavno prislo neco z US od Intelu tak jsem se nestacil divit - vecicka za $299, postovne za $50 a k tomu jeste 2500kc (tj dalsich $100) za DPH a procleni u nas.

Takze doporucuju s tim pocitat dopredu a byt opatrny s tim sdruzovanim zasilek. Je potreba to spocitat.
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: SpaceX suvenýry

Příspěvek od MaG »

Při koupi hledačů klíčů za 1500 jsem platil ještě 500 DPH a clo. Když jsem teď jeden posílal na reklamaci, stálo to 2× tolik co obyčejný dopis po ČR tedy cca 35 Kč, nevím už přesně a zpět mi to poslali oni už zdarma a přidali pěkné obalové visačky. Takže vy si platíte poštovné z Ameriky pěkných pár dolarů, ale z ČR stojí dopis asi jeden až dva dolary :-) A to DPH a clo bude asi někdy nad 1000 Kč co? Tentokrát jsem měl na dopisu uvedeno cena zásilky 6 USD a natiskli mi na to bez cla.
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: SpaceX suvenýry

Příspěvek od Gubarev »

Amper píše:kolik je shipping na tydle drobnosti ? Protoze kdyz to ho bude vic tak naskoci cena minimalne o DPHcko. Zjistil jsem ze dost casto vyjde postovne vlastne levnejs :-D
Teď mi přišel 15cm lehký globus Pluta, ship+handl - 12 doláčů. Tady tipuji kol. deseti za 2 kusy.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: SpaceX suvenýry

Příspěvek od Pospíšil »

Možná shoda náhod tomu chtěla, že se po pár dnech vracím k tématu SpX skleničky. Trip Harris na twitteru postnul tento snímek, což by měl být jeho osobní bar. Vysoké skleničky by měly být podle mého k mání pro SpX zaměstnance, panáky s modrým logem mu věnoval fanoušek William Carton a grafiku vpravo vytvořila Abby Garrett. Pěkný koutek :P

---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „SpaceX“