Komunikační satelity Starlink

Sem patří diskuse o vývoji raket rodiny Falcon a o lodi Dragon.

Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvekod Samo » 23 čer 2020, 19:54

Nepíšem o vplyve tienenia, treba to prečítať celé... To že satelit bude odrážať mimo tieňa zeme som napísal pre porovnanie, to je jedno či tam bude tienidlo alebo nebude nikde netvrdím že tienidlo či zmena orientácie eliminuje odraz úplne, na to koľko či vôbec to bude mať efekt si počkáme. To sa tu už dávno riešilo. Ti si očivdne myslíš že píšem o tom ale tom nepíšem.
Ako som písal tak je reč o satelite v tieni zeme kde nesvieti slnko tak sa nemá čo odraziť. Tam bude vlastné žiarenie v IR spektre. Satelit bude mať nejakú danú teplotu, tesne po momente keď prejde z osvetlenia slnkom do tieňa zeme bude mať na povrchu 150 stupňov dajme tomu, to sa ale veľmi rýchlo ochladí. Družice sú z materiálov čo buď dobre odrážajú svetlo a teda sa moc neohrejú a znamená to že len málo čo vyžiari, ak to nie je akumulované to sú materiály obdobné, čo nemajú boh vie akú akumulačnú schopnosť.
Netvrdím že to nebude vadiť absolútne, tvrdím len že výrazne menej ako odraz, ktorý vydávame teraz keď je na zemi už tma ale hore je družica osvetlená, ak to IR bude pozorovateľné. To z dôvodu že tých 500W maximálne, bude pri teplote povrchu tej družice v tiemi zeme tak 60 stupňov celzia a aj tak som si nie istý či to nebude moc, 60 stupňov budú držať na jednotlivých komponentoch, to odpovedá spomínaným 10 um.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Samo
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod CarlJARx » 25 čer 2020, 09:51

Společnost SpaceX bude usilovat o získání licence na telekomunikační služby v Kanadě, kde by chtěla provozovat vysokorychlostní satelitní internet, a to i v odlehlých oblastech. Americká společnost podala příslušnou žádost kanadské telekomunikační komisi CRTC dne 20. května 2020. Jakmile licenci obdrží spustí pro Kanadu svůj satelitní systém Starlink (plánuje se spuštění před koncem letošního roku). V jiných zemích plánuje SpaceX spuštění svého systému v roce 2021.
E. Musk twíttnul „Kanada je pro Starlink hlavní prioritou!“
Zdroj a ještě tady
CarlJARx
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník

Příspěvekod Pospíšil » 02 črc 2020, 17:01

Další snímky pole několika Starlink antén na ploché střeše, pravděpodobně ve dvou krajních polohách elevace.
Je to printscreen tweetu, který byl později odstraněn. Proto nejsou původní snímky k dispozici.

https://teslamotorsclub.com/tmc/attachments/802ab335-2dae-44ec-82ae-64066d00fec9-jpeg.558909/
---

"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Pospíšil
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod todtv » 22 črc 2020, 13:22

Unboxing hardware Starlink od známé zaměstnankyně/komentátorky SpaceX. :o Na Youtube to je 5 dní a ještě to nikdo nesmazual, tak asi OK. :lol:

https://forum.nasaspaceflight.com/index.php?action=dlattach;topic=51332.0;attach=1955133;image

Mimochodem v registraci pro Starlink betu došlo ke změně,že už nechtějí jen zip kód, ale adresu, ale když jsem jim jí zadal celou a oddělil čárkami jméno, ulici, město apod, tak mi to nevzalo. Poslali mi email na tuhle aktualizaci registrace. Jak se to tedy má nyní zadat? Už jsem byl zaregistrovaný po staru, ale nedávno byla tato změna a nezadařilo se.
todtv
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Pospíšil » 22 črc 2020, 17:14

todtv píše:Mimochodem v registraci pro Starlink betu došlo ke změně,že už nechtějí jen zip kód, ale adresu, ale když jsem jim jí zadal celou a oddělil čárkami jméno, ulici, město apod, tak mi to nevzalo.

Mně stačilo napsat ulici a hned to nabídlo několik obcí, ze kterých jsem vybral tu svou a bylo hotovo.
Žádné čárky, nebo celá adresa i se jménem najednou.
---

"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Pospíšil
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod laik » 22 črc 2020, 17:18

Ani já neměl problém.
laik
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel

Příspěvekod todtv » 25 črc 2020, 03:19

Aaaaa.Tak takhle. :lol: