Komunikační satelity Starlink

Sem patří diskuse o vývoji raket rodiny Falcon a o lodi Dragon.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10177
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Pospíšil »

milantos píše:Takže mobilní internet s anténou průměru 50 cm
Vysokorychlostní internetové připojení přes satelitní síť Starlink je primárně určeno pro statické pozemní stanice v odlehlých oblastech bez dostupné vysokorychlostní pozemní infrastruktury. Nemá to být nový typ "mobilního internetu".
Využití na lodích, autech a letadlech bude zřejmě také možné, ale s nižšími přenosovými rychlostmi a přenosovou kapacitou.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Dugi »

Z tvého příspěvku jsem měl pocit, že jsi nějak nepochopil určení Starlinku a podivuješ se rozměrům antény. Takže ano, měl jsem potřebu ti to vysvětlit. Pokud dovolíš, rád si na vlastním fóru dovolím tenhle nebývalý luxus.
A ne, mimo téma to opravdu není, protože se to týká projektu Starlink, o kterém je tohle vlákno.
Jestli něco bylo zbytečné, pak to byl tenhle tvůj druhý komentář. Především pak jeho druhá věta. Ale buď v klidu, nezlobím se na tebe. Já už jsem tak nějak poznal, že prostě musíš za každou cenu rýpat a když není do čeho, tak si nějakou třecí plochu vytvoříš sám. No, každý jsme nějaký. ;-) Obě strany si vyjasnily své pozice a tak není potřeba v této debatě pokračovat, děkuji zap ochopení.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Amper »

pokud bude mit antena 50cm ,takovydle tvar a bude vysokorychlostni tak jim urvou ruce vsechny letecke spolecnosti.
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 579
Reputace: 195
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od milantos »

Dugi píše:Z tvého příspěvku jsem měl pocit, že jsi nějak nepochopil určení Starlinku a podivuješ se rozměrům antény. T
Ty pocity jdou možná léčit.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Dugi »

Jestli si myslíš, že jsi vtipný, tak tě musím informovat, že nejsi. A navíc diskutuješ mimo téma, tak si na to dávej příště pozor místo rozdávání svých amatérsko-lékařských posudků. Pamatuj, že za diskusi mimo téma může být i ban, pokud je opakovaná. Zatím to vyřeším jen domluvou.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
todtv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1331
Reputace: 183
Registrován: 18.11.2018 23:11
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od todtv »

Taky už jste zaregistrovaní jako zájemci o Starlink / jeho betatest? :lol:
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10177
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Pospíšil »

Si piš. :-D
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10177
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Pospíšil »

Jiří Grygar v rozhovoru pro Seznam TV o Elonu Muskovi a družicím Starlink.
Nechám bez komentáře ...

https://www.televizeseznam.cz/video/neb ... paign=_var
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Laranto
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 52
Reputace: 12
Bydliště: Praha
Registrován: 6.5.2013 19:56
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Laranto »

Ach jo... že jsou astronomové ze Starlinku nešťastní chápu, ale přát si kvůli tomu krach Muska, když má cestu jak zlevnit vynášení dalekohledů do vesmíru mi přijde poněkud přehnané. Ale to řešit nechci...

P. Grygar měl poznámku, na kterou jsem ještě ve spojení se Starlinkem nenarazil a to ohledně vlivu na pozorování v infračerveném spektru. Jak špatný tam ten vliv je? Stejný jako ve viditelném, kdy vám vznikne pruh ve výsledném snímku? Tam asi sluneční clona nepomůže že? Je tam nějaké protiopatření možné?
todtv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1331
Reputace: 183
Registrován: 18.11.2018 23:11
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od todtv »

Od určité doby názory pana JG beru s určitou rezervou. Vyjádřil jsem se k tomu v diskuzi na elonx.

Odpovědět

Zpět na „SpaceX“