Komunikační satelity Starlink

Sem patří diskuse o vývoji raket rodiny Falcon a o lodi Dragon.
Odpovědět
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 581
Reputace: 195
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od milantos »

Pospíšil píše: , ta k Zemi žádné odrazy nezpůsobuje.
Takže mně asi můžete vysvětlit, proč ten Musk se snaží udělat ten černý povrch kvůli astronomům ?
A proč tedy je rozdíl v jasnosti stop darksatu a druhých satelitů?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Dugi »

Asi sis špatně přečetl Mirkův příspěvek. On se snaží navrhnout, že by se vantablackem (nebo jinou tmavou vrstvu) pokryla spodní část družic. Ta horní, která nezpůsobuje odrazy světla k Zemi a tudíž astronomům (snad) nevadí, může zůstat původní (nečerná) a tím by se mohl vyřešit problém s teplotní vyvážeností družice.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Peter
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 774
Reputace: 291
Registrován: 26.8.2018 17:23
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Peter »

Uz jsem pochopil ty narky kolem viditelnosti Sratlinku...

Prave jsem se vratil z prochazky se psem a krom preletu ISS (tedy doufam podle jasnosti) jsem zahledl minimalne 15 satelitu (patrne) konstalace Starlink... Minimalne 5 ich jiz bylo na jinych drahach, ale zbytek byl typicky vlacek...

Za nas se rikalo, hele, pada hvezda, neco si prej, ale moje dcery budou rikat, hele, leti Starlink, schovej se...
"Když se podíváš na nebe, sníš o tom být mezi hvězdami. Když jsi mezi hvězdami a podíváš se dolů, sníš o tom být zpátky na Zemi."
Chris Sembroski
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Dugi »

To jsou zřejmě družice z aktuálního startu. Až se přesunou na finální dráhu, budou výše a hlavně stabilizované v prostoru, takže nebudou tak výrazné.

P.S. Nechápu, proč by se měl někdo schovávat před slabými světélky na obloze, to je trochu přehnané.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od marian007 »

Dugi píše:To jsou zřejmě družice z aktuálního startu. Až se přesunou na finální dráhu, budou výše a hlavně stabilizované v prostoru, takže nebudou tak výrazné.
Aktuálny, teda marcový štart várky L5 to nebol, ten teraz večer nie je vidieť. Bola to várka L4 z februárového štartu, stále sa dajú vidieť aj "vláčiky" z várky L3, teda zo štartu z konca januára.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Dugi »

To by dávalo smysl, protože jak se rozdělí na tři skupiny, tak to může trvat 80 dní, než se z parkovací dráhy přesunou na finální.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Peter
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 774
Reputace: 291
Registrován: 26.8.2018 17:23
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Peter »

Dugi píše:P.S. Nechápu, proč by se měl někdo schovávat před slabými světélky na obloze, to je trochu přehnané.
Dugi, jsem AjTak, takze "Nepritel statu" v obrazech snah o prime spojeni mobilnich telefonu a druzicovych komunikacnich systemu vcetne triangulace (ktera skutecne uz dnes funguje) si zaver udelej sam...

:hlavou proti zdi :hlavou proti zdi :hlavou proti zdi
"Když se podíváš na nebe, sníš o tom být mezi hvězdami. Když jsi mezi hvězdami a podíváš se dolů, sníš o tom být zpátky na Zemi."
Chris Sembroski
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Dugi »

Mám tomu rozumět tak, že se paranoidně bojíš „velkého bratra“ a Starlinky v tom hrají nějakou roli? Aha, tak to potom chápu. Doufám, že máš alobalovou čepičku a chráníš se před chemtrails. ;-)
Víc psát opravdu nemusíš, ale pobavil jsem se, to zase ano. ROFL

P.S. Sorry, já musel. Dávám sám sobě napomenutí a měl bych se stydět, ale podobné konspirativní spekulace mne vždycky zaručeně pobaví.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Jardax »

Uz jsem chtel tak nejak jako v duchu smeknout, Dugi, ze zacinas byt v komunikaci s evidentnimi posuky tak nejak normalni, ale tim P.S. jsi to zase zkazil... :D :D :D :D
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2323
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Komunikační satelity Starlink

Příspěvek od Meybe »

Dnes mi vyšel na Elonx článek ve kterém jsem se pokusil bez růžových brýlí shrnout současnou situaci. Dovolím si sem tedy dát odkaz.
https://www.elonx.cz/starlink-i-nadale- ... y-satelit/
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."

Odpovědět

Zpět na „SpaceX“