Orbiter

Sem patří debata o nejrůznějších počíatčových hrách s kosmonautickou tématikou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Malky
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 513
Reputace: 494
Registrován: 28.3.2014 21:26
Re: Orbiter

Příspěvek od Malky »

Rád bych se s vámi podělil o pár snímků z výstavby mé nové vesmírné stanice. Nese označení PEP, což je zkratka z Private Experimental Platform, má poskytovat možnost provádět pokusy ve vesmíru zemím, společnostem a jedincům, kteří nevlastní svou soukromou stanici, samozřejmě za odpovídající poplatek. Nachází se na kruhové dráze v tisíci kilometrech, aby se snížilo tření o zbytky atmosféry (stanice není vybavena vlastním pohonem), se sklonem třicet stupňů vůči rovníku pro snadnou dostupnost z KSC. K vynášení dílů byly použity nosiče rodiny Falcon (F1E, F9v1.1, F9R, FH a FXX), k montáži na oběžné dráze posloužil tahač Dragonfly. O zásobování a dopravu astronautů se starají lodě Dragon v pilotované i automatické variantě. Posádku tvoří dva až tři astronauti-vědečtí pracovníci, jejichž úkolem je spíše obsluha experimentů, neboť stanice sama je značně automatizována.













"The meek will inherit the Earth." ..and the rest of us, Universe.
ondralukas1010
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 71
Reputace: 1
Registrován: 8.5.2014 17:07
Re: Orbiter

Příspěvek od ondralukas1010 »

Jakožto z 90% nováček říkám: Páni :o :slint:.

PS: Můj největší úspěch byl můj suborbitalní let s X_15 :) z Edwards do White Sands. .
Uživatelský avatar
Malky
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 513
Reputace: 494
Registrován: 28.3.2014 21:26
Re: Orbiter

Příspěvek od Malky »

ondralukas1010: když vydržíš, tak určitě zvládneš cokoliv :) Já se teď učil přistávat s XR5 a ze začátku mi to připadalo nemožný... Teď už to celkem zvládám :) A taky pořád piluju randezvous, je to taková obyčejná, bežná záležitost, ale prostoru ke zlepšení tam mám mrtě :) Kdybys potřeboval s něčím poradit, tak napiš - hafec toho neumim a neznam, ale když budu vědět rád pomůžu :)

Hned po dokončení PEPu jsem se pustil do stavby další stanice. Sestavována byla na LEO, ovšem cílovou destinací byla orbita kolem Měsíce ve výšce deseti tisíc kilometrů. Hlavní devizou stanice jsou čtyři velké nádrže na KPH, sloužící k zásobování lodí palivem. Podle nich a svého hlavního účelu stanice také dostala své jméno - Refuel Space station neboli RSS. K výstavbě posloužil raketoplán XR5, k vynesení transorbitálního tahače a paliva pro něj - neboť pro start s plnými nádržemi by byl příliš těžký - byla od společnosti SpaceX zakoupena dvojice raket Falcon-XX.













"The meek will inherit the Earth." ..and the rest of us, Universe.
marcellino4
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 22.7.2012 23:10
Re: Orbiter

Příspěvek od marcellino4 »

Ahojte vsetci, v orbitri som novacik, v podstate ho neviem ovladat, skoro vobec. Ale co viac menej viem je vytvaranie "scenario". Prave pripravujem cosi zaujimave a neviem si rady s jednym momentom, a to pripojit Apollo moduly na PMA3 modul, ktore su pripojene na Zvezdu a to vsetko na orbite Mesiaca. Vedeli by ste mi s tym prosim Vas niekto helfnut? Uz par dni sa s tym neviem pohnut takze uvitam akukolvek pomoc ;)

EDIT:
vymazal som scenario nakolko to asi nema pre nikoho vyznam a zbytocne to zabera miesto na stranke. Medzicasom sa mi podarilo zistit ze problem bude zrejme v PMA3, nakolko ten nevie docknut Apollo ked je PMA3 pripojeny na sttanici. Ale ked je Apollo a PMA3 samostatne tak nemaju problem byt spolu docknute. Zaujimave ale nerozumiem tomu ako to upravit a zfunkcnit :((( :naštvaný:
Naposledy upravil(a) marcellino4 dne 12.7.2014 1:52, celkem upraveno 1 x.
marcellino4
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 22.7.2012 23:10
Re: Orbiter

Příspěvek od marcellino4 »

mozno by bodlo podhodit aj spacecraft.ini subory, ale ak by ste mi s tym vedeli helfnut akokolvek dodam hocico ;)
marcellino4
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 22.7.2012 23:10
Re: Orbiter

Příspěvek od marcellino4 »

ok podarilo sa malym "obchvatom" vyriesit co som potreboval, a uz by som tu aj odprezentoval par fotiek, len ked som k stanici chcel pripojit druhu lod Apollo tak sa mi stalo toto:



http://www.imagehosting.cz/images/xbnb.jpg
marcellino4
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 22.7.2012 23:10
Re: Orbiter

Příspěvek od marcellino4 »

ok tak podarilo sa mi konecne prekusat cez vsetky trable, preto pre fandov velkolepych vesmirnych projektov pripajam link na moj blog kde mam par krasnych fotiek.

http://spacepapermodels.blogspot.sk/#!/ ... ation.html

PS: samozrejme privitam akekolvek napady ;)
marcellino4
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 22.7.2012 23:10
Re: Orbiter

Příspěvek od marcellino4 »

Uživatelský avatar
Malky
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 513
Reputace: 494
Registrován: 28.3.2014 21:26
Re: Orbiter

Příspěvek od Malky »

To je správně megalomanská stavba :)
To jsi stavěl přes scenario editor, nebo si lítal jednu misi za druhou? Kolik misí (by) to zabralo?
Já postavit něco takovýho tak mi asi bouchne počítač :D
"The meek will inherit the Earth." ..and the rest of us, Universe.
Uživatelský avatar
Malky
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 513
Reputace: 494
Registrován: 28.3.2014 21:26
Re: Orbiter

Příspěvek od Malky »

Před pár dni borec s přezdívkou BrianJ vydal addon, který umožňuje v Orbiteru simulovat Falcon Heavy v znovupoužitelné variantě. Hned jsem ho musel vyzkoušet a je to pecka!

Další obrázky z testovacího letu zde:
http://imgur.com/a/tvWkc
"The meek will inherit the Earth." ..and the rest of us, Universe.

Odpovědět

Zpět na „PC hry“