Orbiter

Sem patří debata o nejrůznějších počíatčových hrách s kosmonautickou tématikou.
Odpovědět
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

Kto by mal záujem, môže sa pripojiť ku fan-stránke tohto simulátora na Facebooku ;)
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

Krátke videjko štartu raketoplánu Atlantis, ktorý sa uskutočnil včera večer ;)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Orbiter

Příspěvek od Dugi »

Hezké, škoda, že tuhle krásu uvidíme už "jen" na monitorech počítačů. :(
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

Tak veru, je mi smutno za nimi. Boli to naozaj krásne stroje
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

Opäť letím na Mesiac

toto je ale snímka ešte z poslednej lunárnej misie ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Orbiter

Příspěvek od Dugi »

Držím palce ;) :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Raul
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 777
Reputace: 1
Bydliště: Ústí nad Orlicí ... Jméno : Radovan Kubrt ... Email: [email protected]
Registrován: 11.6.2012 9:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Raul »

Orbiter je fajn simulátor. Člověk se naučí tu pravou orbitální mechniku (ne jak hříčka na Kerbalu ;) )Kdyz jsem se jim před lety víc zabýval (ještě ve verzi 2006) prolétal jsem s DG3 všechny planety včetně všech dostupných měsíců. To byl teda žrout času. Tenkrát jsem navíc ještě používal navigaci TransX. Teď je to s InterplanetaryMFD daleko jednodušší, i když ne tak přesné. Na Měsíc naviguješ přes LunarTransferMFD?

Ma Měsíc ale každopádně doporučuju AMSO. Parádní simulátor všech misí Apolla. Já si dal teda A16 a A17. Start SaturnuV, TLI s SIVB, spojování, LOI, PDI přistání LEMu, rozmístění ALSEP, EVA procházky a projížďky roverem, sbírání kamenů, start LM, spojení a odhozeníLM, TEI, EVA výběr kazet ze SM, přistání CM i s výlovem helikoptérou a odletem na letadlovou loď - paráda.

Jednou jsem si i udělal pilotovanou expedici s Nukleárně-termálními motory na porvrch Marsu i zpět.
S tímto landerem http://www.orbithangar.com/searchid.php?ID=2794 a tímto habitantem http://www.orbithangar.com/searchid.php?ID=2713 (ze Země jsem to dostal tímto http://www.orbithangar.com/searchid.php?ID=3672 ) + starým CEV-Orionem zvednutým na Aresu1.
První stupeň MEMu jsem musel teda na Marsu dotankovat.
Palivo pak vyšlo teda jen tak-tak. Jen zpáteční cestu musela posádka vydržet pouze v orionu, protože na dV pro TEI s habitantem mi palivo už nezbývalo. Musel bych jim naproti ze Země vypravit tanker. :)
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

Na lety na Mesiac používam vstavaný "TransferMFD", ktorý je už priamo v simulatore. Na lety na ostatné telesa Slnečnej sústavy by som chcel využiť ten InterplanetaryMFD, neviem s ním zatiaľ robiť ale čo som čítal, tak s ním sa dá pekne polietať. Takže by som chcel všetky planéty a ich mesiace, ktoré sú k dispozícii. Prvýkrát asi s DG lebo s ním som už plne oboznámený a k tomu je veľmi ľahko ovládateľný. AMSO mám stiahnutý ale zatiaľ som sa naň nedal, predsa len sa mi to zdá ešte pomerne zložité :) Potom by som chcel ešte skúsiť doletieť (samozrejme najprv s DG) ku kométe (stiahol som si misie Stardust, tak sa mi pridali aj dve kométy). Ale to je hudba ďalekej budúcnosti :mrgreen: Zatiaľ som v akomsi kozmonautickom staroveku, na Mesiaci som pristál ešte len jediný krát, v týchto dňoch na ňom pristanem ešte len druhýkrát v živote (celkovo k nemu letím štvrtý krát -> prve dva lety smerovali len na mesačnú orbitu, tretí bol už s pristátím). Takže tí, čo doleteli na rôzne telesá patrí moja :klaní se:
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Orbiter

Příspěvek od Greene »

Můžu se zeptat,jak se spouští ta navigace co už v orbiteru je?
Díky moc :)
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

Hneď ako spustiš Orbiter, tak je to v "modules" vľavo a tam je možnosť zapnúť a vypnúť súčasti MFD

Odpovědět

Zpět na „PC hry“