Orbiter

Sem patří debata o nejrůznějších počíatčových hrách s kosmonautickou tématikou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Orbiter

Příspěvek od Tommy »

Dnes jsem náhodou narazil na recenzi hry Orbiter - simulátor vesmírných letů...

Osobně jsem jí nezkoušel, ale podle screenů vypadá zajímavě:







A co je na této hře nejlepší? Je zdarma!

Stahovat jí můžete na oficiálních stránkách http://orbit.medphys.ucl.ac.uk/ (konkrétně zde - download)

Hardware requirements:
- Windows 98/2000/XP/Vista
- 1.2 GHz Pentium or equivalent processor
- 512 MB system RAM
- DirectX 7 or newer
- DirectX compatible graphics card with 64 MB of memory
- Approx. 120 MB free hard disk space for minimum installation.
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Urax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 20.12.2011 19:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Orbiter

Příspěvek od Urax »

Tuto hru jsem si stáhnul z internetu, ale pořádně jsem ji nepochopil.. vy si můžete vybrat nějakou misi a v žádně kromě startu raketoplánu ničím nic neděláte a když si dáte ten start tak něco zmáčknete a raketa s raketoplánem vám vystartuje po chvíli odhodí rakety a můžete (dost těžko) ovládat joystickem - možná i na klávesnici..
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Orbiter

Příspěvek od Dugi »

Orbiter je docela náročná hra. Osobně preferuji spíš Kerbal Space Program, která je přístupná i začátečníkům. Na našem fóru o ní píšeme taky. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Urax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 20.12.2011 19:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Orbiter

Příspěvek od Urax »

Super díky.. :)
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

Táto hra ma úplne pohltila. Postupne sa do toho dostávam, hra má obrovské množstvo doplnkov a tak sa dá odohrať od vynesenia satelitu na obežnu dráhu až po misie k iným planetám či mesiacom obrovským množstvom dopravných prostriedkov. Daju sa stiahnúť skutočné misie ale i vymyslené. Je to úžasná hra, ktorú môžem len doporučiť.
Tejto hre som "podľahol" približne pred týždňom a vytvoril som si Andyho kozmický blog, v ktorom zverejňujem svoje aktivity v tomto simulátore. Kde chce, môže si pozrieť moje súčasné začiatky a možno niekoho z vás tento simulátor tiež pohltí :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Orbiter

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
vítám tě na našem fóru. Mám velikou radost, že jsme našli dalšího uživatele. Stejně jako každého nováčka se i tebe zeptám, jestli ti máme tykat nebo vykat. ;)

Pokud bych se mohl přimluvit (a asi nemluvím jen sám za sebe), velmi bych ocenil nějaký skutečně polopatický návod, jak hru ovládat. Například podobný návod, jaký jsem sepsal pro přistání na Měsíci ve hře KSP. Nebyl bych určitě sám, kdo by byl za takový návod velmi vděčný. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

Zdravím všetkých, v pohode mi tykajte :-D neviem či aj ja môžem všetkým tykať ale tak hádam hej :)

Čo sa týka ovládania, tak kozmická loď sa ovláda numerickou klávesnicou.
Spustenie motorov -> +
manevrovanie -> čísla
prepnutie medzi vonkajším pohľadom na plavidlo a vnútrom -> F1
zrýchlenie plynutia času -> T, spomalenie -> R
približenie pohľadu pri vonkajšom pohľade -> scroll, vo vnútri CTRL+Y a CTRL+X
na rôzne úkony sa dajú použiť aj klávesové skratky ale tie zatiaľ neovládam.
keď je pohľad zvnútra, tak sa dajú pomocou myši prepínať a ovládať Multifunkčné displeje (MFD)
toto mi zatiaľ stačilo vedieť a podarilo sa mi dopraviť sa s DeltaGliderom na ISS aj MIR a dostať sa na orbitu aj s raketoplánom, samozrejme je potrebné vedieť ešte vecičky okolo letu ako je uhol štartu, sklon dráhy a podobné veci. Ale toto by som skôr odporúčil si vygoogliť, pretože je toho fakt veľa a ja to všetko veru zatiaľ neovládam :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Orbiter

Příspěvek od Dugi »

na fóru si všichni tykáme, takže naprosto v pohodě tykej taky ;) .
Díky za návod, pokusím se někdy (zase znovu) znovu spustit Orbiter a ponořit se do něj. Teď už se snad přes ty úvodní problémy prohryžu :-D .
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

Tak už dokážem pristávať pekne na runway v KSC zatiaľ teda s DG, s raketoplánom som zatiaľ nie, ale tento týždeň sa chystám i na to. Každopádne začínam sa pomaly ale isto pripravovať na vyslanie nejakej sondy na Mesiac, najprv asi len na obežnu dráhu, neskôr aj s pristaním. :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Orbiter

Příspěvek od Dugi »

Držím palce, pak dej vědět výsledek. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „PC hry“