Orbiter

Sem patří debata o nejrůznějších počíatčových hrách s kosmonautickou tématikou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Orbiter

Příspěvek od chobolatom »

Dnes jsem po dlouhé době (+- 2 roky) zapnul Orbiter. Letěl jsem s DeltaGliderem IV a start se povedl. Po přiblížení k ISS jsem se dokonce i spojil. Jediné co nevyšlo byla re-entry, nad Floridou jsem se rozpadnul. No nic, zítra vyzkouším let k Měsíci. :-D
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Orbiter

Příspěvek od Premet229 »

Jo to se občas stane, že se něco nepovede napoprvé :)
Šoupni sem pak nějaké obrázky.
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Orbiter

Příspěvek od Premet229 »

Jsem z toho tumpachovej...
Jak jsem prohlížel předchozí stránky, tak se po nějaký době divným způsobem objevily jiné obrázky, než ty, co jsem vkládal..!?

Jedná se o stránku č. 9, kde se změnily obrázky o R-7, se Sputnikem 2, na str. 10 je změněna Luna 2 a Gagarin se mi změnil v zrzavou "Máničku"!

Všem zainteresovaným se omlouvám, ale mohu bezpečně říct, že tyto obrázky jsem tam opravdu nevkládal!
Můžete mi to někdo vysvětlit? :(
Já jsem se s tím ještě nesetkal, a to jsem už nějakých obrázků vložil...
Doufám, že se na mě nebudou zlobit autoři těch obrázků, které sem nepatří.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Orbiter

Příspěvek od Dugi »

Asi chyba na straně imagehostingu. Zkus příště požít některé z těchhle ozkoušených hostingů. U těch by se to stávat nemělo.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Orbiter

Příspěvek od Premet229 »

Ahoj.
Právě jsem použil z toho vlákna doporučený hosting Q3...

Ale zkusim používat tento - http://imageshack.us/. Píšeš, že je fajn.
Nechci to tu zaneřádit nějakýma blbostma.

Díky.
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Orbiter

Příspěvek od Premet229 »

Po delším návratu k Orbiteru mám pár obrázků z addonu Sojuz GU, kde je mimojiné i simulace aktivace záchranné rakety SAS, která vynáší oddělenou kabinu s posádkou od poškozené nosné rakety:

Při selhání nosiče se na vrcholu aktivuje raketa SAS. Ve stejném okamžiku se odděluje kabina s posádkou a orbitálním modulem od servisního modulu a zbytku rakety, současně se vyklápí roštové stabilizátory.


Raketa SAS na pevné palivo pracuje jen pár vteřin, zrychlení je enormní.


Po vyhoření hlavní části rakety, se zapalují přídavné rakety na vynesení do dostatečné výšky.


Když dohoří i tyto rakety, pokračuje v letu do vrcholu parabolické dráhy. Zde se zapalují odpoutávací motorky rakety
a vynáší aerodinamický kryt s orbitálním modulem uvnitř od uvolněné kabiny s posádkou.
Naposledy upravil(a) Premet229 dne 15.1.2018 8:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Orbiter

Příspěvek od Premet229 »


Odpoutaná kabina s posádkou vyklouzne ven, jako lentilka z krabičky...


Vyhořelá raketa SAS s částí aerodinamického krytu a orbitálním modulem lodi Sojuz pokračuje po parabole nenávratně k zemi, ponechána jejímu osudu... Kabina s posádkou přistává již standartním způsobem.


Takto se odděluje již nepotřebná raketa SAS od rakety Sojuz při běžném letu, kdy je již bezpečná výška na případný nouzový sestup, a taky by zavazela uvolnění aerodinamickému krytu lodi Sojuz.
Naposledy upravil(a) Premet229 dne 15.1.2018 8:28, celkem upraveno 1 x.
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

V utorok som začal misiu na Mars so štandardným DeltaGliderom s obmedzeným palivom (teda vypol som možnosť neobmedzeného paliva). Dnes som svoj DG naviedol na obežnú dráhu Marsu - úspešne :tlesk: A keďže paliva nemám na rozdávanie, využil som atmosféru planéty. Tento manéver som vyskúšal prvýkrát a tak som mal trochu nervy pred ale i počas toho. Našťastie všetko prebehlo v poriadku a tak sa momentálne nachádzam na takmer kruhovej orbite vo výške cca 260 km nad povvrchom Marsu. 8-)
Podľa dátumu v simulátore mi cesta k Marsu trvala od 31.12.2013 - 22.6.2014, takže takmer sedem mesiacov. Cestou som vykonal jeden korekčný manéver približne v strede cesty a potom ešte jeden 25 000 km od Marsu, kedy som upravil dráhu tak, aby som pri prelete vstúpil do atmosféry a tým naviedol DG na obežnú dráhu okolo Marsu.

DG ešte na rampe v KSC


Veľmi pekný záber, musel som ho zvečniť :)


Približne štvorminútový zážih hlavných motorov, ktorý ma nasmeroval k Marsu vo výške 3000 km nad Zemou


Približne 20 000 km od Marsu.


Chvíľu pred vstupom do horných vrstiev atmosféry Marsu a tým začiatku brzdného manévru


A už pokojný východ Slnka nad Marsom na kruhovej orbite
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

Hlásim úspešné pristátie na Marse na základni Olympus :tlesk: Všetko prebehlo bez problémov, narozdiel od prvého pristátia na Marse minulý rok, kedy som základňu minul vysokou rýchlosťou ... :mrgreen:
Po navedení na obežnú dráhu okolo Marsu včera večer som dnes niekoľko krát obletel planétu. Včera som mal takmer ideálny sklon aby som mohol hneď pri prvom oblete pristáť, ale základňa bola v tme tak som radšej počkal niekoľko obehov aby som pristával počas dňa, predsalen sa dá lepšie orientovať cez deň :-D V priebehu buducého týždňa mám v pláne návrat domov. Teraz cez víkend by som ešte chcel letieť na Mesiac. A v apríli mám tiež v pláne ďalšiu medziplanetárnu misiu, tentokrát by som chcel letieť k Venuši. Teraz ma tak napadlo, že keď už som na Marse, tak by som možno mohol trochu pozmeniť misiu a pozrieť sa aj k jednému z dvoch marťanských mesiacov :Drbe se na hlavě: porozmýšľam :)

zostup do atmosféry


postupne približovanie sa k základni, keďže nie je ranvej, tak je potrebné pristávanie ako na Mesiaci


chvíľu pred pristanim




A už som pristál :)
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Orbiter

Příspěvek od Samo1995 »

No pekne :D Nerozmýšľal si nad tým že by si obletel Venušu a tak sa vrátil na Zem? Pretože potom by si mal oveľa nižšiu rýchlosť pri prílete do atmosféry... cca 14 km/s. Viem že by to asi potom chcelo viac paliva, ale bolo by to celkom zaujímavé. ;)

Odpovědět

Zpět na „PC hry“