Orbiter

Sem patří debata o nejrůznějších počíatčových hrách s kosmonautickou tématikou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Orbiter

Příspěvek od Greene »

Wow,super hra, Jen mi nejde start. Jakmile zapnu motory,raketoplán začne rotovat a to mě děsí :-D A nikde nemůžu najít jak bych tomu zabránil. A autopilot tam asi není,co? Jinak vcelku pěkná hra
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

ako rotovať? začne robiť kotrmelce alebo ide priamo hore a otáča sa?
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Orbiter

Příspěvek od Greene »

Andrej píše:ako rotovať? začne robiť kotrmelce alebo ide priamo hore a otáča sa?
No,odstartuje a ihned se překlopí a dělá to pořád dokud nedojde palivo
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Orbiter

Příspěvek od chobolatom »

Já doporučuji začít s DeltaGliderem nebo ještě líp, s DeltaGliderem IV. (add-on) S nimi je to velice jednoduché a naučíš se jak a co. ;)
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

Greene píše:
Andrej píše:ako rotovať? začne robiť kotrmelce alebo ide priamo hore a otáča sa?
No,odstartuje a ihned se překlopí a dělá to pořád dokud nedojde palivo
Treba mať pustené SSME na "plný plyn" inak začne robiť presne toto, pretože ťah motorov SRB je veľký :) neviem či som to dobre napísal :) ale proste treba pri štarte držať na klávesnici +
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Orbiter

Příspěvek od tomas »

V reálu šly motory SSME na max ještě před zážehem SRB protože pokud by se dříve zažehly SRB, tak by se celá sestava roztrhla.
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Orbiter

Příspěvek od Greene »

No,problém již vyřešen. Nedržel jsem tlačítko + na start pořád a proto nešly motory raketoplánu a tak se to překlopilo :-D Takže se omlouvám. Ale potřeboval bych vědět,jak vypustím družici? Zkoušel jsem snad všechno ale výsledek=nic.
Děkuji.
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Orbiter

Příspěvek od chobolatom »

Pokus si dobře pamatuji, tak je to K nebo J. Jedno z toho otevírá nákladový prostor a to druhé vypouští družice nebo odděluje od sebe objekty. Pokud nechceš držet pořád +, stačí podržet CTRL-+. ;)
Andrej
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 56
Reputace: 0
Registrován: 31.1.2012 10:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Andrej »

tak veru, pri raketopláne sa otvára nákladny priestor K a oddeluje sa J. Tým oddelíš aj SRB aj ET a aj náklad.
Vlastne zrejme pri všetkých alebo väčšine dopravných prostriedkoch. Pri raketopláne ale nemusíš ručne oddelovať SRB, tie sa odhodia automaticky :)
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Orbiter

Příspěvek od chobolatom »

Vidím, že tu s Orbiterem začínáte, tak se vám to pokusím něak ulehčit. Orbiteru jsem se věnoval asi 2 roky, ale už jsem poznal všechny věci okolo programu a trochu mě omrzel + je to šílený žrout času, když se s tím naučíte pracovat. :P

Skoro před dvěma lety jsem natáčel tutoriály a zkoušel jsem je dělat v angličtině, jelikož česká komunita Orbiteru je dost malá. Někdy to zní šíleně a někdy strašně směšně :lol: . Mám tam tutoriály jak se dostat na orbigtu s DG a jak se spojit s ISS, provést reentry a přistát na KSC. Potom návod je provést misi Apollo 9 což je vlastně takové seznámení s orbiterem a addonem AMSO ( obsahuje celou misi, od startu -> po přistání) a samozřejmě misi s obletem Měsíce, pro kterou jsem využil misi Apollo 17. Proč Apollo 17 a ne 8? Protože 17ka má start v noci a obsahuje spojení s LEM. :-D Pak tam je ještě jeden návod, jak se dostat na orbitu s XR2 Ravenstar, ale to je spíše pokus než let. :)

Dám sem video s návodem jak se dostat na orbitu v DG4 (+- =DG). Je to bez hlasu, ale v popisu videa máte návod v angličtině. Ale myslím, že video je postačující.
PS: Ještě upozorňuji, že videa jsem natáčel skoro před dvěma lety a uploadoval minulý rok, tudíž zním dost směšně. :lol:


Odpovědět

Zpět na „PC hry“