Deliver Us The Moon

Sem patří debata o nejrůznějších počíatčových hrách s kosmonautickou tématikou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2323
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Deliver Us The Moon

Příspěvek od Meybe »


Velmi zajímavě vypadající hra Deliver Us The Moon. Stojí za ní malé vývojářské studio z Holandska KeokeN Interactive.
Graficky vyšperkovaná Indie hra by měla vyjít již začátkem roku 2017. Odehrává se v blízké budoucnosti a cílem není nic menšího, než zachránit v roli astronauta celou Zemi. Cílem je Měsíc, kolem kterého obíhá vesmírná stanice s výtahem na povrch. Více na: http://deliverusthemoon.com/press/


starší představení hry

novější příběhové video
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2323
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Deliver Us The Moon

Příspěvek od Meybe »

Dnes konečně vyšla plná verze této hry. Vypadá celkem dobře. :palec nahoru:

---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2323
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Deliver Us The Moon

Příspěvek od Meybe »

Konečně jsem měl čas dohrát tuto hru, kterou už mám nějaký čas a musím hned na začátek říct, že jsem rozhodně nelitoval. Za hrou stojí malé nezávislé studio z Holandska KeokeN Interactive. Hru jsem sledoval od začátku a dokonce podpořil v kampani. Studiu se podařilo hru vydat a pomyslným vrcholem bylo vydání také na konzole v roce 2020. Pořídil jsem si mimořádně vyvedenou limitovanou edici pro Playstation, kterou jde zároveň brát i jako poděkování fanouškům za dlouholetou podporu.

Nechci toho o hře moc prozradit, protože by někdo z Vás mohl dostat chuť vyzkoušet a nerad bych ho o něco připravil. Určitě se nejedná o masovou záležitost a nebude to pro každého. Jde spíše o hru pro vyklidněné hráče, kteří mají na hrách rád zejména příběh. Obtížnost není velká a žádá si pouze trpělivost. Ani délka není přehnaná. Co bych ovšem rád vytáhl je smysl pro detail, který mě opravdu překvapil a často jsem měl pocit: „že takhle by to klidně mohlo jednou být...“ Líbí se mi i odkazy do minulosti a mě bavilo i po nich pátrat. V příloze jich několik přidávám. Je vidět, že se tým o kosmonautiku zajímal a hodně věcí promýšlel. Ano je tam i řada nepřesností, ale ve hře to mnohdy nejde, vždy se balancuje na hraně hratelnosti a realismu. Hru na veletrzích tým prezentoval v kombinézách, které nosí běžně i astronauti a nechyběli na nich samozřejmě i loga ze hry.
Ve hře je hlavní agenturou WSA (World Space Agentur) a má i své logo. Podobnost s ESA čistě náhodná? :D. Jinak tým byl během vytváření hry navštívit i ESTEC a některé aspekty hry probíraly se skutečnými odborníky. Určitě za pochvalu stojí také soundtrack a grafické zpracování. Možná je škoda, že se toho neujalo větší studio a výsledek mohl být po mnoha stránkách ještě o chlup lepší.
Nejsilnější stránkou hry je: Uvěřitelný a přitom (ne)hloupý příběh a lokace. Měsíc je prostě úžasný.
Tak a pár vlastních fotek ze hry.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Další obrázky na tomto odkazu: https://meybe.rajce.idnes.cz/Deliver_Us_the_Moon

Naposledy upravil(a) Meybe dne 15.11.2021 16:34, celkem upraveno 1 x.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Hawk
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 333
Reputace: 224
Registrován: 9.11.2018 11:04
Re: Deliver Us The Moon

Příspěvek od Hawk »

Nezkousel jsem to, ale recenze nevypada vubec spatne:
https://games.tiscali.cz/recenze/delive ... nze-334761

Odpovědět

Zpět na „PC hry“