Hladam pomoc pri vyvoji vesmirne tematickej hry

Sem patří debata o nejrůznějších počíatčových hrách s kosmonautickou tématikou.
Odpovědět
luckylooke
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 3.8.2014 17:17
Hladam pomoc pri vyvoji vesmirne tematickej hry

Příspěvek od luckylooke »

Pacia sa ti vesmirne dobrodrustva? Vies pocitat jednoduche priklady z mechaniky (sily posobiace na teleso)? Chces mi pomoct s vyvojom novej hry?

Viem programovat, no nechcem sa zdrzovat s matematikou a preto hladam cloveka co by matematiku robil za mna a ja by som to uz len prevadzal do kodu.

Chcem spravit taky spociatku velmi zjednoduseny simulator vesmirneho zivota a vesmirnych bojov o prezitie. K tomu je potrebne aby niekto rozumel mechanike, ako pohyb telies, posobenie sil a podobne. Aby vedel ktore zlozky zo vzorcov sa mozu zanedbat, alebo zjednodusit bez toho aby sa vyrazne narusila realnost modelu.

Viac informacii mozeme potom prebrat formou dialogu, diik ;)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Hladam pomoc pri vyvoji vesmirne tematickej hry

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit. V plánu ti držím palce. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Jackfrostwolf
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 29
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Registrován: 9.9.2013 13:41
Re: Hladam pomoc pri vyvoji vesmirne tematickej hry

Příspěvek od Jackfrostwolf »

Ahoj hele mám strojárnu takže někde v sobě mám zakořeněný věci jako matika a mechanika, a taky různý takoví věci. Rád opráším své staré znalosti a zněčim bych ti pomoch ale předem varuji ve vesmíru mi to tak nejde tak říkajíc jsem typiský strojař držícíse země ale jinak bych to asi zvládl. kdy by něco napiš a já se na to podívám . Jack
luckylooke
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 3.8.2014 17:17
Re: Hladam pomoc pri vyvoji vesmirne tematickej hry

Příspěvek od luckylooke »

Jackfrostwolf píše:Ahoj hele mám strojárnu takže někde v sobě mám zakořeněný věci jako matika a mechanika, a taky různý takoví věci. Rád opráším své staré znalosti a zněčim bych ti pomoch ale předem varuji ve vesmíru mi to tak nejde tak říkajíc jsem typiský strojař držícíse země ale jinak bych to asi zvládl. kdy by něco napiš a já se na to podívám . Jack
Sak mozeme skusit, momentalne riesim dve veci, i ked jednu som dako poriesil, ale viac je to trik ako vypocet na realnej baze :)

Najprv nieco k hre:
Ide vlastne o topdown shooting rpg s prvkami simulatora. Teda chcel by som aby fyzika bola realnejsia ako bezne arkadove hry podobneho typu.

1. vec ktoru by som chcel spravit, je fyzika lietania vesmirnych lodi. Lod bude mat nejaku velkost, hmotnost a nejake motory. Ja by som potreboval nejaky matematicky vzorec, ktory by riesil ubytok effektivity motora v smere letu. Pretoze si myslim ze zrychlovanie by nemala byt konstanta. Predsa zrychlenie z nuly a zrychlenie pri rychlosti napr 1000km/h nie je rovnake ak je pouzity ten isty motor.
Toto je ta vec ktoru som uz nejako zapracoval, ale iba oklamal trikom aby sa to tvarilo ze to tak je, no nezaklada sa na realnom vypocte. DEMO tu: http://jsfiddle.net/luckylooke/LUqAd/23 ... ed/result/ (ovladanie sipkami) Uz mi jeden hlasil ze mu demo nejde, nechapem preco bo ja som skusal na windowse IE, FF, Chrome a Chrome pod Ubuntu a vsade islo.

Uvidime ako sa podari toto poriesit a potom by sme ked tak pokracovali :)

Odpovědět

Zpět na „PC hry“