Space Engineers

Sem patří debata o nejrůznějších počíatčových hrách s kosmonautickou tématikou.
Patas25
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 30
Reputace: 0
Registrován: 9.11.2013 10:41
Space Engineers

Příspěvek od Patas25 »

Tak prošel jsem si tuto sekci fóra a všiml si, že ještě nikdo nezaložil téma s touto hrou.

Ve zkratce, o co se jedná:
Jako hráč se ocitnete v pásu asteroidů, což je prozatím jediné herní prostředí. A úkol hry je prostý, těžit, rafinovat a vyrábět. Postavit se dá cokoliv od malé stíhačky až po velký křižník, nebo také stanice na samotných asteroidech. Koho by nudilo onen typ stavění, pořád můžete přepadávat počítačem řízené lodě, či se pustit do střetu s hráči v multiplayeru.

Co mě se osobně na hře líbí, je ta možnost postupného sestavování, kdy to není ve stylu, že hotovou trysku vložíte na loď a je tam. Ale děláno tím způsobem, že se tam hodí základní konstrukce a pak se přidávají další prvky, dokud ona součást nebude kompletní. To samé pak nastává při nárazech a ničení. Je tam hodně pěkně dělaná destrukce, kdy se pancíř promačkává, natahuje a všelijak jinak deformuje.
Myslím, že tady tato hra má podobný potenciál jako Kerbal space program a je například na steamu za pár kaček. Také tato hra je ve vývoji, tak lze očekávat stále nové a nové prvky a doplňky.

Kdyby někdo měl zájem a chtěl zahrát, můžeme přes multiplayer, a kdo ví, co vše se dá postavit :-).

https://www.youtube.com/watch?v=WgxLikZX8HQ
Uživatelský avatar
Jackfrostwolf
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 29
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Registrován: 9.9.2013 13:41
Re: Space Engineers

Příspěvek od Jackfrostwolf »

Zde si dovolím malou opravu tak jak si tuto hru popsal by se sem do této sekce ani moc nehodila ale ve skradce máš velkou pravdu. Nutno dotat že hra je zatím bez atmosféry v lodi (ano všude je vákuum), za další je zde propracovaná fyzika. Dovolím si malí příklad z mé první hry

Postavil jsme malou stíhačku a tak trochu jsme zapoměl na to že bych měl dát i trysky opačně aneb lod mohla zatáčet pomocí malích trysek a ty velké dodávali stíhačce velký výkon. Lod jse urychlil až na 110 m/s a pak jsme zjistil že nemužu zastavit ihned mi to došlo abych mohl lod zastavit musel bych já otočit do protisměru. Nakonec jsem to vyřešil jednoduchou upravou napotovíním jedný sady trysek opačně (pokud vím tak by to mělo být inercně)

Hra je velmi hezky propracovaná a dá se zde postavit i gravitorový pohon ( chceto dost gravitačních generátotů a bloků hmotnosti a lod smaza velmi rychle zrychlí)

Další věcí co zde dá stavět jsou ruzné základy a steam komunita se orpavdu činí lze zde najít už i velká tělesa jako měsíce nebo a to jsem i já sám koukal lodě dle seriálů.

V neposlední řadě mužete měnit pozadí návod je zde od mého kolegy https://www.youtube.com/watch?v=-e6tfqieNDc Záměrně dávám odkaz jelikož dost důležitých věcí je v popisku videa.

No a co říci na konec asi se zde budu trochu chlubit svími malímy i velkými výtvory které postavím v surival modu (zde musíce hesky všechno postavit ručně) ne nadarmo se této hře říká vesmírný minecraft.


ps: hra vytvořili čeští vyvojáři a je v betě teda doufám ale už je zde mnoho prvků
Uživatelský avatar
Jackfrostwolf
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 29
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Registrován: 9.9.2013 13:41
Re: Space Engineers

Příspěvek od Jackfrostwolf »

Ahoj všem vesmírným inženýrům
Jelikož mi KSP moc nejde a nejsem schopnej to moc dobře hrát ikdyž hra je to vynikájící tak jsem se rozhodl využít trochu toho tvůrčího procesu ve hře Space Engineers zde díky mím kolegům vznikla malá základna která se dále rozrůstá. Já jem začal doslova lovit lodě ať už civilní nebo vojenské a rozkládat je na součinin. Samo sebou se mi to trochu vymklo z rukou a ted u základny parkují 4 lodě které jsem ještě plně nenacupoval. Tři lodě už jsem nacupoval a z jejich materiálu jsme začal stavět těžební loď Hell Paramtery lodě vlastní razící štít by měl být velká 22m (jedna velká kostka = 2m) spolu z počními začišťovači je velká 26m. Z těchto čísel vyplívá že díra bude velká 26m +- 1m. Zatím jsem jen na základní části kdy se staví a samotný razící štít. Pokud se tetno pokus povede ihnet začně fungovat jako standartní težební lod Frostwolf Company

Obrázek
http://cloud-4.steampowered.com/ugc/340 ... 70205FAAE/
Pohled na Hell z dálky zatímjen dobrá polovina nebo spíše jen razící štít

Obrázek
http://cloud-4.steampowered.com/ugc/340 ... D2D1BB643/
Pohled zepředu na razící štít nebo také vrtnou hlavu lodi

Obrázek
http://cloud-2.steampowered.com/ugc/340 ... B49FEED9E/
Pohled na těžce pancířovaný kryt přední části zatím nedokončeny došly surovin.
Patas25
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 30
Reputace: 0
Registrován: 9.11.2013 10:41
Re: Space Engineers

Příspěvek od Patas25 »

Tak pánové, aji já přidám svojí trochu do mlýnku. Stavěl jsem to asi před půl rokem, bohužel jsem neměl více času to hrát. Ale rozestavěné mám větší dítko.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Mód survival. Stroj má větší přední část, tudíž se provrtá do jakékoliv hloubky. Ovšem při vrtání to krapet hází.
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Space Engineers

Příspěvek od Samo »

Viem že toto nieje moc živé vlákno ale dnes vyšiel update ktorý pridáva do hry okrem asteroidov aj planéty ak hra niekoho doteraz nezaujala možno ho zaujme teraz :)


mali by tam byť všetky tipy kamenných planét ak sa nemýlim :lol:
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
jirkacihelna
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 13.2.2014 13:49
Re: Space Engineers

Příspěvek od jirkacihelna »

Tak toto má věru UKRUTNÝ potenciál!! :o :o :o :o :o :o

Minecraft pro dospělé s parádním světem a tématikou!!!!!!!!

Teď budou veliké vánoční slevy na STEAMu, tak je mi jasný, co koupím :-)
jirkacihelna
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 13.2.2014 13:49
Re: Space Engineers

Příspěvek od jirkacihelna »

:o :o neuvěřitelný! :o :o

JE TU NEKDO NA MULTIPLAYER??!
Cherry215
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 1
Reputace: 0
Registrován: 3.7.2017 12:08
Re: Space Engineers

Příspěvek od Cherry215 »

Ahoj.

Hladám niekoho kto mi poradí.

Neviem kde v hre alebo pri jej tvorbe sa zapína podpora vzduchu.
Totiž ide mi ho vyrábať a kokpity sa dajú natlakovať. Ale miestnosť nie,.

Air ventil totiž píše že vzduch vo svete nieje povolený.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Space Engineers

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit. Naše fórum není jen o hrách, ale hlavně o skutečné kosmonautice. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
blesk1jCZ
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 1
Registrován: 22.4.2018 14:23
Re: Space Engineers

Příspěvek od blesk1jCZ »

Ahoj. Měl bych něco velmi užitečného pro ty co rádi hrají Space Engineers a nebo jenom uvažují o tom.

O co jde:
Vytvářím videa recenze na Mody pro Space Engineers. Kde vám ukážu všemožné mody které by se vám mohli líbit.
Vzhledem k tomu, že jsem hledal na YouTube videa o modech v češtině nebo slovenštině, tak sem našel jenom hrstku. nebylo toho hodně, jenom pár. Tak jsem se rozhodl, že s tím něco udělám. Tak se tedy stalo. Minimálně jednou týdně vyjde jedno video. při nejlepším tři.
Ale aby to bylo užitečné, Je důležité aby to někdo viděl, že je někdo kdo toto téma probírá. Rád bych to dělal pro víc lidí, aby to mělo větší užitek. Takže čim víc vás bude. Tím líp moje videa budou pomáhat. Já aspoň budu mít motivaci tvořit svojí tvorbu dál.

Budu moc potěšen, když mojí tvorbu nějak podpoříte. Jestli znáte někoho, komu by se to hodilo, tak to sdílejte dál. Budu vám za to vděčný když mě podpoříte.

seznam videi modů pro Space Engineers:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... _polymer=1

Můj YouTube kanál:
https://www.youtube.com/channel/UCCQDhJ ... _polymer=1

Odpovědět

Zpět na „PC hry“