Orion PA-1

Sem patří všechny debaty o nově vyvíjené kosmické lodi Orion
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Orion PA-1

Příspěvek od Dugi »

Tak dobře, my si tu všichni tykáme, takže v tom nebude problém. Jsem rád, že ses u nás registroval. Doufám, že se ti u nás bude líbit. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
mildaso
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 10.3.2012 13:06
Re: Orion PA-1

Příspěvek od mildaso »

Je to zajímavé,jak ta technika jde kupředu a snaha odvrátit nějakou katastrofu se stává prioritou ve výzkumu vesmíru.Jen škoda,že to není na 100%.Vždy se při konkrétní situaci něco stane s čím se nepočítalo a zkoušky to neodhalily.Jsem optimista a věřím,že do budoucna se vše vyřeší a lety budou bezpečné.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Orion PA-1

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě u nás na fóru! Jsem rád, že se u nás registroval další uživatel a doufám, že se ti u nás bude líbit. Jako každého nováčka se i tebe zeptám, jestli ti máme tykat, nebo vykat. ;)
Jinak máš pravdu, bezpečnost se dostává na první místo letů do vesmíru. Na nehody náchylná konstrukce raketoplánů byla jedním z významných důvodů ukončení jejich provozu. Orion by měl být díky svému umístění na špičce rakety nesrovnatelně bezpečnější. Navíc NASA věnuje ohromnou péči všemožným testům a simulacím. Od počítačového posouzení, až po ostré zkoušky. Proto si myslím, že je riziko jejich selhání omezeno na minimum. Ale samozřejmě jisté nebezpečí je tu vždy.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
mildaso
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 10.3.2012 13:06
Re: Orion PA-1

Příspěvek od mildaso »

Jsem sice staršího data vydání,ale rád si s lidmi tykám a toto forum se mi líbí tím,že jsou tu mladí i starší a všichni jsou si rovni.A díky za uvítání.Moc sice vesmíru nerozumím,ale s pomocí ostatních se zasvětím.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Orion PA-1

Příspěvek od Dugi »

Na věku, ani na tom, jestli jsi začátečník, nebo zkušený mazák, nezáleží, hlavní je zájem o téma. A hlavně, říkám to všem nově registrovaným uživatelům - kdykoliv ti bude cokoliv nejasné, zeptej se. Není to vůbec žádná ostuda. Kdo se neptá, nic se nedozví. Vždycky ti cokoliv rádi upřesníme, nebo vysvětlíme. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Kosmická loď Orion“