NROL

Sem patří debata o všech projektech, které teď maií pod sebou vojáci, ale v budoucnu by mohly sloužit k průzkumu vesmíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: NROL

Příspěvek od Dugi »

Díky, pátral jsem po detailech, ale podrobnější snímky jsem nenašel.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Machi
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 321
Reputace: 0
Registrován: 2.8.2013 23:19
Re: NROL

Příspěvek od Machi »

Pěkný článek, ale je tam chybička. V roce 1972 měly Americké družice podstatně lepší rozlišení než 1,8 metru. Takového rozlišení dosáhly už "experimentální" družice KH-6 Lanyard v roce 1963. V roce 1972 byly k dispozici modernizované družice KH-8 Gambit Cubed (Gambit 3) s rozlišením pod 20 centimetrů.
Jinak kdysi jsem udělal takovou přehledovou infografiku, abych ty údaje nemusel vždy dlouho hledat.



V plném rozlišení je k dispozici zde jako PDF - https://docs.google.com/open?id=0B7ahcD ... WFOa0tDakk

Bližší informace k této infografice jsou na mém blogu - http://my-favourite-universe.blogspot.c ... uzice.html.

Mimochodem ale jinak velmi dobrý článek, hodně novinářů u podobných článků o fotoprůzkumných družicích rádo fantazíruje a tahá informace z rukávu (jedna bába(prezident) povídala, čtou noviny, poznávací značky...).
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: NROL

Příspěvek od Dugi »

Díky moc za upřesnění i za pochvalu. Obojího si cením.
K tomu rozlišení: Je to tak, jak píšeš a já přiznávám, že jsem se do toho při psaní trochu zamotal, protože jsem porovnával jen vylepšování rozlišení Corony bez ohledu na ostatní řady, což je chyba, přiznávám. Díky za upřesnění.

Ta grafika je skvělá! :palec nahoru: :palec nahoru: :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Machi
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 321
Reputace: 0
Registrován: 2.8.2013 23:19
Re: NROL

Příspěvek od Machi »

Díky!

Mimochodem v rozlišeních je děsný zmatek, přestože je třeba Corona odtajněná. Různé Corony nesly několik typů kamer, a družice měly jiná rozlišení, i když nesly stejnou kameru. Byla to doba experimentů, kdy každá drobnost podstatně zvýšila kvalitu snímků. Ostatně v oficiálních dokumentech se dá nalézt rozlišení pro každou misi zvlášť.
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 25
Registrován: 13.5.2013 15:00
Re: NROL

Příspěvek od rexino »

http://www.ulalaunch.com/site/pages/Webcast.shtml
Live prenos štartu by mal byť tu.
Štart by mal prebehnuť o 4 minúty.
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: NROL

Příspěvek od Dugi »

Díky, vycházel jsem z informací na spacefliughtnow, kde psali, že by měli startovat až v 19:52 SELČ. Přenos jede i tady.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 25
Registrován: 13.5.2013 15:00
Re: NROL

Příspěvek od rexino »

Tak T-4minuty hovori uz asi 4 minúty takže bude to asi viac :lol: a teraz som našiel info ktoré hovoria to iste čo ty čiže 19:52
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: NROL

Příspěvek od Dugi »

Aha, oni mají T-4 minutes and holding. To znamená, že čas stojí - podobně jako když startovaly raketoplány. Pokud jsme dobře zaslechl, tak se okamžik startu posouvá na 20:03 SELČ.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 25
Registrován: 13.5.2013 15:00
Re: NROL

Příspěvek od rexino »

T-13 minút (teraz bez holding :lol: to holding pred tým som započul až neskôr)
Obrázek
Štart sa odložil kvôli nešpecifikovaným drobným problémom
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: NROL

Příspěvek od Dugi »

Skončilo finální hlasování o připravenosti ke startu. Celkem 31 stanovišť ohlásilo GO. Máme zelenou pro start.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Armádní projekty“