Obecné otázky o kosmonautice

Název mluví za vše
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky

Příspěvek od Dugi »

Jo, máš pravdu, tady pojedou živě.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Otázky

Příspěvek od Meybe »

Dugi píše:Jo, máš pravdu, tady pojedou živě.
Díky :-). Já si to myslel :palec nahoru :palec nahoru:
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Obecné informace o Tiangong-3

Příspěvek od Jardax »

Je mi zahadou, proc se cas od casu resi davno vyresene a standardizovane veci nejakym obzvlaste vynalezavym zpusobem... napeti palubni site (na čínské stanici Tiangong-3 - pozn. Dugiho po přesunu do jiného vlákna) 100V? Fakt bych rad vedel proboha proc... :D
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Obecné informace o Tiangong-3

Příspěvek od ptpc »

Jardax píše:Je mi zahadou, proc se cas od casu resi davno vyresene a standardizovane veci nejakym obzvlaste vynalezavym zpusobem... napeti palubni site 100V? Fakt bych rad vedel proboha proc... :D
Pardon, je možné že to bude 110 V. :Drbe se na hlavě:
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3259
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Obecné informace o Tiangong-3

Příspěvek od Vaclavik »

ptpc píše:
Jardax píše:Je mi zahadou, proc se cas od casu resi davno vyresene a standardizovane veci nejakym obzvlaste vynalezavym zpusobem... napeti palubni site 100V? Fakt bych rad vedel proboha proc... :D
Pardon, je možné že to bude 110 V. :Drbe se na hlavě:
110 V (100 V + 10 % rezerva, tj. 110 V)
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Obecné informace o Tiangong-3

Příspěvek od Jardax »

ptpc píše:
Jardax píše:Je mi zahadou, proc se cas od casu resi davno vyresene a standardizovane veci nejakym obzvlaste vynalezavym zpusobem... napeti palubni site 100V? Fakt bych rad vedel proboha proc... :D
Pardon, je možné že to bude 110 V. :Drbe se na hlavě:
To taky neni standard, ale to je fuk, uvidime - tedy jestli se cinane uraci to zverejnit. Nicmene specifikace jejich verze IDSS by mela presne udaje obsahovat...
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3259
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Obecné informace o Tiangong-3

Příspěvek od Vaclavik »

Jardax píše:To taky neni standard, ale to je fuk, uvidime - tedy jestli se cinane uraci to zverejnit. Nicmene specifikace jejich verze IDSS by mela presne udaje obsahovat...
No jde o to co považuješ za standard a taky koho. Zde nepanuje shoda ani mezi normami používanými, resp. vyžadovanými NASA, ESA, Roskosmosem nebo JAXA, tak proč by Čína měla nějakou respektovat a pokud ano, tak kterou :)
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Obecné informace o Tiangong-3

Příspěvek od Jardax »

Vaclavik píše:
Jardax píše:To taky neni standard, ale to je fuk, uvidime - tedy jestli se cinane uraci to zverejnit. Nicmene specifikace jejich verze IDSS by mela presne udaje obsahovat...
No jde o to co považuješ za standard a taky koho. Zde nepanuje shoda ani mezi normami používanými, resp. vyžadovanými NASA, ESA, Roskosmosem nebo JAXA, tak proč by Čína měla nějakou respektovat a pokud ano, tak kterou :)
Ne, udelame to obracene - ukaz mi nejaky standard na 100V ;)
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3259
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Obecné informace o Tiangong-3

Příspěvek od Vaclavik »

Jardax píše:
Vaclavik píše:
Jardax píše:To taky neni standard, ale to je fuk, uvidime - tedy jestli se cinane uraci to zverejnit. Nicmene specifikace jejich verze IDSS by mela presne udaje obsahovat...
No jde o to co považuješ za standard a taky koho. Zde nepanuje shoda ani mezi normami používanými, resp. vyžadovanými NASA, ESA, Roskosmosem nebo JAXA, tak proč by Čína měla nějakou respektovat a pokud ano, tak kterou :)
Ne, udelame to obracene - ukaz mi nejaky standard na 100V ;)
Např. standard ESA ECSS-E-ST-20C.
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Obecné informace o Tiangong-3

Příspěvek od Jardax »

Vaclavik píše:
Jardax píše:
Vaclavik píše:To taky neni standard, ale to je fuk, uvidime - tedy jestli se cinane uraci to zverejnit. Nicmene specifikace jejich verze IDSS by mela presne udaje obsahovat...
No jde o to co považuješ za standard a taky koho. Zde nepanuje shoda ani mezi normami používanými, resp. vyžadovanými NASA, ESA, Roskosmosem nebo JAXA, tak proč by Čína měla nějakou respektovat a pokud ano, tak kterou :)

Např. standard ESA ECSS-E-ST-20C.
Zajimave. Tenhle takzvany standard se krome hromady nejruznejsich veci okolo zminuje konkretne pouze o 28VDC, alespon co jsem schopen ted dohledat.
A 28VDC je mimochodem standard pouzivany uz od dob Apolla, Skylabu a Saljutu po ISS. ISS ma jeste navic jen vykonnejsi 124VDC, protoze proste prenaseny vykon vs. prurez vodicu.
Krome toho ESA prijala standard IDSS, ktery definuje v propojovacich systemech prave tato dve napeti... se kterymi pracuje i Dragon a predokladam ze i ostatni lode.
Takze sorry, 100V neni zadny standard :) Neco vseobecne prijateho a pouzivaneho, a ne neco co vyplodi urednik a pak to lezi v hromade jineho balastu... ;)

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“