Výuka astrofyziky na základních a středních školách

Název mluví za vše
Vasek451
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 6
Reputace: 9
Registrován: 15.3.2018 22:33
Re: Výuka astrofyziky na základních a středních školách

Příspěvek od Vasek451 »

Nedalo mi to a podíval jsem se na výsledky testů PISA - část matematické schopnosti (PISA Mathematics Scale: Overall Mathematics) a taky jsem se podíval na samotné testy. Moc trigonometrie, o které píše pan Docenko, tam není, ale rozhodně to jsou úlohy nad kterými se musí přemýšlet a kalkulačka s nimi moc nepomůže. Takže - Francie se obvykle umísťovala kousek pod ČR, v posledních letech spíše nad (ten diskutovaný článek je z roku 2004, tak kdo ví?) Možná by se mohla debata stočit na něco, co máme v dosahu (ČR), a ne na něco, o čem tu zřejmě neví nikdo nic (Francie před čtrnácti lety). Zvlášť když jsou naše země co se týče výuky matematiky zřejmě do jisté míry srovnatelné (a to je myslím prokazatelnější, než tvrzení původního článku).
Takže - co říkáte na metodu pana Hejného, který se snaží právě o to, aby děti na matematické zákonitosti přicházely co nejvíc samy a tudíž jim i pak důkladně rozuměly?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Výuka astrofyziky na základních a středních školách

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“