studíjní projekt

Název mluví za vše
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rakeťák
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 2.7.2012 9:52
studíjní projekt

Příspěvek od Rakeťák »

Zdravim, potřeboval bych poradit. Hledám informace o skafandrech, zejména použité materiály. Vím že se tam použivá trilaminát, neopren, pak ještě i kevlar a nomex, ale nic dalšího jsem nesehnal a předpokládám že tam toho bude víc. Ještě mě zajímalo jak to u skafandrů reší s radiací, předpokládám že jsou skafandry relativně malé a stínící material by byl příliž zatěžující a omezující v pohybu tak tam asi nic moc neni, ale nevim rád si nechám poradit. děkuji za odpověď
Lidé, kteří jsou natolik šílení, aby si mysleli, že mohou změnit svět, to opravdu dokážou.
Steve Jobs
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: studíjní projekt

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
vítám tě na našem fóru. Jsem rád, že se tu registroval další uživatel. Doufám, že se ti bude u nás líbit.
O tomhle, přiznám se, moc nevím, ale doslova luxusně je tohle heslo zpracované na anglické wiki + je tam spousta odkazů na konkrétní typy skafandrů. U nich je detailně všechno popsáno a jsou tam i fotky, nebo ilustrace s popiskami. Vřele doporučuju. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: studíjní projekt

Příspěvek od tomas »

Proti radiaci měl skafandr, hlavně tedy ten "měsíční" vrstvu hliníkové fólie. Na ochránění proti větší spršce slunečních částic by to samozřejmě nestačilo, ale vzhledem k tomu, že se astronauti z měsíčního programu dožili a někteří stále dožívají vysokého věku, tak to bylo zřejmě dostačující.

Česky jsem našel jeden zajímavý odkaz:http://astronomie.webovastranka.cz/wiki ... kosmonauty
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: studíjní projekt

Příspěvek od baranka »

StrambR
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 60
Reputace: 0
Registrován: 9.10.2012 16:01
Re: studíjní projekt

Příspěvek od StrambR »

Asi záleží jak moc do detailu chceš zacházet...já čerpám z ze scholaru z googlu....česky ale nic moc nečekej http://scholar.google.cz/scholar?hl=cs& ... suit&btnG=
Uživatelský avatar
Rakeťák
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 2.7.2012 9:52
Re: studíjní projekt

Příspěvek od Rakeťák »

Děkuji moc všem za odpověď, pomohlo to :palec nahoru: :klaní se:
Lidé, kteří jsou natolik šílení, aby si mysleli, že mohou změnit svět, to opravdu dokážou.
Steve Jobs

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“