Autogramy astronautů

Název mluví za vše
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od chobolatom »

jirka píše:Z Mercury-Gemini-Apollo éry odpovídají zdarma Glenn a snad ještě Haise a Mitchell. Fotografie už ne, ale svoje knihy podepisují zdarma poštou Lovell a Cernan.
Chtěl bych se zeptat, zda Haise a Mitchell podepisují fotografie zdarma a kdybych poslal žádost o samotný podpis Lovella nebo Cernana, bude to také zadarmo?
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od MilanSpace »

jirka píše:Chtěl bych se zeptat, zda Haise a Mitchell podepisují fotografie zdarma a kdybych poslal žádost o samotný podpis Lovella nebo Cernana, bude to také zadarmo?
Mohu-li já: Fred Haise už neodpovídá, jeho poslední větší "akce" byla v roce 2009, kdy odpověděl na každý dopis, který mu byl v rámci krátkodobé kampaně poslán i s maximálně pěti fotografiemi - od té doby už jsem neslyšel, že by odpovídal. Ale za pokus to případně stojí, adresu kdyžtak dohledám a pošlu.

http://halmil.blog.cz/0908/fred-haise-apollo-13

Edgar Mitchell občas odpoví - ale musí ho dopis něčím zaujmout. Na "normální" žádost neodpovídá, bohužel. Ale znám z posledních roků dva případy, kdy podepsal a vrátil dítětem namalovaný obrázek, který byl do dopisu přiložen jako dárek.

JIm Lovell i Eugene Cernan podepíší zdarma poštou zaslanou knížku (Apollo13, resp. Poslední muž na Měsíci), jinak normální žádosti o autogram nevyřizují. Mě se podařilo u obou, že kromě knížky podepsali jednu společnou fotografii, do knížky vloženou. Samozřejmostí je připravená obálka na zaslání knížky zpět a buď přiložené americké známky, nebo vložené odpovídající bankovky (cca 15-20 USD)

http://halmil.blog.cz/0810/eugene-cernan-v-me-sbirce

Jinak je to s touto generací starých pánů už opravdu velice špatné :(
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od MilanSpace »

Nedávno se mě jeden mladý sběratel autogramů ptal, proč "nás sběratele" nemají kosmonauté moc rádi, a proč autogramy buď nedávají vůbec nebo si za ně nechávají platit.

Tak třeba protože:
Vladimír Remek podepsal jednomu (mě osobně známému) sběrateli svojí fotografii 25.1.2013.
A už 30.1.2013 byla tato fotografie nabízena k prodeji na jednom českém aukčním portále za částku 99,-Kč.

Obrázek

Už víte, proč nás osobnosti, od kterých žádáme jejich autogramy, nemají tak často rády?

Milan Halousek
sběratel autogramů už 33 roků, který nikdy neprodal ani jeden autogram...
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od Dugi »

Smutné :? :(
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od Tommy »

Tady se potom nabízí otázka, co tito "sběratelé" vlastně sbírají, když to obratem ruky prodávají dál... :Drbe se na hlavě:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od chobolatom »

Projížděl jsem si nějaká fóra ohledně autogramů a narazil jsem na zajímavý příspěvek. (je z poloviny roku 2012)
I am only 15 and only started collecting at the start of the year. Since this topic is still about the favourite autographs in my collection, I thought I might share with you my Top 10 autographs in my collection:
Fred Haise
Gene Kranz
John Glenn
Frank Borman
Edgar Mitchell
Bob Crippen
Guy Bluford
Mike Mullane
Richard Truly
Kevin Ford
All of these are through the mail and for free, with the exception of Edgar Mitchell who charges $60
jirka
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 5.9.2012 19:32
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od jirka »

Mě osobně Haise odpověděl naposledy v polovině roku 2011 a podepsal všechny 4 velké fotografie, které jsem mu zaslal. Podle webu www.startiger.com odpovídal zdarma naposledy někdy na jaře letošního roku, ale poté už začal vybírat poplatek 50 USD za podpis / 100 USD za tři podpisy, resp. je poplatek směrován INFINITY Science Center. Zde o tom Haise píše: http://www.visitinfinity.com/wp-content ... etter1.pdf
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od MilanSpace »

Převánoční setkání v Karlových Varech :-)
Kosmonaut Maksim Surajev - Sojuz TMA-16 (2009-2010) / Expedice 21/22, Sojuz TMA-13M (2014) / Expedice 40/41


Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set ... a5711782a3
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od Dugi »

Moc pěkné, gratuluju :-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od tomas »

Taky gratuluju. Nejsou náhodou ty Maksimovy kalhoty, ze stejné dílny jako ty pro pobyt na ISS ?

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“