Autogramy astronautů

Název mluví za vše
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Autogramy astronautů

Příspěvek od chobolatom »

Hned na začátku bych chtěl napsat, že jsem nenašel topic, který by se zajímal o tuto tématiku. Pokud zde něco podobného je, tak se moc omlouvám. :)
A teď už k hlavnímu tématu. Představoval jsem si, že by nebylo špatné, kdyby zde uživatelé fóra psali, zda mají ve své sbírce něaký pěkný autogram někoho, kdo má něco společného s vesírem. Nebo informace/adresy různých astronautů. Já, jakožto začínající sběrač autogramů bych rád začal.

Můj první dopis směřoval k Vladimíru Remkovi. Adresa se dá najít na jeho webových stránkách a tak jsem hned věděl kam žádost poslat. Asi po třech měsících mi přišla obálka s podepsanou forkou a s věnováním + puzzle. :-D
Další žádost měla směřovat k Andrew Feustelovi. Byl jsem na jeho přednášce po misi STS-134. Zde bohůžel nerozdával podpisy a tak mě nezbývalo nic jiného než poslat dopis. Mám-li se přiznat, ani jsem načekal že mi autogram příjde. Asi sedm měsíců od odeslání mi přišla velká žlutá obálka se značkou NASA a já jsem se nemohl dočkat až obálku otveřu. Zde byla podepsaná fotka s věnováním + certifikát pravosti.

Dále bych chtěl poslat dopis Johnu Glenovi, který jako jeden z mála nechce nic za autogram. Moc bych si přál podpis astronautů z programu Apollo, ale ti chtějí nehorázné peníze za autogram. :lol:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od Dugi »

Dobrý nápad založit tohle vlákno. :palec nahoru:
Já osobně podpis žádného kosmonauta nemám, ale jelikož píšeš, že jde i o podpisy lidí, "kteří má něco společného s vesmírem", mohu zmínit jen podpis Tomáše Přibyla v knize Poklady kosmonautiky. Vím, že to není úplně přesně zapadající do této kategorie, ale snad to nevadí.

Obrázek

A mimochodem - v blízké době zkusím oslovit dalšího známého popularizátora kosmonautiky, takže se moje sbírka snad rozšíří. A pak bych mohl začít zkoušet skutečné astronauty. Jen se zeptám - bylo by možné sem přidat třeba vyfocené / naskenované podpisy (tak jak jsem to udělal já)? Určitě nejsem sám, kdo by se na ně rád podíval - uživatelům to dá víc než jen textový "výčet" trofejí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od chobolatom »

Skener doma bohůžel nemám, snad budou stačit fotky z mobilního telefonu. :)

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od Dugi »

Asi nějaká chybička - obrázky podpisů se neukazují :roll:

A mimochodem - psal jsi, že bys stál o kontaktní adresy kosmonautů. Mohl bys to samé udělat i pro ostatní a zveřejnit adresy pánů Remka a Feustela? Díky :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od chobolatom »

To je divné, no nic, zkusím to uloadnout jinam. ;) Jinak na ty adresy jsem úplně zaponěl. Díky za připomenutí.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Vladimir Remek
V Zavetri 1036/4
170 00 Praha 7
Czech Republic

____________________

Feustel Andrew
NASA-JSC
Astronaut Office
Mail Code CB
2101 NASA Rd. 1
Houston, TX 77058
USA
Naposledy upravil(a) tomas dne 4.7.2012 22:51, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Vypadá to, že při každém shlédnutí je obrázku přiřazen na postimage.org jiný unikátní kód
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od baranka »

Dobrý nápad. :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od Dugi »

Pěkná práce, kluci!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
jirka
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 5.9.2012 19:32
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od jirka »

Ahoj všem,
podpisy astronautů, kosmonautů a lidí kolem sbírám už asi 6 let.
Z uvedené adresy na NASA-JSC odpovídají zdarma všichni astronauti, kteří jsou stále ještě jejími zaměstnanci. Mě už odpovědělo 85 z nich. Z Hvězdného Městečka odpovídají zdarma všichni ruští a sovětští kosmonauti i ti co se do vesmíru nepodívali (odpovědělo 42 + 10 neletících). Také z ESA (14), CSA (6) a JAXA (7) odpovídají zdarma aktivní astronauti. Také mi z různých soukromých adres odpovědělo cca 100 již neaktivních amerických astronautů a různých mezinárodních kosmonautů ať z raketoplánů, nebo především pak ze sojuzů (Interkosmos atd.)
Z Mercury-Gemini-Apollo éry odpovídají zdarma Glenn a snad ještě Haise a Mitchell. Fotografie už ne, ale svoje knihy podepisují zdarma poštou Lovell a Cernan.
Podívejte se na moje stránky www.autogramy.kvalitne.cz, kde jsou všechny autogramy :-)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od Dugi »

Vítej na našem webu, jsem rád, že se u nás registroval další uživatel a doufá, že se ti u nás bude líbit.
Máš opravdu úctyhodnou sbírku. :palec nahoru: A díky moc za informace, které jsi nám sem napsal. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Autogramy astronautů

Příspěvek od chobolatom »

:palec nahoru:

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“