Vlastní webové stránky

Název mluví za vše
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Vlastní webové stránky

Příspěvek od baranka »

Prosím o radu. Kdo poradí, kde zřídit své stránky? Preferuji jednoduchost a zadarmo. Mám stránky zde: http://bar-jos-astro.mypage.cz/menu/domovska-stranka ale už to není co to bývalo. Před jejich vylepšením jsem v klidu přidal obrázek, pak popis, mohl jsem jich takto přidat i vícero. Vše se tak nějak hned ukázalo. Nyní po změnách jsem se nadřel abych přidal jeden a to jse ani nezobrazoval jak před tím. :(
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Vlastní webové stránky

Příspěvek od Greene »

Pokud jednoduchost,tak websnadno.cz,blog.cz je v podstatě na nic. Myslím,že ti moc nepomůžu ale zkusil jsem to :)
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Vlastní webové stránky

Příspěvek od tomas »

Já bych zkusil www.wz.cz nebo www.ic.cz, tam máš na výběr z několika domén 2 řádu (wz.cz, ...), ke které přidáš svůj název, takže by to pak mohlo vypadat třeba baranka.wz.cz . Možná nejjednodušší by bylo celé stránky vzít a přesunout tam. Možná bys měl jednodušší zkusit FaceBook, kam by sis mohl přidávat fotky relativně snadno.
Uživatelský avatar
Dadejs
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 24
Reputace: 0
Bydliště: Brno
Registrován: 15.1.2012 16:57
Re: Vlastní webové stránky

Příspěvek od Dadejs »

Spíš bych doporučil zkusit nějaký redakční systém. Většinou taky nejsou složité na ovládání a jde to s nimi snadno. A rozhodně nedoporučuji wz.cz. Dělal jsem tam stránky a vše je tamneskutečně pomalé a podpora veškerá žádná. teda pokud to chceš jen zadarmo ;-)
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Vlastní webové stránky

Příspěvek od baranka »

Díky za radu. Jinak na faceboku jsem táké a poslední dobou mám i tam problém se zadáváním, sice se nakonec zobrazí ale "nadřu se" :) Děkuji, půjdu na to postupně, třeba se něke uchytím.
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Vlastní webové stránky

Příspěvek od baranka »

Dadejs píše:Spíš bych doporučil zkusit nějaký redakční systém. Většinou taky nejsou složité na ovládání a jde to s nimi snadno. A rozhodně nedoporučuji wz.cz. Dělal jsem tam stránky a vše je tamneskutečně pomalé a podpora veškerá žádná. teda pokud to chceš jen zadarmo ;-)
Ježiš a co je to redakční systém? :)
Uživatelský avatar
Dadejs
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 24
Reputace: 0
Bydliště: Brno
Registrován: 15.1.2012 16:57
Re: Vlastní webové stránky

Příspěvek od Dadejs »

redakční systém je nástroj pro správu webu - přidávání článků, fotek, prostě všeho. Ovládáš to normálně z prohlžeče. ideální nástroj pro ty, co neumí programovat v html, csc, php a co já vím v čem ještě :-) Najeď na stahuj.cz a zadej vyhledat "redakční systém". Najde ti jich spostu a většinu zdarma. Sice bude chvilku trvat, než se to naučíš ovládat, ale jak se do toho dostaneš, tak je to asi fakt nejlepší způsob. Já kddysi požíval JT-CMS. teď už je tam novější verze, ale bylo to fakt jednoduché a naprosto dostačující. Dokonce i s podporou od autora a to je to zdarma ;-)
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Vlastní webové stránky

Příspěvek od baranka »

Díky, taky to vyskouším.
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Vlastní webové stránky

Příspěvek od Tommy »

Když už redakční systém, tak WordPress, s indianem22 jsem se o něm bavili na srazu a v podstatě jsme se shodli, že nemá konkurenci... K jeho používání je ale potřeba mít hosting s databází - kdysi dávno jsem používal tomasem zmíněné wz.cz, nicméně to má věčně přetíženou databázi, což znamená zpomalené načítání stránek a občas úplná nedostupnost (a ic.cz na tom není o moc lépe - freehostingy to jsou dobré, ale jen pro hostování statických stránek, které nevyužívají databázi...).
Nicméně pokud se Ti WordPress zalíbil ale nechceš řešit věci související s hostingem, můžeš využít systém http://wordpress.com, který fugnuje v podstatě stejně jako třeba blog.cz, akorát s tím rozdílem, že to běží právě na WP... Jediná nevýhoda může být, že to je v podstatě jen v angličtině, nicméně těch pár základních výrazů by nemusel být problém... Když bys to chtěl vyzkoušet, tak mi klidně napiš, rád poradím ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Vlastní webové stránky

Příspěvek od baranka »

Díky Tommy, neboj se, že bych se neozval. :)

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“