Mají češi zájem o kosmonautiku?

Název mluví za vše
PetrKK
Re: Mají češi zájem o kosmonautiku?

Příspěvek od PetrKK »

K názvu vlákna:

Ano, zájem mají, jen neexistuje moc dobré sladění poptávky a nabídky. Většina lidí či organizací popularizuje kosmonautiku blbě a snaží se na tom spíše zviditelnit, než aby to mělo nějaký efekt. Samozřejmě tím nemyslím kosmonautické fórum a jeho dva multimediální projekty, to je jedna z mála výjimek, kde poptávka = nabídka. :klaní se:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Mají češi zájem o kosmonautiku?

Příspěvek od Dugi »

To se netýká jen kosmonautiky. Lidé se teprve učí, jak veřejnost seznámit populárně-naučnou formou s nějakou složitou tématikou.
P.S. a díky za pochvalu. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
mikeš
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 26
Reputace: 0
Registrován: 30.9.2011 19:57
Re: Mají češi zájem o kosmonautiku?

Příspěvek od mikeš »

Stanici bych jsem rád dal ale nevim jak nato? :krčící rameny:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Mají češi zájem o kosmonautiku?

Příspěvek od Dugi »

Možností je hodně. V první řadě musíš obrázek umístit někam na internet. Možná máš svůj osobní web, nebo blog, pak ten soubor nahraj tam. Potom už jen vezmeš odkaz na soubor, vložíš ho do zprávy a použiješ tag obr.
Pokud žádný prostor k nahrání nemáš, můžeš využít různých imagehostingů - třeba imageshack, flickr, Picassa apod. Pak je postup stejný jako v prvním případě - vezmeš odkaz na obrázek, vložíš ho do zprávy do tagu obr.
Pak je tu ještě poslední varianta, že mi ten obrázek pošleš mailem na [email protected] a já ho nahraju sem na ftp a do odpovědi ti pošlu odkaz na soubor, který pak zase vložíš do zprávy a použiješ tag obr.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Djmartini
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 7
Reputace: 0
Registrován: 25.10.2011 19:06
Re: Mají češi zájem o kosmonautiku?

Příspěvek od Djmartini »

Jsem hodně zvědavej na tvoje návrhy xD já sem si taky navrhoval ale pouze v hlavě :D mám pár nápadů nevím jestli to bude fungovat a rovnou je tu zveřejním. Kdyby někdo chtěl neco z toho postavit byl bych rád kdyby mě kontaktoval :-D :-D zajímalo by mě jak by to udělal takže za

1. Gravitační deska jak už všichni víme statická elektřina přitahuje věci ale bohužel spíš ty lehčí ale napadlo mě kdyby byl nějaký extrémě silný zdroj napojenej na nějakou takovou desku možná by to přitáhlo i něco těžšího ale těžko říct je to výmysl jen mé fantazie tak řekněte jestli to je možné :D nebo co si o tom myslíte

2. Nevím jestli to znáte není to můj výmysl ale je to něco úžasnýho a prej to fakt funguje. O co se jedná jmenuje se to Searl effects generator zkráceně SEG dávám odkza na video má to dva party tak buďte trpělivý je to na dýl ale naprosto neuvěřitelný a nechci tu vypisovat co to je jak to dělá řeknutu jednoduše.... je to výrobník elektřiny
Tady je jedno novější video a pod to hodim ty rozdělený na party. PS: tohle je asi zajímavější jen nechápu že že to nepřehřívá. Pokud někdo umíte lépe anglicky než já tak mě opravte jestli to není tak jak sem si myslel
http://www.youtube.com/watch?v=a7urKsRGl1E
Druhé vidko
http://www.youtube.com/watch?v=a-O7WNvKSvY
a druhý PART
http://www.youtube.com/watch?v=46gRnzI2 ... er&list=UL
Samozřejmě těch videí je tam hafo ale myslim si že do vesmíru je to dokonalý prej mu nějaký ulítly a už je nikdy neviděl asi to spadlo na mimozemskou planetu a nebyli blby tak jako lidi a postavili ti lodě (ufo) :D protože SEarl se pokoušel postavit disk celkem velkých rozměrů a ten mu také ulítl a je to jasný mimozemš´tané létají díky nám :-D :-D ;)
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Mají češi zájem o kosmonautiku?

Příspěvek od baranka »

mikeš píše:Stanici bych jsem rád dal ale nevim jak nato? :krčící rameny:
Jak psal Dugi nebo můžeš uložit své snímky sem: http://q3.cz/index.php .
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Mají češi zájem o kosmonautiku?

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
vítám tě na našem fóru. Máme ti tykat, nebo vykat, ptám se na to každého nováčka?
K tvému příspěvku - Díky za rozšíření obzorů. O téhle zajímavosti jsem nevěděl. Ale myslím si, že než se to dostane "do provozu", tak uteče dost let.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Djmartini
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 7
Reputace: 0
Registrován: 25.10.2011 19:06
Re: Mají češi zájem o kosmonautiku?

Příspěvek od Djmartini »

Vyhovuje mi tykání :D a myslim že máš pravdu ten člověk to vyrobil už když mu bylo 14 a sám vidíš jak zestárnul dokonce byl i ve vězení protože si mysleli že přetáčel elektroměry :D ale kdyby to někdo stavěl tak bych se rád na tom podílel :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Mají češi zájem o kosmonautiku?

Příspěvek od Dugi »

Ale nápad je to určitě zajímavý. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Kdo ví, možná o tomhle principu ještě někdy uslyšíme.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Mají češi zájem o kosmonautiku?

Příspěvek od tomas »

to Djmartiny: O zařízení SEG jsem do teď neslyšel. Podobně jako zařízení, které popisuješ v bodu 1, funguje tzv. lifter. Zatím není přesně popsán princip, ale vypadá to, že se jedná o vytváření proudu ionizovaného vzduchu, takže ve vesmíru zřejmě nepoužitelné. Je to vlastně nesymetrický kondenzátor sestavený do tvaru trojúhelníku. Dalším poměrně velkým problémem je zatím externí napájení. Aby lifter létal, resp. visel ve vzduchu je nutný zdroj s vysokým napětím přibližně 30kV. Dost často se používá modul vysokého napětí ze starých CRT monitorů.
blíže zde

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“