Kolonizace Venuše

Název mluví za vše
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Kolonizace Venuše

Příspěvek od tomas »

Junge: A.C. Clarka mám rád, nebál se koukat optimisticky do budoucnosti a přitom domýšlel důsledky vědeckých objevů své doby. Ten román, na který jsem odkazoval je Měsíční prach (doufám, že je to ten román :krčící rameny: ), o záchraně turistického kluzáku, který se na Měsíci propadne pod povrch.

Ještě k Marsu: Myslím, že součástí první skupiny kolonistů by byli zástupci různých důležitých profesí, tedy i lékařů. Přinejhorším zuby ve středověku trhal kovář, třeba by to nějaký strojař taky zvládl :-D .
Uživatelský avatar
JNL
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 36
Reputace: 0
Bydliště: Kroměříž
Registrován: 27.1.2012 18:48
Re: Kolonizace Venuše

Příspěvek od JNL »

Zdravím když se tady bavíte tak o té kolonizaci tak nejdůležitější je přece osídlit měsíc četl jsem kdesi že Roskosmos má projekt s kterým chce začat stavět cca 2016 stanici na měsíci nebo oběžné dráze měsíce naší nevýhodou jsou ty rakety :krčící rameny: ale i tak osídlit měsíc je zatím realnější na Venuši a Mars bych si radši počkal nebudem přece posílat lidi na smrt co když se během letu něco zvrtne a měsíc máme za humny :-D Jako kdybych měl tu šanci tak bych na ten Mars letěl i kdybych měl zemřít
:tlesk:


Jinak bych chtěl říct co dotat tyto stránky :slint: :-D Budou jako moje 2 oblíbené a 1 oblíbené v češtině :-D jako uplně první je NASA. jo k vesmíru jsem se dostal přes jadernou energetiku využití jaderné energetiky ve Vesmírných technologii a už se to ve mě usadilo že jsem do toho hotovej blázen a manijak a snažím se hltat rychle nějaké novinky :-D Jinak studuji elektrotechniku.
JosefL.
Lidé jsou stvořeni k tomu, aby kontemplovali a přemýšleli o vesmíru. Oni sami nedosahují této vrcholné dokonalosti, ale jsou součástí této dokonalosti.
Cicero Marcus Tullius
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26965
Reputace: 2732
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kolonizace Venuše

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
v první řadě tě vítám na našich stránkách. Jsem moc rád, že ses u nás registroval a doufám, že se ti tu bude líbit. Za druhé - stejně jako každého nováčka se i tebe zeptám, jestli ti máme tykat, nebo vykat? Za třetí moc děkuju za pochvalu webu. Moc mě těší, že ses o něm tak hezky vyjádřil. ;)
A k tvému návrhu - Měsíc byl ve hře hlavně v rámci projektu Constallation. Teď se o něm sice moc nemluví, ale já osobně bych ho neodepisoval. Ohledně ruské základny bych to tipoval na několikaletý odklad, ale myslím si, že to nebude dlouho trvat (řádově do pěti let) a začne se o cestě člověka na Měsíc dost nahlas mluvit. Svůj záměr už vyhlásili Číňané, Rusové zatím přešlapují na místě a Amerika brzo pozná, že Měsíc není vůbec špatný cíl a to, že tam "už jednou byli" vůbec nevadí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
JNL
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 36
Reputace: 0
Bydliště: Kroměříž
Registrován: 27.1.2012 18:48
Re: Kolonizace Venuše

Příspěvek od JNL »

Ne jenom jednou šestkrát na posled tam byli 7.12.1972 Apolo 17 a nasbírali tam nejvíce vzorku což mě překvapilo jo a podařilo se mě najít ten článek http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1 ... ni-mesice/
......ve škole do nás hustili to známé přistání Apola11 až když jsem dostal knihu o Vesmíru tak tam jsem si přečetl projekt Apolo a že uskutečnil 6 letu na měsíc krom těch pár nezdařilích.



:-D jo tykej me si tykej... ja teda na češtinu nejsu ale toto si pletu
JosefL.
Lidé jsou stvořeni k tomu, aby kontemplovali a přemýšleli o vesmíru. Oni sami nedosahují této vrcholné dokonalosti, ale jsou součástí této dokonalosti.
Cicero Marcus Tullius
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26965
Reputace: 2732
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kolonizace Venuše

Příspěvek od Dugi »

V podstatě máš pravdu, v rámci projektu Apollo dosedlo na povrch Měsíce celkem 6 výprav (Apollo 11, Apollo 12, Apollo 14, Apollo 15, Apollo 16 a Apollo 17). Mise Apollo 13 byla ovlivněna havárií a trojice astronautů tehdy na povrchu nepřistála. Bylo velkým zázrakem, že se vrátili domů živí a zdraví. Ostatně při misi Apollo 17 se po měsíci procházel i Eugene Cernan, jehož předci pocházeli z Československa. :) Hodně se mluví o Apollo 11, ale obdiv si zaslouží všechny posádky. bylo to největší dobrodružství v dosavadních dějinách kosmonautiky.
Abychom si zrekapitulovali i zde dosud nezmíněné mise projektu Apollo:
Apollo 1 - Název získalo až dodatečně, skončilo pozemním požárem a smrtí tří lidí
Apollo 7 - První pilotovaný let rakety Saturn IB s posádkou
Apollo 8 - Pilotovaný oblet Měsíce s posádkou - raketa Saturn V
Apollo 9 - První pilotovaný let lunárního modulu
Apollo 10 - První pilotovaný oblet Měsíce lunárním modulem
Pak následovaly již zmíněné mise přímo k Měsíci a po Apollu 17 přišel "nastavený čas", kdy se technologie tohoto programu používala k dalším účelům - například k setkání s lodí Sojuz, nebo obsloužení stanice Skylab.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Kolonizace Venuše

Příspěvek od tomas »

Koukám, že lidi co studují nebo studovali elektrotechniku si nacházejí i podobnou cestu sem na fórum :-D .

Měl jsem to podobné, většinou jsem si zapnul v rohu monitoru NASA TV a přečetl si Scienceweek nebo podobné servery. Až když jsem hledal k jednomu tématu podrobnější informace, tak mě Google zavál sem.
Jinak jsem taky fanda jaderných kosmických pohonůa vidím v nich budoucnost kosmonautiky.
sirzachy
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 38
Reputace: 0
Bydliště: Jihlava
Registrován: 20.2.2012 20:20
Re: Kolonizace Venuše

Příspěvek od sirzachy »

Ahojte, tak co se týče kolonizace Venuše, tak bych byl rád, kdybych se toho aspoň dožil za svého života...

Velmi se mi líbil nápad o cestě na Mars bez zpáteční jízdenky, na který se přihlásilo tolik lidí, je to škoda, že to nevyšlo....

Teď nezbývá, než si přát, aby Obamu vystřídal v roli prezidenta někdo, kdo nechce válčit, ale kdo chce dobývat vesmír, protože Obama seškrtal hrozně moc financí směrem k NASA a nasypal to akorát do nesmyslných válek...
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Kolonizace Venuše

Příspěvek od tomas »

Byla by to zajímavá dovolená. Takových 5 neděl v balónu 21. století :-D .

Jednosměrná cesta na Mars byla sympatická myšlenka, není to tak dávno, co jsme tu debatovali, kdo by do toho šel. Myslím, že potentátům muselo být jasné, že by u jedné cesty nezůstalo a že by nakonec museli nalít peníze do obousměrných cest, respektive do kyvadlové dopravy Země - Mars, ty stejné peníze, které se přece dají přesunout do vlastních nenasytných kapes politiků. :x
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26965
Reputace: 2732
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kolonizace Venuše

Příspěvek od Dugi »

Ono hodně záleží na tom, kolik je ti let. Pokud jsi opravdu hodně mladý, budeš žít zdravě a ještě k tomu budeš mít kliku, možná se dočkáš letu člověka na Venuši. O její kolonizaci si mohou nechat zdát tak tvoje děti, nebo spíš jejich vnoučata. Tohle je opravdu běh na velmi dlouhou trať.
Ohledně amerického systému financování letů do vesmíru máš pravdu. Armáda spolkne mnohonásobek nákladů na NASA. Ale není to problém jen Obamy. To je celkově zakořeněné v americké mentalitě. Každopádně mám jen strach z toho, aby nový prezident nedělal to, co udělal po svém nástupu Obama - zrušil dosavadní program a rozjel nový. Tímhle stylem "nový prezident - nový program" by se NASA nikdy nikam nedostala.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Bojodun
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 31
Reputace: 0
Registrován: 1.10.2011 12:49
Re: Kolonizace Venuše

Příspěvek od Bojodun »

No, já bych to neviděl tak černě jako Dugi, scénář, který popisuje je reálný, pokud zůstane výzkum a cestování do vesmíru v rukou vládních agentur. Podle mě je pravděpodobnější, že se toho chopí soukromý sektor, vesmír skýtá ohromný ekonomický potenciál, hlavně co se týče těžby a výroby, například takový Eros v sobě má stejně kovů jako lidstvo doposud vytěžilo ze Země, přičemž v podmínkách "nulové" gravitace jsou snáze dosažitelné(i když nevím jak se bude líbit různým finačním uskupením, když ceny kovů výrazně klesnou:-)), podobné to je na Měsíci s héliem-3, na zemi jsme zatím schopni získat 2 litry ročně, což značně znesnadňuje (spíše znemožňuje, do většího tokamaku by pro jeden test bylo zapotřebí několikaleté produkce) výzkum fúze tohoto plynu. Zkrátka pokud budou první soukromé firmy úspěšné a nebudou soustavně ve ztrátě, myslím, že se cest k jiným kosmickým tělesům (i když ne tak výzkumným jako spíš prospektorským a následně těžebním), dočkají i dnešní padesátníci.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“