Hľadám konzultanta pri písaní sci-fi románu

Název mluví za vše

Re: Hľadám konzultanta pri písaní sci-fi románu

Příspěvekod petrsida » 08 úno 2020, 17:11

milantos píše:
petrsida píše:V té chvíli, kterou popisuješ, byli 80 km vysoko, což je podstatně výš, než kdy kdo skočil
při takovéhle výšce skoku vstupuješ do atmosféry výrazně nadzvukovou rychlostí, nic moc

To asi nebude správná hodnota. K havárii došlo zhruba ve výšce zhruba 15km při rychlosti kolem 2 Mach

je to správná hodnota, jelikož Adhara popisuje okamžik balistického vrcholu dráhy kabiny, a ten byl něco málo přes 80 km

to je +- jediný okamžik, kdy by se asi mohlo dát kabinu opustit, osobně si myslím, že by to nešlo

po pravdě, jedinej trochu reálnej způsob, jak dát posádce Challengeru šanci, by bylo zpevnění kabiny a padáky ve špičce
petrsida
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod milantos » 08 úno 2020, 18:07

Mohl bys, prosím, uvést nějaký zdroj pro toto číslo ?
Vzhledem tomu, že kabina narazila na hladinu za 2:45 minuty po výbuchu, , musela absolvovat výstup z 14 km do 80 km , dopadla rychlostí 334 km / hodinu , při výstupu byla počáteční rychlost max 2 Mach, tak tohle absolutně nemůže vyjít. ( i kdyby nahoru i dolů letěla ustálenou rychlostí-bez vlivu odporu atmosféry, tak vychází na ten čas průměrná rychlost 1 km /s )
milantos
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník

Příspěvekod MilanSpace » 08 úno 2020, 20:31

milantos píše:Mohl bys, prosím, uvést nějaký zdroj pro toto číslo ?
Vzhledem tomu, že kabina narazila na hladinu za 2:45 minuty po výbuchu, , musela absolvovat výstup z 14 km do 80 km , dopadla rychlostí 334 km / hodinu , při výstupu byla počáteční rychlost max 2 Mach, tak tohle absolutně nemůže vyjít. ( i kdyby nahoru i dolů letěla ustálenou rychlostí-bez vlivu odporu atmosféry, tak vychází na ten čas průměrná rychlost 1 km /s )

Já mám v poznámkách k přednášce následující (zdroj nevím, nepoznamenal jsem si ho):
Setrvačné stoupání kabiny až do výšky cca 20 km (z 14,6 km), doba stoupání cca 25 s po explozi dosáhla maximální výše téměř 20 km.
Další pád 2 min 20 s, náraz na hladinu moře v rychlosti 330 km/h, přetížení 200g
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel

Příspěvekod Alchymista » 08 úno 2020, 21:48

jj, tiež mám podobnú hodnotu výšky - 65k feet, čož je niečo okolo 20km
Alchymista
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel

Příspěvekod Vaclavik » 08 úno 2020, 22:22

Čtu tito vaši diskuzi a nic nevim
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel

Příspěvekod Vaclavik » 08 úno 2020, 22:23

Vaclavik píše:Čtu tuto vaši diskuzi a nic nevim
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel

Příspěvekod petrsida » 09 úno 2020, 00:04

milantos píše:Mohl bys, prosím, uvést nějaký zdroj pro toto číslo ?

Zdroj je moje hlava, která se zde ukázala být nespolehlivou, fakt jsem si to spojil s tím, že kabina dosáhla takřka hranice vesmíru

omlouvám se, moje chyba
petrsida
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Předchozí

Zpět na Volná diskuse