SHS versus SLS

Název mluví za vše
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: SHS versus SLS

Příspěvek od Dugi »

Důvody, proč jsme Realistu usměrnili, jsem pospal výše. Člověk nemusí být vulgární, aby se jeho komentáře odchylovaly od jakéhosi všeobecného standardu. V tomto případě šlo o to, že nikdo moc nechápal význam založení tohohle vlákna. Obecně se totiž snažíme, aby diskuse byla přínosná i pro ty, kdo fórum jen pasivně čtou. To znamená, aby se třeba něco dozvěděli, přečetli si otázky a odpovědi či novinky a tak dále. Ale tady nic takového není - připadá mi to spíš jen jako proud vlastních úvah a spekulací, který by se hodil spíš jako sloupek k zamyšlení na nějaký web, nebo něco podobného. Nejvíc jsme se ale ohradili proti tomu, že Mirek pospíšil podle Realisty nemá právo jej školit když není admin ani moderátor. To vyvolalo největší reakci.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Realista11
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 17
Reputace: 0
Registrován: 2.2.2019 10:47
Re: SHS versus SLS

Příspěvek od Realista11 »

Naprosto s Vámi nesouhlasím. Ještě stále čekám na konkrétní důvody mé kritiky. Píšete o proudu vlastních úvah a spekulací. Tak mi prosím vysvětlete, o co jsou menší spekulace o teraformaci Marsu než porovnání SLS a SHS založené na konkrétních výpočtech a údajích Wikipedie a údajích p. Dušana Majera? Já jsem ve svém článku hledal důvody, zjednodušeně řečeno "rozdílné cesty NASA a SpaceX", poněvadž to považuji za podstatné a dosud jsem nikde takové objektivní hodnocení nenašel.
Tak prosím do úvodu Vaší tzv. volné diskuze napište, že kritika SpaceX a chvála NASA není vítaná (i když jsem ve svém úvodu k vláknu nic takového nenapsal).
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: SHS versus SLS

Příspěvek od Dugi »

Upřímně řečeno ani z vlákna o teraformaci Marsu nejsem nějak extra nadšený. Nepřijde mi to jako vhodné téma, nicméně nepodchytil jsem ho v začátku a rozjelo se tak, že teď už nemá smysl ho tlumit. Poučil jsem se u něj a rozhodl se, že v nových případech už budu reagovat hned v začátku - proto ta reakce. Prostě nechci, aby se z tohohle vlákna stala druhá teraformace.
Údaje z Wiki i z mých přednášek či článků určitě používat můžeš, jen mi prostě unikal smysl, na co vlastně chceš těmi rozbory poukázat. Abych tak řekl - chybělo mi v nich nějaké „vyvrcholení“, či vyústění - zhodnocení názoru a tak. takhle je to prostě jen jakýsi souhrn údajů bez „přidané hodnoty“ abych tak řekl.
Jestli si myslíš, že se to celé strhlo kvůli kritice SpaceX a chvále NASA, tak jsi úplně vedle a unikl ti ten zásadní bod diskuse. Stejně bychom reagovali, i kdybys psal stejnou formou v úplně obráceném hodnocení, tedy kdybys chválil SpaceX a kritizoval NASA. Znovu říkám, že nejde o myšlenky či preference, ale o formu. A ta reakce na Mirka Pospíšila ti taky moc skóre nezvýšila.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Realista11
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 17
Reputace: 0
Registrován: 2.2.2019 10:47
Re: SHS versus SLS

Příspěvek od Realista11 »

Tak pokud vím, tak můj úvod do diskuze měl závěr:
"...Pokud se SpaceX tuto mnohonásobnou opakovanost podaří zajistit, pak samozřejmě dojde ke značným úsporám nákladů a koncepce SHS tím dokáže svou oprávněnost, stejně jako SLS, každá však z jiných důvodů."
K reakci na p. Pospíšila mohu sdělit pouze to, že mne nějaké preference nezajímají, nejsem populista a do žádné funkce se nekandiduji.
A to není jen vlákno k "Teraformaci Marsu", vidím i další "Velikost/stáří vesmíru", "Fermiho paradox", "Vesmír, mnoho vesmír" apod. Já proti diskuzi na uvedená témata nic nemám, rád se jich případně zúčastním, ale v jejich světle jak mi může někdo vyčítat spekulaci, když porovnávám SHS/SLS na základě matematických rovnic a zabývám se problematikou příštích let a ne staletí?
Chci jen vyslovit, jako každý jiný diskutér, který tady píše, svůj názor. Tak jsem pochopil, že k tomu má sloužit zdejší volná diskuze. Pokud se někomu mé názory nelíbí, přece je nemusí číst, přece natolik Vaše servery těch pár řádek snesou.
Jinak, jak jsem psal již dříve, svou účast na volné diskuzi zde končím, poněvadž nechápu, o čem bych měl psát, abych Vám vyhověl. Teď jsem se jen ozval na poslední příspěvek k mému tématu, jinak bych mlčel.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: SHS versus SLS

Příspěvek od Dugi »

Upřímně, pokud nevíš, co psát, abys mi vyhověl, tak asi bude fakt lepší, když psát nebudeš. Jsou tu stovky uživatelů, kteří nepotřebují vést za ručičku a sami tak nějak chápou, k čemu fórum je, a o čem by měli psát. Pokud jsi to z předešlých příspěvků nepochopil, tak se omlouvám. Piš příspěvky o aktuálním dění do vláken jednotlivých misí, ptej se na to, co tě zajímá, odpovídej ostatním na jejich dotazy - tak jako to dělají všichni ostatní.
Ano, neměl jsem na mysli jen vlákno o teraformaci Marsu. témata, která jsi jmenoval dávám do stejného pytle. Tahle vlákna jsou obecně jen o takové poměrně prázdné diskusi o ničem, plané filosofování. Jen aby se o něčem mluvilo. Nevím, nepřijde mi to přínosné. U těch vláken jsem měl zasáhnout dřív, ale neudělal jsem to. Tak jsem si řekl, že v dalších případech už to tak daleko zajít nenechám. Nejde o to, že by náš server těch pár řádek nesnesl, jde o princip. Od začátku si zakládáme na tom, aby diskuse na fóru byla přínosná nejen pro obě diskutující strany, ale i pro čtenáře, kteří si to třeba přečtou za pár let. Tím, že jsem nechal narůst tahle filosofující vlákna, vznikl precedens, který vytváří jaksi opačný přístup k vedení diskuse. Pokud chceme udržet úroveň diskuse, jaká tu vždy byla, pak je potřeba nastavit jasné hranice, aby se podobný spekulativní styl nerozšířil i do dalších vláken.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“