Kdo mi poradí?

Název mluví za vše
mpk
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 3.10.2018 17:23
Kdo mi poradi II.

Příspěvek od mpk »

Viz staré téma kod mi poradi..
Tak po půl roce se ozvalo VUT Brno analýza kovů.. Výsledek cituji: "Tak jsme to konečně analýzovali je to čistý MOLYBDEN.."
A na www jsem si našel že se molybden používá i v kosmonautice...


http://www.eveks.cz/reference/primeneni ... ivcii.html
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3258
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Kdo mi poradi II.

Příspěvek od Vaclavik »

mpk píše:Viz staré téma kod mi poradi..
Tak po půl roce se ozvalo VUT Brno analýza kovů.. Výsledek cituji: "Tak jsme to konečně analýzovali je to čistý MOLYBDEN.."
A na www jsem si našel že se molybden používá i v kosmonautice...


http://www.eveks.cz/reference/primeneni ... ivcii.html
Používá se, ale ve velmi malém množství pro speciální aplikace (např. v termočláncích nebo jeho disulfid jako „supermazadlo“). Vzhledem ke svým vlastnostem se do kosmonautiky moc nehodí, podobně jako třeba wolfram nebo tantal. Proto, kde je to jenom troško možné, tak jej nahrazuje niob.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kdo mi poradi II.

Příspěvek od Dugi »

Vlákno jsem sloučil s původním vláknem. Je zbytečné zakládat nové téma, když jde o pokračování.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Kdo mi poradi II.

Příspěvek od Jardax »

mpk píše:Viz staré téma kod mi poradi..
Tak po půl roce se ozvalo VUT Brno analýza kovů.. Výsledek cituji: "Tak jsme to konečně analýzovali je to čistý MOLYBDEN.."
A na www jsem si našel že se molybden používá i v kosmonautice...


http://www.eveks.cz/reference/primeneni ... ivcii.html
Takze kdyby to bylo z oceli nebo duralu, tak je jasne ze je to z vesmiru, protoze se tam pouzivaji... ze? :D
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Kdo mi poradí?

Příspěvek od Edemski »

Dneska od 6:35 do 6:40 jsem pozoroval od západu az: cca 70° na východ az: cca 85°něco, co mělo periodu cca 10-15s a měnilo magnitudu z 1 na asi 3. Myslel jsem, že by to bylo iridium, ale koukal jsem na H-A a neletělo. Co to mohlo být? Jediný co letělo, ale "kolmo" na tuto trajektorii byl N. Korean satellite:
19 12 6,6 6:33:44 10° S 6:37:16 56° ZSZ 6:40:51 10° JJZ viditelný
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Kdo mi poradí?

Příspěvek od Samo »

Edemski píše:Dneska od 6:35 do 6:40 jsem pozoroval od západu az: cca 70° na východ az: cca 85°něco, co mělo periodu cca 10-15s a měnilo magnitudu z 1 na asi 3. Myslel jsem, že by to bylo iridium, ale koukal jsem na H-A a neletělo. Co to mohlo být? Jediný co letělo, ale "kolmo" na tuto trajektorii byl N. Korean satellite:
19 12 6,6 6:33:44 10° S 6:37:16 56° ZSZ 6:40:51 10° JJZ viditelný
Presne v tom čase na tej istej pozíci niečo veľmi jasné som videl aj ja a presene ako popisuješ nenilo to magnitúdu. Tiež by ma zaujímalo čo to mohl byť. Na irídium to bolo dosť pomalé teda pravdepodobne niečo asi na vyššej dráhe.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Kdo mi poradí?

Příspěvek od Edemski »

Samo píše:
Edemski píše:Dneska od 6:35 do 6:40 jsem pozoroval od západu az: cca 70° na východ az: cca 85°něco, co mělo periodu cca 10-15s a měnilo magnitudu z 1 na asi 3. Myslel jsem, že by to bylo iridium, ale koukal jsem na H-A a neletělo. Co to mohlo být? Jediný co letělo, ale "kolmo" na tuto trajektorii byl N. Korean satellite:
19 12 6,6 6:33:44 10° S 6:37:16 56° ZSZ 6:40:51 10° JJZ viditelný
Presne v tom čase na tej istej pozíci niečo veľmi jasné som videl aj ja a presene ako popisuješ nenilo to magnitúdu. Tiež by ma zaujímalo čo to mohl byť. Na irídium to bolo dosť pomalé teda pravdepodobne niečo asi na vyššej dráhe.
To jsem rád, že nejsem sám... jinak samo ty magnitudy byly z 1 na -3 :)
MarkNote
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 1
Reputace: 0
Registrován: 17.1.2019 8:15
Re: Kdo mi poradí?

Příspěvek od MarkNote »

Zajímavá věc! Už víte, co to je?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kdo mi poradí?

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru. Bohužel uživatel se už neozval.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Aandreww
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 16.1.2022 19:46
Re: Kdo mi poradí?

Příspěvek od Aandreww »

Zdravím, chtěl bych se zeptat co to drží kosmonaut v ruce? https://uloz.to/file/HSH5Gkqt7fc4/bez-n ... OirIt3LJR3
Naposledy upravil(a) Aandreww dne 16.1.2022 21:00, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“