Jedu do Dubny

Název mluví za vše
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jedu do Dubny

Příspěvek od Dugi »

Dobrý píše:
Dugi píše:Neutekly Ti v tomhle komentáři nějak čísla/jednotky? Minus kelvin? :-)
Je potřeba nastavit sarkasmograf na vyšší citlivost. Já používám alternativní jednotky z alternativních webů, jako jsou Paralelní listy, Vostok nebo Hydronet.
Jaj, sorry, nedocvaklo mi to. :-D Ale teď musím říct, že ta Tvoje odpověď se mi moc líbila. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dobrý
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 1
Bydliště: Opava
Registrován: 16.4.2018 21:58
Kontaktovat uživatele:
Re: Jedu do Dubny

Příspěvek od Dobrý »

hulvath píše:Tak tedy podrobneji - toto bylo znamo v roce 2013 : "V roce 1992 ruskej fyzik Evžen Podkletnov v té dobe pusobící na stáži ve finské Tampere pozoroval 0.05%-0.06% pokles váhy supravodivýho kotouce o prùmeru 13.5 cm pri - 203 °C v magnetickým poli 100 MHz. Jeho asistent ...
Výborně, umít používat cizí slovíčka ve větách, ale jeví se mi, že trpíte iluzí, že to, co jste napsal (respektive zkopíroval a software vám domotal kódování češtiny), je nějak podložené.

Nebudu se vám vysmívat a nemusel jsem to dělat. Souhlasím. Jen bych vás poprosil - udělejte si alespoň pár semestrů fyziky. U nás na Slezské univerzitě bereme na fyziku i bez přijímaček a studium je naprosto zdarma.
Vytvářím pořad Dobré vědět - občas ublognu něco o vesmíru, budoucnosti lidstva, technologiích a podobně.
hulvath
Re: Jedu do Dubny

Příspěvek od hulvath »

Ja jsem filosof a filosofie nepotrebuje davat konkretni odpovedi na uzke problemy - od toho jsou jednotlive vedni a technicke obory. Ja jen vim ze v tech poznamkach, byt nejsou z karentovaneho zdroje, je cela rada tvrzeni fakticky overitelnych. Kde je ten clovek ? Existuje ten ustav ? Zna nekdo tyto udajne vyzkumy ? Kdyz je nekdo pro srandu, tak jste to ted vy s vasim dinosaurim pristupem. Na rybu Latimeria undina se podle vzpominek dr. Latimerove take leta do muzea v Durbanu neprisel podivat zadny paleontolog - no naco, vzdyt takovy tvor stejne nemuze existovat... V dejinach vedy bylo vicero prikladu stastnych experimentalnich seskupeni ktere ohromujicim zpusobem predbehli tehdejsi teoreticky background. Treba X paprsky mohl objevit uz Crookes - delal pokusy s katodovymi trubicemi dva roky pred Roentgenem. Jen mu chybel nepatrny napad - dat mezi trubici a fotodesku neco na prozareni, treba ruku sve zeny s prstenem :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jedu do Dubny

Příspěvek od Dugi »

Mám pocit, že mícháš věci, které spolu nesouvisí a snažíš se mezi nimi hledat paralelu. Je rozdíl, když někomu něco uteče/přehlédne/nepozná souvislosti a když něco porušuje ověřené fyzikální zákony fungování světa.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dobrý
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 1
Bydliště: Opava
Registrován: 16.4.2018 21:58
Kontaktovat uživatele:
Re: Jedu do Dubny

Příspěvek od Dobrý »

hulvath píše:V dejinach vedy bylo vicero prikladu stastnych experimentalnich seskupeni ktere ohromujicim zpusobem predbehli tehdejsi teoreticky background.
To rozhodně, ale nikdy to neudělal pošuk, který smolil dokupy cizí slovíčka aby to vypadalo odborně a senzačně.
Vytvářím pořad Dobré vědět - občas ublognu něco o vesmíru, budoucnosti lidstva, technologiích a podobně.
hulvath
Re: Jedu do Dubny

Příspěvek od hulvath »

Dobrý píše:
hulvath píše:V dejinach vedy bylo vicero prikladu stastnych experimentalnich seskupeni ktere ohromujicim zpusobem predbehli tehdejsi teoreticky background.
To rozhodně, ale nikdy to neudělal pošuk, který smolil dokupy cizí slovíčka aby to vypadalo odborně a senzačně.
A ten "posuk" mam byt jakoze ja nebo ten Podkletnov ? :) Vase zpusoby jsou otresne. :facepalm:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jedu do Dubny

Příspěvek od Dugi »

Osobně si myslím, že to bylo mířené na toho pána, který měl udělat onen přelomový objev. Takoví lidé rádi odpovídají stejným stylem jako alchymisté - patláma, patláma a žbrluch. Prostě halvně ať to vypadá učeně, on tomu stejně nikdo nerozumí, ale aspoň to bude vypadat, že jsme přišli na něco super.
Výraz pošuk bych řešil v případě, pokud by byl zaměřen na jiného uživatele, ale tady se hodí. Stejně jako se zákeřným podomním prodejcům říká šmejdi a falešným léčitelům podvodníci, pak si podobní pseudovědci označení pošuk docela zaslouží.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
hulvath
Re: Jedu do Dubny

Příspěvek od hulvath »

Ja jen poukazuji na skutecnost ze existuji uvadene fakticke zachytne body, ktere jsou overitelne. Odmitat je proverit je stejne nevedecke ignorantstvi, jako kdyby podle dobovych fyzikalnich poznatku meli automaticky za pavedce W.C. Roentgena, pac jen blazen prece muze pripustit ze pevnou hmotu muze neco prosvitit, ze...
Uživatelský avatar
Dobrý
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 1
Bydliště: Opava
Registrován: 16.4.2018 21:58
Kontaktovat uživatele:
Re: Jedu do Dubny

Příspěvek od Dobrý »

Já si každý takový text proskenuji na několik ukazatelů nonsensu. U vás to bylo FTL a neznámý druh interakce, který funguje na desítky metrů. Možná tam máte více nesmyslů, ale nestojí za to číst dál. Kdo to napsal, je buď pošuk, troll nebo profesionální vyráběč konspiračních teorií.

Vy jste prostě člověk, který na to skočil. Není to nic neobvyklého, stává se to a i já jsem jednu dobu třeba věřil, že homeopatika mohou fungovat nebo na létající talíře.

Jen bych vás rád poprosil, abyste už s tím neobtěžoval tady. Původně tohle vlákno sloužilo k něčemu jinému než šíření konspiraček a hloupostí.
Vytvářím pořad Dobré vědět - občas ublognu něco o vesmíru, budoucnosti lidstva, technologiích a podobně.
hulvath
Re: Jedu do Dubny

Příspěvek od hulvath »

Mit biosfera takove prizpusobovaci schopnosti jako vy, tak zijeme jeste jako aneorobni ameby v hlubinnem bahne s presvedcenim ze kyslik je skodlivy ! Vy proste vite svoji v intencich recentni vedecke paradigmy a staci vam to. Podkletnov stoji snad za vice pozornosti nez nejaky Franta z Horedolniho Picina co tvrdi ze vynalezl perpetum. je to clovek s akademickou aprobaci, jeho clanky vychazeli v recenzovanych publikacich, atd. Venovat pozornost potvrzeni nebo vyvraceni jeho tezi je stejne dulezite jako u EM drive - kolem ktereho je plno skepse, ale nikdo se te tezi jako takove s vam podobnym usmevem idiota nevysmiva. Stejne jako se nevysmivame Szilardovi ktery sveho casu mesice teoreticky badal, zda zazeh prvni atomove pumy nemuze zpusobit retezovou reakci cele atmosfery.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“