Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Název mluví za vše
Odpovědět
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od vai777 »

Žeby ta konspirace o letu na měsíc byla pravdivá? Když i Armstronga přesvědčili?

http://www.theonion.com/articles/conspi ... moon,2796/
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od Dugi »

Vtipné, snad tomu nikdo normální neuvěří a všem dojde, že je to jen legrace. :lol:

Jinak tě vítám na našem fóru. Jsem rád, že se tu registroval další uživatel, doufám, že se ti tu bude líbit. Tak jako každého nováčka se i tebe zeptám, jestli ti máme tykat, nebo vykat.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od vai777 »

Díky za přivítání, jsem rád, že jsem tohle fórum našel, docela mi chybělo místo, kam by si člověk mohl přijít pokecat o novinkách i historii kosmonautiky.
A pokud jde o vykání/tykání, tak jednoznačně tykání!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od Dugi »

Přesun raketoplánů trochu jinak.



Více na Technet.cz
Fotogalerie
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
mv100
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 1
Bydliště: Hanácké Athény
Registrován: 3.2.2011 14:16
Re: Dragon C2

Příspěvek od mv100 »


ze stránky http://www.bugemos.com
(Jestli to není vidět celé, můžete použít tento odkaz: http://img11.imageshack.us/img11/430/spacexd.jpg)
Naposledy upravil(a) Dugi dne 24.5.2012 10:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Moderátorsky přesunuto do vlákna Srandičky ;-)
Uživatelský avatar
mv100
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 1
Bydliště: Hanácké Athény
Registrován: 3.2.2011 14:16
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od mv100 »

A máme tu druhý díl série "Týden komerčních letů do vesmíru" ze stránek http://www.bugemos.com
Uživatelský avatar
mv100
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 1
Bydliště: Hanácké Athény
Registrován: 3.2.2011 14:16
Týden komerčních letů do vesmíru III

Příspěvek od mv100 »

Poslední (asi) díl série Týden komerčních letů do vesmíru ze stránek http://www.bugemos.com
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od Dugi »

Všechny jsou super, ale ten třetí mě dostal :-D :-D :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od tomas »

Na webu Roskosmosu vyšel článek o ruštině na oběžné dráze. Myšleno to bylo hlavně v souvislosti s mezinárodní spoluprací, která započala výpravou Sojuz-Apollo a pak také programem Interkosmos, díky němuž se do kosmu podíval i náš první kosmonaut Vladimír Remek. Ten ostatně do článku poskytl také jednu větu, v níž prohlásil, že nikdy nezapomene na přátelství s Alexejem Gubarevem a na to, co spolu prožili před a během společné mise.

Důvod, proč jsem článek umístil sem, je jedna historka, jež se váže ke zvládání ruštiny americkými astronauty v 90.letech minulého století.

Jeffrey Williams získal výukovou kazetu se "základy ruského literárního jazyka". Při hledání ve slovníku ovšem většinu výrazů z kazety nemohl najít. Záhadu objasnil ruský kosmonaut Sergej Avdějev. Americké astronauty ujistil, že nic takového jako pojem "ruský literární jazyk" neexistuje. Při poslechu kazety odhalil, že Jeffreymu někdo prodal nahrávku s ruskými vulgárními výrazy a oplzlostmi. Kdyby býval Jeffrey některý výraz použil při přistání raketoplánu u Miru, mohl z toho být zajímavý mezinárodní skandál. Díky včasnému odhalení naštěstí k ničemu podobnému nedošlo.
zdroj:Roskosmos
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od Dugi »

Tak to je dobrý. Myslím, že by to mohlo být docela zábavné. Nevím proč, ale vzpomněl jsem si na americkou reklamu (která koluje na YouTube), kde se Američan ptá Jardy Jágra, jak se řekne - ať se ti daří. A on mu odpoví "smrdíš jako prase". Američan pak jde okolo Petra Průchy, řekne mu "Hey, Peter, smrdíš jako prase." A on ho knokautuje k zemi :lol:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“