Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Název mluví za vše
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od Dugi »

Aby to nevypadalo, že sám nedělám chyby, tak včera jsem vyplodil chybu, ze které mne doteď polévá studený pot. Bohužel jsem si ten originál nevyfotil a už je to samozřejmě opravené. Psal jsem na blog článek o přípravách na start Ariane. To by bylo v pohodě, akorát jsme udělal chybu, že jsem si během toho na vedlejší záložce četl technické specifikace raket Angara. Vždycky jsem napsal kousek, šel se napít, sledoval videa, přečetl si článek o Angarách, mrknul co je nového ve světě, sepsal kousek článku atd. Výsledkem bylo, že jsem do článku napsal, že do Ariane natankovali kapalný kyslík a letecký petrolej. :-D Upozornil mne na to až ráno tomas a já politý studeným potem okamžitě chybu opravil. :lol: :lol: :lol:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od Gubarev »

Kde jsou ty doby analogových psacích potřeb. To čmárání při přednáškách bylo tak uklidňující... :)
http://www.popsci.com/blog-network/vint ... l-archives

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od Lakely »

Obrázek

Trocha tendenčního přízemního humoru je občas taky třeba. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od tomas »

Podobnost čistě náhodná:

Nic za tím nehledejte, jenom mi při pátku hrabe. :-D
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10830
Reputace: 10267
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od Pospíšil »

No, obě konstrukce dělí jen pár let. :-D
Přičemž Zemanův Vynález zkázy šel do kin už v roce 1958. Jasně vidět, kdo se od koho inspiroval. :lol:
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od Gubarev »

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3945
Reputace: 370
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od vai777 »

Nevím, kam to zařadit, tak asi sem: NVidia se rozhodla propagovat nový grafický čip Maxwell tím, že se pokusí virtuálně znovu vytvořit některé fotografie z povrchu Měsíce během mise A-11. Zajímavé je, že tyto fotky používají často jako argument Moon hoaxers, tedy zastánci konspiračních teorií. Většinou napadají absenci hvězd, předměty osvětlené i ve stínu a podobně.
Tým NVidie naládoval data ohledně albeda různých povrchů modulu, skafandrů i měsíčního povrchu, úhel slunečního svitu, polohu fotoaparátu a Maxwell se pustil do práce. A voilà- výsledné obrázky byly nachlup stejné jako původní fotografie. Takže konspirátoři dostali další ťafku. Ačkoliv- jak je tak pozoruju- všechno smetou ze stolu s tím, že tehdy taky všechno dělali pomocí pokročilého hardwaru a softwaru... :lol:

Zdroj: io9.com
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od Gubarev »

Jen doplnim Vaie o jednu vec - hlavni argument konspiratoru byla existence bodoveho reflektoru, ktery se odrazi na skafandru kosmonauta. Modelace tymu NVidia byla velmi detailni a zahrnovala vsechny mozne varianty primeho i odrazeneho svetla. Diky ni zjistili, ze osvit skafandru neni z bodoveho reflektoru, ale jde o odraz slunecniho zareni od skafandru druheho kosmonauta...

Mam rad clanky, u kterych clovek nevi, jestli jde o tu nejvetsi kravinu ve vesmiru, nebo je to moc zajimave -
a ona je to vetsinou kombinace obojiho... :lol:
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od tomas »

Na Marsu byl objeven objekt patrně umělého původu, když se ho podařilo pomocí nástrojů Curiosity zrekonstruovat, čekal na vědce doslova šok.

Obrázek

Takže Marťani provozovali muziku, to je teď docela pravděpodobné. Ovšem podle serveru RT.COM se jedná spíše o marťanský semafor nebo spíše semafůrek, protože artefakt má odhadem 12 palců. Samozřejmě Marťani taky hráli kuličky, jak dokazuje další fotka na serveru RT.COM, který má zaručených zpráv vždy plné nůše.
Obrázek

http://rt.com/news/190624-mars-traffic- ... curiosity/
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Vtípky a srandičky z kosmonautiky

Příspěvek od Gubarev »

Buzz Aldrin posiluje v r. 1963 ve vlastnorucne vyrobenem tricku. Uz tenkrat v tom mel jasno. 100bodu! :palec nahoru:

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“