Nelogicnosti ve scifi filmech

Název mluví za vše
hulvath
Re: Nelogicnosti ve scifi filmech

Příspěvek od hulvath »

Prave jsem konecne :) videl cely film Saljut 7. Skoda zbytecnych chyb v nem, ted nemyslim na dramatizaci ktera se skutecnou udalosti mnohdy nema nic spolecneho. Ale treba na konci filmu leti kolem raketoplan - ale ma zavreny nakladovy prostor. A jak vime, na orbite musel byt otevreny, pac tam byli radiatory chlazeni.
hulvath
Re: Nelogicnosti ve scifi filmech

Příspěvek od hulvath »

Zajimavy rozbor jak daleko k realite ma hvezdna lod Avalon z filmu Pasazeri : https://www.space.com/35133-how-realist ... ngers.html
hulvath
Blog s recenzemi

Příspěvek od hulvath »

Neni to sice primo k tematu tohoto vlakna, ale nasel jsem zajimavy blog, kde je plno recenzi i na scifi filmy, kupr. : http://www.blogovnik.cz/v-prachu-hvezd-201308020634.php
trotlique
Re: Nelogicnosti ve scifi filmech

Příspěvek od trotlique »

Vcera sel na PrimaMax film Vesmir mezi nami. Neskutecna hloupost ktera by cely ten namet (ze hodna holka ze Zeme zachrani kluka z Marsu co k ni utekl) smazala ; Holka si myslela ze si s ni online chatuje nejaky nemocny kluk z N.Y. i kdyz to byl ten anonym z marsu. Filmari jaxi zapomeli na rychlost sireni svetla :)
Uživatelský avatar
Navi
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 437
Reputace: 38
Registrován: 20.7.2013 18:45
Re: Nelogicnosti ve scifi filmech

Příspěvek od Navi »

Také jsem na to včera koukl a zrovna to zpoždění nezpoždění byl asi nejmenší problém filmu. V půlce jsem si to radši přepl na Big Beng, abych načerpal síly, a pak jsem se k tomu, ani nevím proč, vrátil.
Uživatelský avatar
slappy
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2124
Reputace: 2548
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Re: Nelogicnosti ve scifi filmech

Příspěvek od slappy »

trotlique píše:Filmari jaxi zapomeli na rychlost sireni svetla :)
Nezapomněli, pro okamžitou komunikaci tam využívají technologii QuantumComm - okamžitý přenos informací díky kvantové provázanosti (jehož zárodky z oběžné dráhy úspěšně ozkoušela Čína).

Máti mi hned psala, že ten film zkoukla a že je z něj nadšená, takže svůj účel splnil : )
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Nelogicnosti ve scifi filmech

Příspěvek od ptpc »

slappy píše:
trotlique píše:Filmari jaxi zapomeli na rychlost sireni svetla :)
Nezapomněli, pro okamžitou komunikaci tam využívají technologii QuantumComm - okamžitý přenos informací díky kvantové provázanosti (jehož zárodky z oběžné dráhy úspěšně ozkoušela Čína).

Máti mi hned psala, že ten film zkoukla a že je z něj nadšená, takže svůj účel splnil : )
To, že sa podarilo overiť kvantovú previazanosť ale vôbec neznamená, že sa pomocou nej aj dajú prenášať informácie, t.j. rýchlosť prenosu informácii je obmedzená rýchlosťou svetla.
trotlique
Re: Nelogicnosti ve scifi filmech

Příspěvek od trotlique »

slappy píše:
trotlique píše:Filmari jaxi zapomeli na rychlost sireni svetla :)
Nezapomněli, pro okamžitou komunikaci tam využívají technologii QuantumComm - okamžitý přenos informací díky kvantové provázanosti
Probuh neee :) :) Rozlisuj mezi vektorovou a grupovou interakci. Kvantova provazanost je vektorovy lokalni jev - byt se to zda nelogicke. Nemuzes pres ni prenest zadnou informaci. Je to tzv. metainformace. Grupova interakce se da opravdu prenest jen max. rychlosti c. A jak uci Ondrej Neff - nelogicnosti zabijeji sci-fi...
Uživatelský avatar
slappy
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2124
Reputace: 2548
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Re: Nelogicnosti ve scifi filmech

Příspěvek od slappy »

Inu chápal jsem to tak, že dvě kvantově provázané částice změní svůj stav současně ve stejném okamžiku bez ohledu na jejich vzájemnou vzdálenost.

Každopádně můj point byl ten, že ve filmu problém rychlosti světla jen slepě neignorovali, ale měli pro něj svoje sci-FI řešení : )

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“