Fermiho paradox - inteligentní život ve vesmír

Název mluví za vše
Odpovědět
savage
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 13
Reputace: 0
Registrován: 27.1.2018 12:12
Re: Fermiho paradox - inteligentní život ve vesmír

Příspěvek od savage »

No já jsem třeba slyšel že takový ty události setkání s ufounama je právě to, že ti ufouni jsou další stupeň vývoje lidské rasy, a že cestují sem do našeho časoprostoru aby třeba zabránili katastrofám.
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Fermiho paradox - inteligentní život ve vesmír

Příspěvek od Gubarev »

savage píše:No já jsem třeba slyšel že takový ty události setkání s ufounama je právě to, že ti ufouni jsou další stupeň vývoje lidské rasy, a že cestují sem do našeho časoprostoru aby třeba zabránili katastrofám.
Tak kde byli při víkendové volbě??
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Fermiho paradox - inteligentní život ve vesmír

Příspěvek od Dugi »

Prosím, na fóru jsi už dost dlouho, abys věděl, že sem politiku netaháme. Děkuju. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lynx
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 603
Reputace: 133
Registrován: 12.11.2012 11:31
Re: Fermiho paradox - inteligentní život ve vesmír

Příspěvek od Lynx »

Dugi píše:Prosím, na fóru jsi už dost dlouho, abys věděl, že sem politiku netaháme. Děkuju. ;-)
No tak určitě se nejedná o zákaz. Nebo snad ano? Ne. Navíc Gubarev jen zavtipkoval. Takže proč ta striktnost? Já mu zcela rozumím. Vidím u něj Praha-Letná. No, zkus se dalších 5 let koukat na pevnost, kde sedí osoba, kterou Praha na rozdíl od některých jiných regionů nesnáší :facepalm:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Fermiho paradox - inteligentní život ve vesmír

Příspěvek od Dugi »

V některých věcech striktnost být musí. Začíná to nenápadně a když se proti tomu člověk nepostaví, tak někteří diskutující mohou mít dojem, že je to v pořádku a začnou zvyšovat kalibr. Některé věci se prostě musí podchytit v počátku, když jsou ještě malé a dají se zastavit přátelským upozorněním.

Navíc vím, že to Gubarev myslel jako vtip, proto jsem také reagoval mírně.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1019
Reputace: 336
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Fermiho paradox - inteligentní život ve vesmír

Příspěvek od Alchymista »

savage píše:aby třeba zabránili katastrofám.
Čo je to katastrofa? Bolo vymretie dinosaurov katastrofa? Pre dinosaury určite - ale pre nás?

Gubarev: Kde by boli - voliť predsa :)

Mimochodom - pokiaľ by niekto zasahoval do vývoja ľudstva, a mal možnosť voľného pohybu v čase, boli by jeho zásahy také, aké popisuje Asimov v románe "Konec Věčnosti" (The End of Eternity - 1955)
Naposledy upravil(a) Alchymista dne 29.1.2018 18:03, celkem upraveno 2 x.
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
Uživatelský avatar
Lynx
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 603
Reputace: 133
Registrován: 12.11.2012 11:31
Re: Fermiho paradox - inteligentní život ve vesmír

Příspěvek od Lynx »

Dugi píše:V některých věcech striktnost být musí. Začíná to nenápadně a když se proti tomu člověk nepostaví, tak někteří diskutující mohou mít dojem, že je to v pořádku a začnou zvyšovat kalibr. Některé věci se prostě musí podchytit v počátku, když jsou ještě malé a dají se zastavit přátelským upozorněním.

Navíc vím, že to Gubarev myslel jako vtip, proto jsem také reagoval mírně.
Rozumím, ale přesto jsem se taky musel vyventilovat. Tím ovšem končím ;)
Uživatelský avatar
DrHorak
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 749
Reputace: 13
Bydliště: Praha
Registrován: 9.11.2017 18:28
Re: Fermiho paradox - inteligentní život ve vesmír

Příspěvek od DrHorak »

Alchymista píše:
savage píše:aby třeba zabránili katastrofám.
Čo je to katastrofa? Bolo vymretie dinosaurov katastrofa? Pre dinosaury určite - ale pre nás?
Oni sem ty planetky čas od času pouštějí :x
"Skafandry se vezměte sebou. Možná je budete potřebovat." - Kapitán Nemo v románu J.M.Trosky - Zápas s nebem
Uživatelský avatar
Rubicius
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 55
Reputace: 1
Bydliště: Zlín
Registrován: 4.9.2017 20:48
Re: Fermiho paradox - inteligentní život ve vesmír

Příspěvek od Rubicius »

DrHorak píše:
Alchymista píše:
savage píše:aby třeba zabránili katastrofám.
Čo je to katastrofa? Bolo vymretie dinosaurov katastrofa? Pre dinosaury určite - ale pre nás?
Oni sem ty planetky čas od času pouštějí :x
Myslíš jako taková malinko drsnější čistka, něco ve smyslu silnější přežije :-D .
Každopádně mám pocit, že nám (savcům) tyranie dynosaurů I prospěla. Někde sem slyšel, či četl, že skrýváním se před dynosaury v norách a jeskyních se nám vylepšil sluch a čich.
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1019
Reputace: 336
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Fermiho paradox - inteligentní život ve vesmír

Příspěvek od Alchymista »

netreba planetky/asteroidy - ono aj dobrý supervulkán urobí primeranú čistku či "hrdlo flaše"

Taký vulkán Toba pred ~75 tísíc rokmi zredukoval ľudskú populáciu na 5-10 tisíc jedincov a tým pribrzdil ľudskú expanziu o minimálne 50 tisíc rokov.
Na druhej strane - k technickej civilizácii a populačnej explozii sme tak vyštartovali v oveľa priaznivejšom interglaciále.
Takže ak tam zasahovali ufouni alebo "ľudkovia z buducnosti" - čo bolo ich cieľom? Pribrzdiť ľudskú civilizáciu alebo naopak nás popostrčiť "tým správnym smerom"?

A tak ma napadá - vesmírne civilizácie sú bezpodmienečne na rôznych stupňoch vývoja, a ako vieme na vlastnej škode, už rozdiel storočie technického vývoja je otázka života a smrti biologického druhu alebo aspoň civilizácie či kultúry.
Takže "niekto" pomocou vulkánu Toba pribrzdil ľudský rod a tak ľudia pre "vtákohlavých horov" radšej postavili pyramídy, než aby s nimi bojovali po polke galaxie. A "horovia" sa medzi tým vytlkali s niekým iným. 8-)
Byť v niečích očiach "zaostalým divochom" alebo "vymierajúcim druhom" nemusí byť vždy na škodu...
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“