Dvě souběžně letící družice

Název mluví za vše
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Dvě souběžně letící družice

Příspěvek od Tano »

Ano přesně tak. +- něco málo.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Dvě souběžně letící družice

Příspěvek od Dugi »

To by odpovídalo Prismě - ta má polární dráhu letu. :Drbe se na hlavě:
Ještě se chci zeptat - jak daleko od sebe ty družice byly (zhruba) a byly obě stejně jasné?
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Dvě souběžně letící družice

Příspěvek od Tano »

Ano, to jsem chtěl ještě dopsal, že oba body byly stějně jasné, nepřišlo mě, že by jeden svítil více a druhý méně.
Ty když jsi psal, že jsi viděl ISS a Progress ve vzdálenosti asi 25 sekund od sebe, tak u mě ta vzdálenost na čas byla opravdu krátká, dejme tomu 2-3 sekundy. A rychlost by tak odpovídala asi jako ISS, možná menší.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Dvě souběžně letící družice

Příspěvek od Dugi »

Myslím, že to opravdu byla Prisma. Nenapadá mě nic jiného - Tango a Mango se sice liší velikostí, ale při pohledu ze Země to není takový rozdíl jako ISS vs. Progress. Navíc tahle malá vzdálenost mezi nimi by odpovídala Prismě. Psal jsi, že okem vidět nebyly, ale v dalekohledu ano. To by odúovídalo veliksoti objektů. Když k tomu přičtu let z jihu k severu, začínám věřit tomu, že jsme záhadu odhalili.
Jediné, co by nám ještě mohlo udělat čáru přes rozpočet jsou ty čínské družice o kterých psal Lakely. Bohužel ale nikde nemůžu najít jejich názvy, takže nemůžu zjistit jestli přes ČR přelétají a pokud ano tak jakým směrem.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Dvě souběžně letící družice

Příspěvek od Tano »

Já už se radoval, že jsem viděl UFO a zase nic :)
Tak buď jsme na to přišli, nebo se to ještě časem upřesní co to bylo, každopádně zajímavé to bylo. Pokud ještě na něco takového zajímavého narazím, tak to tu napíšu co nejdříve.
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Dvě souběžně letící družice

Příspěvek od digiart »

Chlapy a co takhle se zeptat nějakého odborníka třeba vám víc odpoví zkuste napsat panu Mgr. Antonínu Vítkovi nebo
Alešovi Holubovi na Kosmo.cz
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Dvě souběžně letící družice

Příspěvek od Dugi »

digiart: Panu Vítkovi jsem už jednou psal. Bylo to cca. před měsícem a půl. Uživatelé fóra se mohli pana Vítka ptát na otázky, které je zajímaly. Bohužel mi doteď nepřišla odpověď, takže pan Vítek má asi hodně práce a nestíhá odpovídat. :(

P.S.: Gratuluju digiartovi k získání druhé hvězdičky ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Dvě souběžně letící družice

Příspěvek od digiart »

Á já vlastně zapoměl ona je vlastně teď v Praze konference o kosmonautice tak nebudou mít odborníci čas no nevadí ale vypadá to že jste tu záhadu vyřešili :palec nahoru: . Díky moc za druhou hvězdu :klaní se: .
Škoda že se do Prahy nedostanu :cry: to by byli fotky z výstavy.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Dvě souběžně letící družice

Příspěvek od Dugi »

Vyřešili jsme ji společnými silami všichni dohromady. Tano upřesnil detaily z pozorování, Lakely nadhodil ty čínské družice, které mne navedly na Prismu a tys to ještě podepřel výsledky z Orbitronu. Takže to byla ukázková týmová práce. ;)
Btw. za hvězdičku neděkuj. Sám ses o ní zasloužil svojí aktivitou - napsal jsi už víc než 10 příspěvků :) . Další hodnosti si můžeš prohlédnout tady. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Dvě souběžně letící družice

Příspěvek od digiart »

Jen ještě k těm družicím atd. kdyby jste někdy hledaly informace tak se mrkněte na tyto stránky:

SPACE 40
Velká encyklopedie družic a kosmických sond

http://www.lib.cas.cz/space.40/INDEX1.HTM
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“