moje idea na knížku

Název mluví za vše
Odpovědět
Uživatelský avatar
SuperRAPIT
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 264
Reputace: 2
Registrován: 31.1.2014 18:23
moje idea na knížku

Příspěvek od SuperRAPIT »

Mám ideu na knížku, u které nevím ještě název, ale vím příběh a protože to píšu sem, tak to nebude nějaký rodinná, či romantická knížka, o kosmonautice tam bude něco málo, ale hlavně to bude Sci-Fi, ve kterém budu psát o tom, jak si myslím, jak co funguje, de-facto ale scifi pomáhá hodně vědcům, protože tam jsou věci, které by našli uplatnění, a nějaké možnosti předčili Sci-Fi. Například ve Star-Treku se dorozumívali s vysílačkami, ale umíte si představit, že by si navzájem v tom filmu posílali SMSky? No nic, jdu souhrnně na příběh.

Příběh:

Děj se odehrává v dávné budoucnosti. Na Pražském hradě se propadne podlaha, která ukáže na místnost, na kterou se po 1320 letech pozapomnělo. V této místnosti jsou tajemné sochy ve tvaru astronautů, obrazy nějakých živočichů ve tvaru astronautů a je zde nakreslen i kočár ve tvaru bíločerného ptáka, za kterým šlehají plameny, a ve kterém jsou ti tajemné bytosti A taky víra v dvojboha. Partička lidí, kteří věří v Archeoastronautech (dávné civilizace, které přišli na Zem v dávné minulosti a ovlivňovali dějiny lidí) zrealizují projekt, ve kterém letadlo s 2 člennou posádkou, která se pomocí nového vynálezu (který zdeformuje časoprostor natolik, že se čas vyruší a díky tomu lze cestovat v čase, jako ve sluneční soustavě) dostanou do minulosti a přistanou s tím letadlem o pár metrů dále, než to pravé letadlo a budou se snažit zjistit, kdo to ty bytosti byly. Tak ta mise tedy začala a vše šlo podle plánu, ačkoliv se báli, že to potom nebude víra v dvojboha ale ve čtyřboha a že místo 1 letadla budou kreslit oba a že se minulost změní. Po letu se dostali do roku 1220. Nakonec po chvílí, co přistáli u Prahy ale zjistí, že to byli oni. Jednoduše nezměnili v žádném případě minulost, jenom se stali její nedílnou součástí. Nakonec tam budou žít chvílí, tam se jeden z nich zamiluje do holky - ateistky a nakonec s ní poletí domů.

Co na to říkáte?
"Všechno má své limity." -Daniel Štěpánek-
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: moje idea na knížku

Příspěvek od Dugi »

Já to asi hodnotit nebudu, protože sci-fi není můj šálek kávy. 8-)

P.S. Osobně si myslím, že tohle téma vůbec na naše fórum, které se zabývá reálnou kosmonautikou, nepatří.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: moje idea na knížku

Příspěvek od tomas »

Mám jen dvě otázky:

1. Budeš to psát v češtině?

2. Budeš to psát sám nebo jsi to sem vyvěsil, aby se toho námětu mohl ujmout někdo jiný?


Jinak, taky si myslím, že to s kosmonautikou nemá nic společného. Navíc jsem hodně podobný námět viděl už zpracovaný (samozřejmě nebyl situovaný do ČR). To ale nevadí. Například u červené knihovny jsou všechny příběhy podobné, přesto dál vycházejí a mají své čtenáře.
Uživatelský avatar
SuperRAPIT
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 264
Reputace: 2
Registrován: 31.1.2014 18:23
Re: moje idea na knížku

Příspěvek od SuperRAPIT »

1. Bude to v ČJ

2. Budu to psát sám, navíc to není jediná knížka, kterou chci napsat.

No možná to nemá nic společného s kosmonautikou. Ale právě že kvůli CO2 v budoucnu budou muset nosit astronauti skafandry, aby nedošlo k překyselením organismu vlivem velkým množstvím O2. Dále poletí s malým letadlem, který bude mít nejlepší palivovou složku, díky které bude moc letět do vesmírů a přistát stejně, jako Skylon a to až 3 krát. Takže máme malé vesmírné letadlo, které poletí na oběžnou dráhu, ve které se přesune v čase.

Ale představte si: Všichni vesničani z 13 století by se koukali na padající hvězdu a potom by byl jenom obrázek, jak letadlo letí 10 metrů nad polem, na kterém dělají zemědělci s dobytkem.

Upřímně, pokud byste neznali letadla a skafandry, fakt byste si mysleli, že přišli z nebe bohové.
"Všechno má své limity." -Daniel Štěpánek-
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: moje idea na knížku

Příspěvek od Dugi »

SuperRAPIT píše:1. Bude to v ČJ
Takže si na vydání počkáme dost dlouho.

Ne, teď vážně - tohle je čisté sci-fi s prvky alternativní historie. A taková témata nemají na našem fóru místo. Sorry, zkus to udat jinde, kam se to tématicky hodí víc.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: moje idea na knížku

Příspěvek od indian22 »

Snad můžu říct, že mám právě z SF načteno hodně, ostatně občas je to znát i na mých příspěvcích, takže si troufám se vyjádřit. Věř mi, že téma cestování v čase a speciálně tento náhled na něj je zpracovaný mockrát i s romantickou zápletkou, (Terminátor?), je to vlastně to nejjednodušší co lze vymyslet, ale jak píší ostatní záleží na zpracování, ono dnes to samé platí i v jiných oborech, třeba mé milované fotografii, kde těžko najít nové téma, ale staré lze vždy nově zpracovat. Nedělám si iluze, že se najde druhý Greg Egan (který se vyznačuje právě tím že ještě dnes píše SF originálně a pokaždé jinak) a že to bude zrovna na kosmonautixu, ale druhý Souček nebo někdo takový by to třeba být mohl. Na toho GE se určitě podívej, mimo to že člověka přinutí studovat, je to úchvatná studnice nápadů. Třeba tě něco zaujme a zakomponuješ to do své tvorby.
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 584
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: moje idea na knížku

Příspěvek od Edemski »

Kdyz uz o cestovani do minulosti, nebudme troskari a jako (za me) nej Sci-Fi je Posledni den stvoreni od J. Wolfganga :)

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“