Web Odpadkový koš

Název mluví za vše
Odpovědět
Uživatelský avatar
Machi
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 321
Reputace: 0
Registrován: 2.8.2013 23:19
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Machi »

Nerad bych rozdmýchával vášně, přesto mám dvě poznámky, které se tu ještě neobjevily.
První se týká chyb. Ono, kromě chyb z neznalosti existují ještě chyby záměrné. A ty je třeba kritizovat "bez milosti".
Nevím že by se v článcích o kosmonautice a vesmíru u nás vyskytovaly, ale vím, že se vyskytují v jiných oblastech a zvláště pak v jedné jsou velmi časté (nebudu ji zmiňovat, protože vždy vede k flamewar). Jsou také mediální organizace, které cíleně matou své diváky. Poslední dobou se to týká hlavně některých pořadů Discovery Channel (zejména Shark Week se stává v tomto "proslulým").
Druhá poznámka se týká opačného přístupu a to, že je někdy lepší chválit a slušně upozornit na chyby.
I když se to při nízké kvalitě novinářské práce v ČR může zdát zvláštní, spousta novinářů na internetu své články opraví, když jsou na to upozorněni. Vím třeba o jednom mladém novináři z technetu (jméno teď v hlavě bohužel nemám), který se snaží mít své články fakticky správně, což je třeba ocenit.
Nevýhodou zpravodajských serverů obecně je omezená možnost komentářů (je třeba se registrovat) a odborníci se zde proto málokdy vyskytnou, aby mohli článek opravit.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Dugi »

Asi máš na mysli Pavla Kasíka, ale na Technetu většina autorů opraví chybu, pokud je čtenáři v diskusi upozorní. Ostatně i díky tomu považuju Technet za špičku mezi českými zpravodajskými servery, které se věnují technologiím.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od fretka323 »

Technet je špička to jo. Aby to nebyl jen zbytečný příspěvek, tak se chci veřejně zeptat Wopata, jestli má v plánu ve webu pokračovat. Vyskytlo se tu (a v komentářích na webu) několik zajímavých návrhů, jaký článek si vzít do parády. A jak už jsem říkal, já si na to netroufám (viz první článek...).
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
Machi
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 321
Reputace: 0
Registrován: 2.8.2013 23:19
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Machi »

Dugi:
Jo, myslím že to je Pavel Kasík. Také si pamatuji, že používá citaci zdrojů, což je známka profesionality.
Já česká média moc nesleduji, ale pokud už se na Technet dostanu, tak je to z těch větších, úzce nespecializovaných stránek, jedna z nejkvalitnějších. Ostatně tam přispívají i velmi kvalitní externí autoři, namátkou třeba Pavel Toufar apod.

fretka323:
Jen z vlastní zkušenosti mohu říct, že ačkoliv sem tam něco (někoho) zkritizuji, tak ani v oblastech kde jsem kovaný, bych si asi nedovolil psát jen kritické články. Je to příliš náročné, protože v takovém článku si nemůžete dovolit téměř žádné chyby a i ten největší odborník nějaké ty chyby vždy naseká (neznám žádného, které by je nedělal).
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Edemski »

Dnešní wikipedie:



Počáteční parametry orbitální dráhy: výška 212×1 660 km, sklon 65,33°, doba oběhu 103,75 min.

Tak nevím, co tím myslí ;-)

Edit: Tak nic, přečetl jsem si to 3x pomalu a už mi to docvaklo :-D Nojono, pondělní ráno :D
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od MilanSpace »

Edemski píše:Dnešní wikipedie:
Já bych se možná spíše pozastavil nad výrazem "americkou raketou V-2" ;)
(i když chápu, jak to autor myslel, tak to takhle zní opravdu zvláštně...)
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Edemski »

To snad není možný, on to snad sázel od oka, ty "rozměry"... :hlavou proti zdi

lamid
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1076
Reputace: 0
Registrován: 25.7.2013 0:22
Kontaktovat uživatele:
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od lamid »

Ak by sa niekomu chcelo si to spočítať, tak 1 rok a 1/2 dozadu xls tabuľka na výpočet mierky Slnečnej sústavy
http://forum.kosmonautix.cz/viewtopic.p ... xls#p55507
"Naše cnosti a naše vady sú neoddeliteľné ako sila a hmota, keď ich oddelíte človek prestane existovať."
Nikola Tesla

lamid58.blogspot.sk
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Edemski »

Tak ono stačí si pamatovat poměr Slunce - Země, že je 108:1. Takže ne hned jasný, že zrnko máku s průměrem cca 1mm jako Země, nemůže být meloun, ale větší pomeranč s průměrem 10,8cm. No a vzdálenost by nebyla metr, ale 11,75m. ;-) A kdyby chtěli ten metr zachovat. tak by Slunce bylo jako ten hrášek, cca 9mm a země 85mikrometrový roztoč :-)
lamid
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1076
Reputace: 0
Registrován: 25.7.2013 0:22
Kontaktovat uživatele:
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od lamid »

Inak si pozri astro-forum.cz príspevok SIRIUS_758 a kosmo.cz 12.1.2017 - 21:44 - NovýJiřík
článok na novinky.cz som nečítal a ani nebudem, sú lepšie zdroje informácii.
Pomer priemer Slnkom Zem je cca 100x
Vzdialenosť Zem Slnko ku priemeru Slnka je cca 100x,
tak si to pamätám ja, inak je to 109,13 a 107,45

Inak sa človek nemusí zaťažovať číslami, ak si spomenie na planetária, prípadne ich obrázky, tak melón-Slnko a zrnko maku-Zem na na 1 m je hodne silné. A to už v planetáriách je skreslené.
"Naše cnosti a naše vady sú neoddeliteľné ako sila a hmota, keď ich oddelíte človek prestane existovať."
Nikola Tesla

lamid58.blogspot.sk

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“