Web Odpadkový koš

Název mluví za vše
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Dugi »

Ten ban jsem udělil já onomu diskutujícímu za to, že překrucoval fakta. Zabanovaný diskutující se snažil za každou cenu prezentovat své názory tak, aby z nich Rusko vyšlo co nejlépe a to i za cenu překrucování faktů. Tvrdil třeba, že zpoždění modulu Nauka je vlastně v pořádku, protože i jiné kosmické projekty jiných agentur nabírají zpoždění a jako příklad uvedl pilotovaný návrat Američanů na Měsíc. Na mou reakci, že porovnává nesrovnatelné věci mi odepsal, že vypuštění modulu na ISS a vývoj lunárního landeru jsou srovnatelně obtížné úkoly.
Kromě toho diskusně napadal ostatní diskutující (od komentářů ve stylu, že ostatní diskutující mají jen dva ročníky zahrádkářského učiliště až po výsměšnou ironii, že daný diskutující dosáhl intelektuálního vrcholu - přesnou formulaci si už nepamatuju. Pak se ještě čertil, když mu někdo napsal, že má proruské názory a žádal za to omluvu, u čehož ale neměl šanci, protože to není urážka. Když jsem mu napsal, že diskutuje jako troll, tak to považoval za urážku, ačkoliv z mé strany to bylo konstatování faktů.
Na tvou otázku, zda se máš bát banu, odpovím zcela jasně. Pokud fandíš, ruské, americké, japonské, čínské, evropské nebo třeba brazilské kosmonautice, je to v pořádku a nemáš se čeho bát. Jakmile bys ale začal překrucovat fakta tak, aby tvůj oblíbený stát vypadal lépe, než jak tomu ve skutečnosti je, začneš mít problémy. A pokud bys začal slovně napadat ostatní diskutující, nebylo by o čem diskutovat. Ale sám moc dobře víš, jak to u nás chodí, jsi tu dost dlouho. Dokonce jsi i sám na vlastní kůži zažil, jak to u nás chodí - viz tehdejší diskuse o Buranu, kde jsi urazil jiného diskutujícího a dostal za to podmínku s výstrahou (viz vlákno Pranýř). Stejně jako na Facebooku, tak i tady nebudeme nikdy nikoho banovat za názory, ale za formu. Diskutující na Facebooku překročil hranice toho, co jsme ochotni tolerovat. A je úplně jedno, zda fandí Rusům, nebo Evropanům. U nás platí pravidla všeobecně - ať už na FB nebo na fóru. Kdo diskutuje věcně, slušně a ctí fakta, ten se u nás nikdy nebude muset banu bát.

P.S. K té meteorologické družici. Takhle vytržené z kontextu to nedává smysl, tak to do toho kontextu zasadím. Diskuse se věnovala srovnávání jednotlivých kosmických agentur - hlavně tedy americké a ruské. Zabanovaný diskutující tvrdil, že bez SpaceX by NASA stagnovala. Tak jsme mu odepsal, že NASA má více sond a dalekohledů v meziplanetárním prostoru než všechny ostatní agentury dohromady. Diskutoval jsem tedy o sondách, které nejsou u Země. Na to daný diskutující použil argument, že Rusové včera vypustili vědeckou sondu. Z tohoto prohlášení se mohlo zdát, že daný diskutující opět kroutí fakta a start relativně obyčejné meteorologické družice, jakých mají i jiné agentury hodně, chce prezentovat jako něco mimořádného, co by vyrovnalo onen náskok NASA ve výzkumu vesmíru. Proto jsem mu odepsal. Pravda, měl jsem to rozvést a rozepsat detailněji, ale domníval jsem se, že rozumný čtenářů pochopí, jak to bylo myšleno a nebude pitvat jednotlivá slovíčka.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
argus123
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 451
Reputace: 198
Bydliště: Trenčín
Registrován: 10.1.2018 17:55
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od argus123 »

Dugi píše:Ten ban jsem udělil já onomu diskutujícímu za to, že překrucoval fakta. Zabanovaný diskutující se snažil za každou cenu prezentovat své názory tak, aby z nich Rusko vyšlo co nejlépe a to i za cenu překrucování faktů. Tvrdil třeba, že zpoždění modulu Nauka je vlastně v pořádku, protože i jiné kosmické projekty jiných agentur nabírají zpoždění a jako příklad uvedl pilotovaný návrat Američanů na Měsíc. Na mou reakci, že porovnává nesrovnatelné věci mi odepsal, že vypuštění modulu na ISS a vývoj lunárního landeru jsou srovnatelně obtížné úkoly.
Kromě toho diskusně napadal ostatní diskutující (od komentářů ve stylu, že ostatní diskutující mají jen dva ročníky zahrádkářského učiliště až po výsměšnou ironii, že daný diskutující dosáhl intelektuálního vrcholu - přesnou formulaci si už nepamatuju. Pak se ještě čertil, když mu někdo napsal, že má proruské názory a žádal za to omluvu, u čehož ale neměl šanci, protože to není urážka. Když jsem mu napsal, že diskutuje jako troll, tak to považoval za urážku, ačkoliv z mé strany to bylo konstatování faktů.
Na tvou otázku, zda se máš bát banu, odpovím zcela jasně. Pokud fandíš, ruské, americké, japonské, čínské, evropské nebo třeba brazilské kosmonautice, je to v pořádku a nemáš se čeho bát. Jakmile bys ale začal překrucovat fakta tak, aby tvůj oblíbený stát vypadal lépe, než jak tomu ve skutečnosti je, začneš mít problémy. A pokud bys začal slovně napadat ostatní diskutující, nebylo by o čem diskutovat. Ale sám moc dobře víš, jak to u nás chodí, jsi tu dost dlouho. Dokonce jsi i sám na vlastní kůži zažil, jak to u nás chodí - viz tehdejší diskuse o Buranu, kde jsi urazil jiného diskutujícího a dostal za to podmínku s výstrahou (viz vlákno Pranýř). Stejně jako na Facebooku, tak i tady nebudeme nikdy nikoho banovat za názory, ale za formu. Diskutující na Facebooku překročil hranice toho, co jsme ochotni tolerovat. A je úplně jedno, zda fandí Rusům, nebo Evropanům. U nás platí pravidla všeobecně - ať už na FB nebo na fóru. Kdo diskutuje věcně, slušně a ctí fakta, ten se u nás nikdy nebude muset banu bát.

P.S. K té meteorologické družici. Takhle vytržené z kontextu to nedává smysl, tak to do toho kontextu zasadím. Diskuse se věnovala srovnávání jednotlivých kosmických agentur - hlavně tedy americké a ruské. Zabanovaný diskutující tvrdil, že bez SpaceX by NASA stagnovala. Tak jsme mu odepsal, že NASA má více sond a dalekohledů v meziplanetárním prostoru než všechny ostatní agentury dohromady. Diskutoval jsem tedy o sondách, které nejsou u Země. Na to daný diskutující použil argument, že Rusové včera vypustili vědeckou sondu. Z tohoto prohlášení se mohlo zdát, že daný diskutující opět kroutí fakta a start relativně obyčejné meteorologické družice, jakých mají i jiné agentury hodně, chce prezentovat jako něco mimořádného, co by vyrovnalo onen náskok NASA ve výzkumu vesmíru. Proto jsem mu odepsal. Pravda, měl jsem to rozvést a rozepsat detailněji, ale domníval jsem se, že rozumný čtenářů pochopí, jak to bylo myšleno a nebude pitvat jednotlivá slovíčka.

Ja to chápem, z toho celeho som mal však pocit velkeho fau pax u obidvoch stranach. Viem čo písal, nechcem to sem ťahať ale ten pán ktoreho ste zabanovali je nahodou môj bratranec :-D Obaja sme ako decka strielali rakety a obaja sa spoločne niekedy venujeme rovnakej teme. Býva prchký ale zároveň na môj vkus až moc úprimný :D
Mne sa nezdalo že by nejako prekrucoval, ma svoj pohlad a je si vedomý chýb čo ma Rusko ale zaroveň aj vidi chyby na ostatných, preto si aj nemyslím že chcel povedať že s Naukou je to všetko v poriadku, len sa mu nepáči ten hejt od ludí ktorí absolutne netušia o čom je reč, a len reaguju na klučove slova ako rusko, problemy, nauka. Jemu len vadilo že sa v týchto veciach stále niekto Rusku posmieval, on ani ja sme sa nikdy neposmievali inym agenturam za ich neuspech alebo za ich ťažkosti. Takže on to bral ako krivdu.
Druha vec je že spravne vypichol to že niektorí komentujuci tak isto nevedia udržať emocie na uzde a radi označuju tích čo maju iny nazor na Rusko ako trollov či proruských. Medzi nami, on tieto označenia nenavidí a pokladá ich za zabijákov slušnej diskusie (s tymto ja totalne súhlasím). Napokon jeho slová dokazal tiež nejaky slovák, ked ho označil za proruskeho len preto lebo nehejtoval Roskosmos ako ostatný.
Obaja si myslíme že vypustenie či družice alebo modulu stanice či poslanie posadky na Mesiac je zložite a realizacia je naročnejšia a bezpečtnostne previerky prísnejšie ako oprava dopravneho lietadla. To že to vidíte inak vy, to je znova vec uhla pohladu. Ja si myslím že stavba lode Orion je už dostatočne pretiahnutá. Takže nieje čo riešiť. Jak Rusko tak USA ma svoje projekty ktore sa naťahujú a na ktore sa čaká. Tu nikto neprekrúca fakty aby nejaky štát vyzeral lepšie. Naopak, tu sa dáva na zretel že nielen Rusi musia riešiť problémy.

Dali ste moje fau pax do porovnania s Michalovym. To nerobte. On na FB aj ked ironicky tak reagoval v slušnych medziach, bez nadavok. Ja sa vás spýtam, keby vas v realu alebo na nete niekto nazval proruskym trollom, boli by ste v klude ? Reagovali by ste korektne bez ironie ? Pochybujem. Preto aj hovorím že to čo sa povie na nete, sa v realu nikto neopováži, dotyčny si dvakrat rozmyslí či nazve niekoho proruskym trollom.

Tu vec s družicou ste mohli vysvetliť menej jednoduchšie, lebo musite uznať aj vy že ta družica robí vedu. A ano aj ja aj Michal sme si vedomí že čas na Ruske vedecke sondy ešte len príde, a že toto zdržanie je následkom toho čo sa v minulosti s Ruskom stalo, a tento aspekt musite uznať aj vy, aj ked ide bohužial o politiku.
Celu diskusiu ste mohli vnimať ako utok, prekrucanie faktov. V skutočnoti šlo len o fandu do kozmonautiky, rovnakeho ako som ja. To je cele k tej kauze. Ja som v tom videl len výmenu nazorov, bez nadavok taká aka ma byť.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Dugi »

Tvé tehdejší provinění jsem tu zmínil jen proto, že ses ptal, zda i tobě hrozí ban. Pokud bys tuhle větu nenapsal, rozhodně bych to nezmiňoval, protože to pro celou věc nebylo potřeba.
Problém je v tom, že tvůj bratranec se opravdu jako proruský troll vyjadřoval, právě tím, jak se snažil zastávat Ruska tím, že překrucoval fakta. Právě tak totiž proruští trollové diskutují. Vůbec se nedivím, že tohle označení dostal, protože jeho argumentační styl tomu odpovídal.
P.S. Tam nešlo o srovnání s dopravním letadlem. On tvrdil, že když Američané tak moc odkládají a posouvají návrat na Měsíc (mimochodem nedávno oznámeno urychlení z roku 2028 na rok 2024), tak že je to vlastně hodně podobné tomu, jak Rusům dlouho trvá Nauka. To je přitom absolutně neporovnatelné a kdo klade mezi složitost obou projektů rovnítko, ten překrucuje skutečnost. Tohle není o názoru, to je o faktech.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Edemski »

Sice starší, ale narazil jsem na to dnes...
https://veda.instory.cz/321-sonda-zachy ... -neni.html
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Edemski »

2 roky starý, ale něco jsem hledal, tak na to narazil...
Uživatelský avatar
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 26
Bydliště: Kremnica, Slovensko
Registrován: 14.2.2015 18:24
Kontaktovat uživatele:
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Adhara »

Prvá Američanka vo vesmíre bola Kathy Sullivanová? Čo sa tu jeden nedozvie... :-) Najprv som myslela, že ten názov je len nešťastne formulovaný, že bola prvou Američankou, ktorá dosiahla súčasne aj-aj... ale nie, hneď v prvej vete píšu natvrdo:

"Kathy Sullivanová sa pred 25 rokmi zapísala do dejín vďaka tomu, že sa stala prvou Američankou, ktorá sa dostala do vesmíru."

https://www.interez.sk/kathy-sullivanov ... o-na-zemi/
Uživatelský avatar
haluzarium
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 98
Reputace: 6
Registrován: 1.10.2013 22:46
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od haluzarium »

Tak, že takto zaperlí rádoby lifestyle webka (či čo sa to snaží byť) ako interez sa s prihliadnutím k tomu, že mohli akože myslieť do vesmíru, ako von v skafandri, nie v rakete... a odhliadnutím od toho že +/- 10 rokov:) dalo prižmúriť tretie oko. Že spoplatnený, mienkotvorný, proti dezinformáciám, hoaxom a fake news bojujúci Denník N napíše:
V roku 1978 sa ako prvá americká kozmonautka dostala v rámci misie NASA do vesmíru, aby si ako 68-ročná pripísala ďalší rekord.
https://dennikn.sk/1929085/7-dobrych-sp ... y/?ref=tit (druhá, ešte nespoplatnená:) dobrá správa)
keď v zdroji na ktorý článok odkazuje (NY Times) je aj pri mojej chatrnej znalosti angličtiny všetko jasné je už trochu napováženou.
Uživatelský avatar
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 26
Bydliště: Kremnica, Slovensko
Registrován: 14.2.2015 18:24
Kontaktovat uživatele:
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Adhara »

V roku 1978? :lol: Tak tí tomu pridali.

To mi pripomenulo jeden starý bulvárny článok špekulujúci o sexe v raketopláne v roku, v ktorom ešte raketoplány nelietali.
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od petrsida »

krásná ukázka toho, jak se dá slušně napsaný článek zabít hloupým titulkem

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/musk ... .seznam.cz

přitom název ve web odkazu je v pořádku, to jenom editor to musel vylepšit ....

zasloužil by si procházku kanálem ...


edit: titulek zní: Elon Musk nakupoval v Čechách. Zadání znělo: co nejlehčí a ať vydrží všechno

v odkazu článku je původní: muskova-raketa-vynesla-do-vesmiru-druzici-s-ceskou-bombou
Naposledy upravil(a) petrsida dne 29.1.2021 14:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Pospíšil »

Díky za odkaz, o této zakázce jsem před tím nevěděl. :palec nahoru:
Ohledně titulku bych asi nebyl tak přísný. Je sice lehce mnohoznačný, ale zase není nepravdivý a i profesionální publicisté z letectví a kosmonautiky se občas uchylují k bulvárně znějícím titulkům, aby přitáhli pozornost čtenářů. Tak to bohužel v této branži chodí. :roll:
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“