Web Odpadkový koš

Název mluví za vše
Odpovědět
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Web Odpadkový koš

Příspěvek od fretka323 »

Dovolil jsem si založit tohle vlákno (snad to nevadí), abych poukázal na web který vznikl z Wopatova návrhu. Na webu se budou hromadit nepravdivé články, které se nám snaží vnutit různé zpravodajské servery. Vím že to asi nebude nejlehčí provozovat tento web, ale věřím že když nás bude více, tak dokážeme "filtrovat" tyto články a umisťovat je tam.
Kdo by měl zájem o uživatelský účet na tom webu, ať mi do SZ napíše uživatelské jméno a registrační mail. Web běží na wordpressu, u Free hostingu Endora. Doufám, že web bude navštěvovaný a bude se líbit. Kdyby někdo chtěl přispět, budu rád když se bude držet stejné šablony stránek (stejné odstavce atp) jako u prvního článku, nebo když někdo navrhne lepší.
Web: http://odpadkovykos.g6.cz/
První článek: http://odpadkovykos.g6.cz/2014/raketa-s ... -vybuchla/
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Wopat »

Snad se podaří alespoň trochu poukázat na ty novinářské nesmysly.
Naposledy upravil(a) Wopat dne 29.3.2015 10:57, celkem upraveno 2 x.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
SuperRAPIT
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 264
Reputace: 2
Registrován: 31.1.2014 18:23
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od SuperRAPIT »

Super! Upřímně miluji články, které ukazují na chyby ve zprávách.
"Všechno má své limity." -Daniel Štěpánek-
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Dugi »

Až se to trochu rozjede a bude tam víc článků, tak se o tom asi zmíním na FB Dobývání vesmíru.

P.S. Plánuješ tam pranýřovat jen články o kosmonautice, nebo i z jiných oborů?
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od fretka323 »

I jiné obory, teď momentálně hledám kde jsem to viděl článek, že na Ukrajině sestřelili letadlo v 10000 kilometrech :D
PS: Díky, to by byla velká reklama!
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Edemski »

fretka323 píše:I jiné obory, teď momentálně hledám kde jsem to viděl článek, že na Ukrajině sestřelili letadlo v 10000 kilometrech :D
PS: Díky, to by byla velká reklama!
To bylo v Blesku...

Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od fretka323 »

Díky to jsem hledal!
Klidně mne oslovujte Radim.
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od MilanSpace »

Dugi píše:...tak se o tom asi zmíním na FB Dobývání vesmíru
Osobně takovýto způsob "odhalování novinářských omylů" nevidím jako dobrý.
Hlavně by ale autor webu měl být sám na 100% odborník na danou tématiku, aby měl právo kritizovat jiné...
Hned první věta prvního článku by si možná sama také zasloužila zveřejnění na "odpadkovém webu" - ČTK rozhodně neumístila na server Aktuálně.cz článek o raketě... (citace: "Česká tisková kancelář dnes v dopoledních hodinách umístila na server Aktuálně.cz článek, o „raketě“ společnosti SpaceX, která vybuchla při testu.") - ale Aktuálně.cz převzalo článek ze servisu ČTK, resp. z Českých novin.
O faktických chybách ve "vysvětlení článku" autorem webu je již psáno v komentářích k článku - a vida, "kritizující" se i tam z nedostatku přesnosti v jeho vlastním textu sám dostává do pozice "kritizovaného"...

Myslím, že by Dugi měl využívat jiných kanálů a možností vysvětlovat novinářům, jak to mají dělat správně, než se přidávat a propagovat weby, které budou dehonestovat jejich práci. Tohle se může pouze a jen otočit proti Kosmonautixu a přidruženým aktivitám.

Po pravdě, novináři tomuhle opravdu nerozumí, ale jejich rozsah aktivit ani neumožňuje to chápat. Proto je spíše musíme naučit, aby se obraceli s dotazem a se žádostmi o korekci textu (jak už to někteří začínají dělat) - a myslíte, že se budou obracet na skupiny, které si z nich na webu dělají srandu, nebo nebo je pasují na hlupáky?
A opravdu si myslíte, že někoho dalšího než nás pár, taková drobnost, jako o kterou "raketu Falcon" se jedná, vůbec zajímá?
A to je tady opravdu někdo, kdo chce brát vážně "odborné" informace zveřejňované v Blesku nebo na Novinkách.cz?
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Wopat »

Milane, v mnoha bodech s vámi souhlasím. Ale když novináři dané problematice nerozumí, tak proč o tom proboha píší? Je jasné, že každý nemůže vědět všechno. Ale píši přeci o tom, o čem alespoň něco vím. A pokud nevím nic, tak prostě přeložím důvěryhodný zahraniční článek a uvedu jej jako zdroj. Což se ovšem vůbec nestalo. A vidím v tom, jak už bylo řečeno, touho po maximalizaci zisku na úkor kvality článku. "Vždyť český národ je přece blbý. Něco mu nasypu, ať se nažere." Tomu ostatně odpovídá i diskuze u článku. Je mi z toho špatně.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Web Odpadkový koš

Příspěvek od Dugi »

Nemyslel jsem tím nic zlého, jen jsem chtěl upozornit na to, že tady ten problém je. Pokud se už někteří novináři začínají ozývat s žádostí o kontrolu, pak je to dobře a byl bych rád, pokud by tento trend začalo sledovat více novinářů.
Možná jsem se trochu unáhlil a možná by to napáchalo víc škody než užitku, jen se mi to v tu chvíli zdálo jako vhodné aniž bych zhodnotil všechny aspekty. :?
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“