Co studovat po základce?

Název mluví za vše
EKoblizhek
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 19
Reputace: 0
Registrován: 6.2.2014 16:42
Re: Co studovat po základce?

Příspěvek od EKoblizhek »

Jak se jmenuje?
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Co studovat po základce?

Příspěvek od tomas »

Eduard Donut. Najdeš ho na Myspace a BBS.
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Co studovat po základce?

Příspěvek od Amper »

Mam taky nejaky dis ale za nas nebyly ulevy takze me to nejak do hlavy natloukli (a asi jsem mene dis nez ty). Za komara jsem byl odsouzen na ucnak (s 3jkou z rustiny prece nemuzu jit na stredni skolu) a mam maturu ze silnoproudu. Ale protoze jsem proste chtel delat pocitace tak jsem je delal ve volnem case a ted me zivej.

Takze v soucasne dobe to neni ani tak o tom jake formalni vzdelani mas. Je to o tom jak se stavis k praci. Pokud jsi peclivy a budes svoji praci delat s nadsenim a dobre tak se muzes udelat bud pro sebe a nebo se o tebe budou zamestnavatele rvat. Bill Gates a Mark Zuckerberg taky nemaji vysokou skolu. Tom Cruise je prej dis jak poleno, Phill Collins se nikdy nenaucil cist noty.

Pokud na vsechno budes prdet a hledat nejkratsi a nejjednodussi cesty tak je jedno jaky obor budes flakat.
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Co studovat po základce?

Příspěvek od Agamemnon »

Amper píše:Bill Gates a Mark Zuckerberg taky nemaji vysokou skolu.
nemam rad toto pouzitie... to je podobne, ako ze einstein mal 3 z matematiky a nevedel ju... tiez je to nezmysel

ani jeden ju nedokoncil, obaja ju zacali... ked zistili, ze ich spolocnosti by mohli fungovat, tak zo skol obaja vystupili...
keby na tie skoly nenastupili, tak tie spolocnosti najskor neexistuju
Per aspera ad astra [42]
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Co studovat po základce?

Příspěvek od MilanSpace »

Amper píše:Za komara jsem byl odsouzen na ucnak (s 3jkou z rustiny prece nemuzu jit na stredni skolu)
Já vím, že je to OT, a omlouvám se za to. Ale nemám rád tyhle stereotypy :(
I s trojkou z ruštiny se dalo jít na střední školu! Jsem toho sám důkazem... Ale s trojkou z fyziky ses těžko dostal na elektroprůmyslovku, s trojkou z chemie se nedalo jít na chemickou průmyslovku - což by, bohužel, mělo podobně platit i v dnešním vzdělávacím systému. A což neplatí.
Konec OT
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Co studovat po základce?

Příspěvek od Amper »

MilanSpace píše:I s trojkou z ruštiny se dalo jít na střední školu!
Tak to jsem asi mel jen smulu - mel jsem tridni ucitelku rustinarku. I to ze jsem sel na ucebni obor s maturitou bylo neco co ji tezce lezelo v zaludku a rodice museli na koberecek. Ano, je mozne ze jsem mel proste smulu na ucitelku ale princip je stejny. To ze clovek skonci na ucebnim oboru jeste neznamena ze nemuze jit za svym snem.

Agamemnon píše:ani jeden ju nedokoncil, obaja ju zacali...
Samozrejme souhlas, vysoke skoly funguji jako velice kvalitni katalyzatory cehokoli, ja tim chtel naznacit ze formalni vzdelani nemusi byt vzdy to co rozhoduje a je rozdil mezi situaci kdy o praci zadas a kdy pracujes ve svem. To ze Gates i Zucker by tu VS v pohode dodelali kdyby chteli resit nebudeme.
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3882
Reputace: 3049
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Co studovat po základce?

Příspěvek od petrsida »

Amper píše:
MilanSpace píše:I s trojkou z ruštiny se dalo jít na střední školu!

Tak to jsem asi mel jen smulu - mel jsem tridni ucitelku rustinarku. I to ze jsem sel na ucebni obor s maturitou bylo neco co ji tezce lezelo v zaludku a rodice museli na koberecek. Ano, je mozne ze jsem mel proste smulu na ucitelku ale princip je stejny. To ze clovek skonci na ucebnim oboru jeste neznamena ze nemuze jit za svym snem.


To je právě ono, stačilo někomu vadit, a konec, trojka z ruštiny či cokoli jiného byly spíš záminky, to byla realita doby minulé

šlo o to, na jak velkého blbce člověk narazil ...
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10821
Reputace: 10245
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Co studovat po základce?

Příspěvek od Pospíšil »

petrsida píše:To je právě ono, stačilo někomu vadit, a konec, trojka z ruštiny či cokoli jiného byly spíš záminky, to byla realita doby minulé...šlo o to, na jak velkého blbce člověk narazil ...
Za bývalého režimu na základních školách fungoval institut "doporučení/nedoporučení" žáka pro studium na střední škole - třídní učitel na druhém stupni měl odhadnout, zda-li je dítě "studijní typ", nebo není. Záleželo přirozeně na známkách, ale taky na "osobnosti" třídního, vzájemných animozitách a taky na tom, jaký "level přísnosti" nastavil ředitel(ka).
Pak člověk po nástupu na střední celkem hleděl, jací spolužáci (většinou z venkova) se na střední taky dostali. A samozřejmě maturitu udělali taky, nic proti nim. Jen jsem chtěl říct, že dostat se za bolševika na střední školu bylo ovlivněno mnohem více faktory, než dnes. O posuzování kádrového profilu rodičů nemluvě.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“