Planetární bezpečnost

Název mluví za vše
EKoblizhek
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 19
Reputace: 0
Registrován: 6.2.2014 16:42
Planetární bezpečnost

Příspěvek od EKoblizhek »

Ahoj, já si nedávno uvědimil, že vlastně nemáme žádnou obranu proti cizozemským formám života.
Neděsí V ás možnost, že se celá naše planetu nemá jak bránit?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit.

K dotazu - taková opatření nejsou potřeba. Opravdu mne to neděsí, protože taková hrozba podle všech dostupných informací nehrozí. ;-) To je stejné jako by ses ptal, jestli se bojím, že Mount Everest zatopí voda. Ani z toho nemám strach. Jednoduše proto, že taková možnost nepřipadá v úvahu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
EKoblizhek
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 19
Reputace: 0
Registrován: 6.2.2014 16:42
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od EKoblizhek »

Děkuji za ivítání :)
Ty nevěříš v mimozemský život? Podle ěm je to dalo rozumnější než věřit v Boha. Přeci jenom, pro mimozemštany je alespoň vědecky zdůvodniteldý fakt.

Ale legrací by bylo, kdyby naprosto prvotní životní formou v celém vesmíru jsme byli my. To by bylo úsměvné,m ale taky ne nereálné. :)
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Amper »

No, treba ja mam trochu obavy ale mnohem vetsi obavy mam z toho ze prehlidneme nejaky sutr s
malym albedem a spadne nam na sisku.

V to ze by jsme na posledni chvliku vytahli nejaky tajny raketoplan jako v Armagedonu je myslim mene pravdepodobne nez to ze prileti ET na navstevu.

Na druhou stranu - zoufala doba zada zoufale ciny - takze bych si dovedl predstavit ze se veme nejaky dragon navarej se tam sedacky, do trunku se nacpe nejaky preletovy stupen a bezpecnost se nebude resit
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Dugi »

Pozor, já rozlišuju dvě části téhle otázky.
Nevěřím, že jsme ve vesmíru sami. Pokud uvážíme počet hvězd v nám známém vesmíru a počet planet, které u nich mohou být, tak i při minimální pravděpodobnosti bychom neměli být sami. Takže si myslím, že ještě někde životní forma existuje.
S čím ale nesouhlasím jsou tvrzení, že jsme s touto formou života někdy přišli do styku. To jsou dvě velmi odlišné teze, přičemž já se přikláním pouze k té první.

P.S. Jsem ateista. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
EKoblizhek
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 19
Reputace: 0
Registrován: 6.2.2014 16:42
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od EKoblizhek »

Proč myslíš, že do styku nepříjdeme? Už dnes jsou technologii, ikdyž pravda, nekvalitní, založené jen na nepřímém pozorovaní obyvateltsnosti planety, ne na tom, zda obyvatelná skutečně je.

Ty technologie mohou být za 25 let 100x lepší. :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Dugi »

Jakákoliv technologie, která je dál, než 40 let od současnosti už pro mne přestává být důvěryhodná. Reálný horizont je deset dál, dál už to přestává být o vědě a je to spíše sci-fi, čímž to pro mne ztrácí důvěryhodnost.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Matyn »

Dugi píše:Pozor, já rozlišuju dvě části téhle otázky.
Nevěřím, že jsme ve vesmíru sami. Pokud uvážíme počet hvězd v nám známém vesmíru a počet planet, které u nich mohou být, tak i při minimální pravděpodobnosti bychom neměli být sami. Takže si myslím, že ještě někde životní forma existuje.
S čím ale nesouhlasím jsou tvrzení, že jsme s touto formou života někdy přišli do styku. To jsou dvě velmi odlišné teze, přičemž já se přikláním pouze k té první.
Naprosto souhlasím (i když jsem křesťan ;) :lol: ) a myslím že o bezpečnosti naší planety se v téhle části bát nemusíme.
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
EKoblizhek
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 19
Reputace: 0
Registrován: 6.2.2014 16:42
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od EKoblizhek »

Já jsem naopak zastánce jistoty, kdybych třeba byl v čele Francie či Británie, tak udělám po celém Německu skladiště zbraní, hlídaníé svými vojsky.

A tak je to i splanetou... až nám tu budou lítat vetřelci, bude pozdě.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Dugi »

To je možná trochu paranoidní. Stejně tak bys mohl kolem každého domu postavit 100 metrů vysoký zátaras - co kdyby přišla velká povodeň. ;)
Není důvod plýtvat prostředky na obranu proti nereálným hrozbám.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“