Uhádněte, co je na obrázku

Název mluví za vše

Re: Uhádněte, co je na obrázku

Příspěvekod Alchymista » 24 úno 2018, 13:09

jirik - je to veľmi podobné, ale nie je to to isté

Není to správně, ale v části úvahy ses přiblížil.
Tak ak nie Saljut - potom asi Mir (alebo ISS? - ale to skôr nie, sú tam aj ručné popisky rusky)
Schema evidentne zobrazuje palivovú inštalaciu - tlakové fľaše, nádrže, zrejme meracie body ale hlavne signalizáciu ventilov. Takže to asi nie je ovládacie, ale signalizačné tablo - ovládacie bude vyzerať nejak tak, ako na snímke od jiríka
Alchymista
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel

Příspěvekod Vaclavik » 24 úno 2018, 14:48

Alchymista píše:Tak ak nie Saljut - potom asi Mir (alebo ISS? - ale to skôr nie, sú tam aj ručné popisky rusky)

Ano, je to z Miru.

Alchymista píše:Takže to asi nie je ovládacie, ale signalizačné tablo - ovládacie bude vyzerať nejak tak, ako na snímke od jiríka

Toto je správná úvaha. Ale otázka je čeho.
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel

Příspěvekod jirik » 24 úno 2018, 20:38

Je to ovládací panel systému TORU na Miru. Na Saljutu byl taky.
jirik
Aktivní nováček
Aktivní nováček

Příspěvekod Evžen111 » 06 bře 2018, 09:37

Michale, tady jsme nějak zamrzli, čekáme na Tvou souhlasnou či nesouhlasnou odpověď! ;)
E
Evžen111
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Pospíšil » 06 bře 2018, 11:14

Pokud by se Michal neozval, tak myslím, že se jirikova odpověď dá s jistotou prohlásit za správnou, viz :
https://blog.adafruit.com/2017/02/22/mi ... rol-panel/
---

"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Pospíšil
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Vaclavik » 06 bře 2018, 20:24

I když jirik googlil, tak nemá pravdu, ale v rámci urychlení hádání mu to uznám. Protože by stačilo se lépe podívat a samozřejmě by to hned další osoba uhádla. Už z logiky fungování TORU to nemůže být ovládací panel, který vypadá úplně jinak. V tomto případě jde totiž o panel zobrazující stav senzorů a měřících/kontrolních bodů systému TORU.
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel

Příspěvekod jirik » 08 bře 2018, 14:01

OK tak když jsem prošel zkouškou googlení, tady je hádanka. Ty opravdu zajímavé fotky se mi někam zatoulaly, tak si dáme něco "jednoduššího"

Obrázek

Prozradím, že je to fotka, na které jsem já a to, co máte uhádnout. Myslím, že hádat jen CO je na obrázku by tady bylo moc jednoduché. Zkuste taky uhodnout, kde přesně byla fotka pořízena.
jirik
Aktivní nováček
Aktivní nováček

Příspěvekod Pospíšil » 08 bře 2018, 14:17

Tipnu, že je to první nepilotovaná kabina Mercury, která letěla 19.12. 1960, vystavená v návštěvnickém centru NASA Ames Research Center, Moffett Field, Kalifornie.
---

"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Pospíšil
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod jirik » 09 bře 2018, 18:39

Tak to klobouk dolů, to bylo opravdu rychlé. Máš naprostou pravdu, je to kabina Mercury-Redstone vystavená ve stanu před NASA Ames Research Centre v Sunnyvale. Jestli to je letový exemplář Mercury-Redstone 1A nemůžu sloužit. Na cedulce bylo napsáno, že je to testovací exemplář. Zaměstnankyně NASA co tam hlídala mi trvrdila totéž (že neletěla do vesmíru) a že nemá žádné konkrétní označení, podle kterého by šla dohledat. Nicméně víme, jak spolehlivé znalosti mají "hlídači". Wikipedie trvrdí, že Mercury-Redstone 1A je vystavena právě tam, tak je to docela možné... Tak příště by to chtělo něco těžšího. Mám opravdu výbornou fotku, jen ji najít :hlavou proti zdi
jirik
Aktivní nováček
Aktivní nováček

Příspěvekod Pospíšil » 09 bře 2018, 19:26

Myslím, že jsi pózoval u tohoto exempláře, kde je na cedulce uvedeno celkem přesně o jaký exemplář se jedná.
Možná v době pořízení tvé fotky tam tato konkrétní cedulka ještě/už nebyla. :-D

http://goldiejames.com/wp-content/uploads/2015/07/FullSizeRender-53.jpg

http://goldiejames.com/wp-content/uploads/2015/07/FullSizeRender-57.jpg
---

Pospíšil
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse