Uhádněte, co je na obrázku

Název mluví za vše
Odpovědět
jirik
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 42
Reputace: 8
Registrován: 27.3.2016 11:33
Re: Uhádněte, co je na obrázku

Příspěvek od jirik »

Saljut 4 propellant system control panel
Obrázek
(viz pravá část)
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1019
Reputace: 336
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Uhádněte, co je na obrázku

Příspěvek od Alchymista »

jirik - je to veľmi podobné, ale nie je to to isté
Není to správně, ale v části úvahy ses přiblížil.
Tak ak nie Saljut - potom asi Mir (alebo ISS? - ale to skôr nie, sú tam aj ručné popisky rusky)
Schema evidentne zobrazuje palivovú inštalaciu - tlakové fľaše, nádrže, zrejme meracie body ale hlavne signalizáciu ventilov. Takže to asi nie je ovládacie, ale signalizačné tablo - ovládacie bude vyzerať nejak tak, ako na snímke od jiríka
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3257
Reputace: 4013
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Uhádněte, co je na obrázku

Příspěvek od Vaclavik »

Alchymista píše:Tak ak nie Saljut - potom asi Mir (alebo ISS? - ale to skôr nie, sú tam aj ručné popisky rusky)
Ano, je to z Miru.
Alchymista píše:Takže to asi nie je ovládacie, ale signalizačné tablo - ovládacie bude vyzerať nejak tak, ako na snímke od jiríka
Toto je správná úvaha. Ale otázka je čeho.
jirik
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 42
Reputace: 8
Registrován: 27.3.2016 11:33
Re: Uhádněte, co je na obrázku

Příspěvek od jirik »

Je to ovládací panel systému TORU na Miru. Na Saljutu byl taky.
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Uhádněte, co je na obrázku

Příspěvek od Evžen111 »

Michale, tady jsme nějak zamrzli, čekáme na Tvou souhlasnou či nesouhlasnou odpověď! ;)
E
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10174
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Uhádněte, co je na obrázku

Příspěvek od Pospíšil »

Pokud by se Michal neozval, tak myslím, že se jirikova odpověď dá s jistotou prohlásit za správnou, viz :
https://blog.adafruit.com/2017/02/22/mi ... rol-panel/
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3257
Reputace: 4013
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Uhádněte, co je na obrázku

Příspěvek od Vaclavik »

I když jirik googlil, tak nemá pravdu, ale v rámci urychlení hádání mu to uznám. Protože by stačilo se lépe podívat a samozřejmě by to hned další osoba uhádla. Už z logiky fungování TORU to nemůže být ovládací panel, který vypadá úplně jinak. V tomto případě jde totiž o panel zobrazující stav senzorů a měřících/kontrolních bodů systému TORU.
jirik
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 42
Reputace: 8
Registrován: 27.3.2016 11:33
Re: Uhádněte, co je na obrázku

Příspěvek od jirik »

OK tak když jsem prošel zkouškou googlení, tady je hádanka. Ty opravdu zajímavé fotky se mi někam zatoulaly, tak si dáme něco "jednoduššího"

Obrázek

Prozradím, že je to fotka, na které jsem já a to, co máte uhádnout. Myslím, že hádat jen CO je na obrázku by tady bylo moc jednoduché. Zkuste taky uhodnout, kde přesně byla fotka pořízena.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10174
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Uhádněte, co je na obrázku

Příspěvek od Pospíšil »

Tipnu, že je to první nepilotovaná kabina Mercury, která letěla 19.12. 1960, vystavená v návštěvnickém centru NASA Ames Research Center, Moffett Field, Kalifornie.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
jirik
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 42
Reputace: 8
Registrován: 27.3.2016 11:33
Re: Uhádněte, co je na obrázku

Příspěvek od jirik »

Tak to klobouk dolů, to bylo opravdu rychlé. Máš naprostou pravdu, je to kabina Mercury-Redstone vystavená ve stanu před NASA Ames Research Centre v Sunnyvale. Jestli to je letový exemplář Mercury-Redstone 1A nemůžu sloužit. Na cedulce bylo napsáno, že je to testovací exemplář. Zaměstnankyně NASA co tam hlídala mi trvrdila totéž (že neletěla do vesmíru) a že nemá žádné konkrétní označení, podle kterého by šla dohledat. Nicméně víme, jak spolehlivé znalosti mají "hlídači". Wikipedie trvrdí, že Mercury-Redstone 1A je vystavena právě tam, tak je to docela možné... Tak příště by to chtělo něco těžšího. Mám opravdu výbornou fotku, jen ji najít :hlavou proti zdi

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“