Čínské plány

Všechny aktuální informace o čínském kosmonautickém programu
Odpovědět
lukaskupasz
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 1
Reputace: 0
Registrován: 16.5.2018 12:39
Kontaktovat uživatele:
Re: Čínské plány

Příspěvek od lukaskupasz »

Proč u těch raket "k Měsíci "- jako př. Dlouhý pochod 9, SLS-1 se používají motory na LH2?
Dyť Saturn V letěl taky na Kerosin =) Je to zyzkoušená technologie a dle mě určitě levnější, než motory z raketoplánu na LH2. díky za vyjasnění.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Čínské plány

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit.

K otázce - směs kyslíku a vodíku sice má několik nevýhod, ale z hlediska tahu je to nejdokonalejší palivo, jaké máme momentálně k dispozici.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Čínské plány

Příspěvek od Meybe »


Podle tohoto zdroje:
https://gbtimes.com/chinas-astronauts-c ... n-missions
15 Thaikonautů dokončilo výcvik v poušti. Výcvik je součástí připrav na čínskou vesmírnou stanici.
Výcvik probíhal ve skupinách vždy po 48 hodinách.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
CarlJARx
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 412
Reputace: 389
Registrován: 8.5.2017 12:32
Re: Čínské plány

Příspěvek od CarlJARx »

Čínská akademie věd ve středu (4.7.) oznámila, že Čína zahajuje nový kosmický program zaměřený na výzkum vzniku a vývoje vesmíru, černých děr, gravitačních vln a vztahů mezi člověkem a kosmickým prostorem.
V rámci programu budou vypuštěny čtyři družice a první z nich - Einstein-Probe - bude zkoumat nebeské objekty vyzařující rentgenové a vysokoenergetické záření. Další družice se zaměří na studium slunečních magnetických polí a jejich šíření, interakcí mezi slunečním větrem a zemskou magnetosférou a vyhledávání elektromagnetického záření spojeného s gravitačními vlnami.
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Čínské plány

Příspěvek od ptpc »

CarlJARx píše:Čínská akademie věd ve středu (4.7.) oznámila, že Čína zahajuje nový kosmický program zaměřený na výzkum vzniku a vývoje vesmíru, černých děr, gravitačních vln a vztahů mezi člověkem a kosmickým prostorem.
V rámci programu budou vypuštěny čtyři družice a první z nich - Einstein-Probe - bude zkoumat nebeské objekty vyzařující rentgenové a vysokoenergetické záření. Další družice se zaměří na studium slunečních magnetických polí a jejich šíření, interakcí mezi slunečním větrem a zemskou magnetosférou a vyhledávání elektromagnetického záření spojeného s gravitačními vlnami.
Len pre doplnenie - tento program, resp. vývoj spomenutých družíc už nejakú dobu beží... ;)
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3256
Reputace: 4009
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Čínské plány

Příspěvek od Vaclavik »

Dnešní den trávím s prof. Zhuoyu, zástupcem ředitele CNSA/CLEP. Tak má-li někdo nějaký dotaz na to jak to funguje v Číně, sem s ním :)
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Čínské plány

Příspěvek od Lakely »

Já mám dotaz jediný, zda není v nějakém plánu být v civilním kosmickém programu otevřenější a poskytovat světu více informací, fotek a tak. Včetně vědeckých výsledků. Dělají teď zajímavé věci a je škoda, že se tak špatně získávají informace. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Čínské plány

Příspěvek od Wopat »

Děkujeme mockrát za nabídku :klaní se: Je možné, že odpověď na tuto otázku existuje na internetu, ale já jsem se zatím dočetl je hrubý nástin a nic konkrétního...

Existují už plány na rotace posádek na čínské stanici? Konkrétně mě zajímají tyto body:
1) Budou posádky dvoučlenné nebo tříčlenné?
2) Počítá se pouze s dlouhodobými nebo i s návštěvnickými posádkami?
3) Jaká bude délka pobytu dlouhodobé posádky a jaký je výhled na její prodlužování?
4) Jaké místo mají evropští astronauti v programu čínských pilotovaných misí? Bude se jednat o výjimečnou participaci nebo se počítá s pravidelnějším zapojením? Budou Evropani členy dlouhodobých posádek?
5) Počítá se výhledově se lety dalších národností než jen s Evropany?

Plus ještě:
6) Počítá se výhledově s možností připojování jiných než čínských lodí?

Ať už se odpovědí dočkám (od tebe nebo někoho jiného) či nikoliv, tak mnohokrát děkuji.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3256
Reputace: 4009
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Čínské plány

Příspěvek od Vaclavik »

Wopat píše:Děkujeme mockrát za nabídku :klaní se: Je možné, že odpověď na tuto otázku existuje na internetu, ale já jsem se zatím dočetl je hrubý nástin a nic konkrétního...

Existují už plány na rotace posádek na čínské stanici? Konkrétně mě zajímají tyto body:
1) Budou posádky dvoučlenné nebo tříčlenné?
2) Počítá se pouze s dlouhodobými nebo i s návštěvnickými posádkami?
3) Jaká bude délka pobytu dlouhodobé posádky a jaký je výhled na její prodlužování?
4) Jaké místo mají evropští astronauti v programu čínských pilotovaných misí? Bude se jednat o výjimečnou participaci nebo se počítá s pravidelnějším zapojením? Budou Evropani členy dlouhodobých posádek?
5) Počítá se výhledově se lety dalších národností než jen s Evropany?

Plus ještě:
6) Počítá se výhledově s možností připojování jiných než čínských lodí?

Ať už se odpovědí dočkám (od tebe nebo někoho jiného) či nikoliv, tak mnohokrát děkuji.
Ad 1) plán je mít tříčlenné.
Ad 2) dlouhodobé, po konci ISS se může situace změnit.
Ad 3) 180 dní.
Ad 4) Zatím se počítá se 2 misemi, pro první je již vybrán kandidát. Půjde o dlouhodobé mise.
Ad 5) Čína je otevřena spolupráci s kýmkoli, kromě USA, samozřejmě za peníze, jak jinak :)
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Čínské plány

Příspěvek od ptpc »

Vaclavik píše:Dnešní den trávím s prof. Zhuoyu, zástupcem ředitele CNSA/CLEP. Tak má-li někdo nějaký dotaz na to jak to funguje v Číně, sem s ním :)
V prvom rade díky za takúto možnosť. :)
Takto narýchlo ma zatiaľ napadla táto otázka:
Aký je plán dobývania (nepilotovaného) Mesiaca, t.j. počet a roky štartov po sonde Chang´e 6?

P.S.: Ak táto informácia nie je na zverejnenie, je to ok. ;)

Odpovědět

Zpět na „Čínská CNSA“