LIN Industrial

Sem patří debata o všech projektech, které přináší soukromý sektor.
Odpovědět
Uživatelský avatar
argus123
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 451
Reputace: 198
Bydliště: Trenčín
Registrován: 10.1.2018 17:55
LIN Industrial

Příspěvek od argus123 »

Ruska sukromna spoločnosť, vznikla v roku 2014 a jej zakladatel pracoval na Ruskom projekte Selenochod. Ich prvym investorom je wargaming.

Spoločnosť chce vyrabať radu malých nosičov ako Aniva, Adler,Aldan či opakovane použitelny raketoplan Vjuga alebo opakovane použitelnu raketu Zjega, ale hlavne sa teraz zameriavaju na nosič Tajmyr ktory maju v štadiu rozpracovanosti. Prvy navrh počital s troma stupňami, ten najnovší už len s dvoma. Prvy štart je predpokladany na rok 2023.

Obrázek
Pôvodny starý návrh rakiet rady Tajmyr

Obrázek
Najnovšia aktualizácia rakety Tajmyr zo dňa 21.1.2019

PS : Okrem ineho v infografike http://spacelin.ru/osnovnye-proekty/rak ... el-taymyr/ v časti Mapa konkurentov je vyznačena okrem samotnej rakety Tajmyr aj pre mňa neznamy projekt Errai. Prečitať sa da len aka ma byť cena štartu, kolko vynesie na orbit a kedy ma byť prvy štart. Nič konkretnejšieho o tomto zahadnom projekte som nič nenašiel
Naposledy upravil(a) argus123 dne 15.12.2019 19:43, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
DrHorak
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 749
Reputace: 13
Bydliště: Praha
Registrován: 9.11.2017 18:28
Re: LIN Industrial

Příspěvek od DrHorak »

argus123 píše:Jedina Ruska sukromna spoločnosť, vznikla v roku 2014 a jej zakladatel pracoval na Ruskom projekte Selenochod. Ich prvym investorom je wargaming.
...
PS : Okrem ineho v infografike http://spacelin.ru/osnovnye-proekty/rak ... el-taymyr/ v časti Mapa konkurentov je vyznačena okrem samotnej rakety Tajmur aj pre mňa neznamy projekt Errai. Prečitať sa da len aka ma byť cena štartu, kolko vynesie na orbit a kedy ma byť prvy štart. Nič konkretnejšieho o tomto zahadnom projekte som nič nenašiel
Určitě to není jediná ruská soukromá společnost. ;)

Pokud jde o Errai (jinak je to jméno hvězdy Gamma Cephei) - má to být mikronosič a je vyvíjen firmou NSTR Rocket Technologies, která funguje v návaznosti na vesmírný klastr Skolkovo (nedaleko mezinárodního letiště Vnukovo) u Moskvy. Spoluzakladatelem je Nikolaj Dzis-Vojnarovskij, který dříve také působil v Selenochodu. Mj. pracují na síti automatických teleskopů AstroNYX, která umožní pozorování vesmírných objektů na zakázku přístupem z mobilních aplikací (blíže viz https://astronyx.com/).
"Skafandry se vezměte sebou. Možná je budete potřebovat." - Kapitán Nemo v románu J.M.Trosky - Zápas s nebem
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: LIN Industrial

Příspěvek od petrsida »

argus123 píše:
Pôvodny starý návrh rakiet rady Tajmur

Obrázek
Najnovšia aktualizácia rakety Tajmur zo dňa 21.1.2019

Já bych to tedy četl jako Tajmyr, v popisce je přepis azbuky do angličtiny, na raketě je tvrdé y, ne u
Uživatelský avatar
argus123
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 451
Reputace: 198
Bydliště: Trenčín
Registrován: 10.1.2018 17:55
Re: LIN Industrial

Příspěvek od argus123 »

petrsida píše:
argus123 píše:
Pôvodny starý návrh rakiet rady Tajmur

Obrázek
Najnovšia aktualizácia rakety Tajmur zo dňa 21.1.2019

Já bych to tedy četl jako Tajmyr, v popisce je přepis azbuky do angličtiny, na raketě je tvrdé y, ne u
Jo teraz som si toho všimol, je to Tajmyr.
Uživatelský avatar
argus123
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 451
Reputace: 198
Bydliště: Trenčín
Registrován: 10.1.2018 17:55
Re: LIN Industrial

Příspěvek od argus123 »

DrHorak píše:
argus123 píše:Jedina Ruska sukromna spoločnosť, vznikla v roku 2014 a jej zakladatel pracoval na Ruskom projekte Selenochod. Ich prvym investorom je wargaming.
...
PS : Okrem ineho v infografike http://spacelin.ru/osnovnye-proekty/rak ... el-taymyr/ v časti Mapa konkurentov je vyznačena okrem samotnej rakety Tajmur aj pre mňa neznamy projekt Errai. Prečitať sa da len aka ma byť cena štartu, kolko vynesie na orbit a kedy ma byť prvy štart. Nič konkretnejšieho o tomto zahadnom projekte som nič nenašiel
Určitě to není jediná ruská soukromá společnost. ;)

Pokud jde o Errai (jinak je to jméno hvězdy Gamma Cephei) - má to být mikronosič a je vyvíjen firmou NSTR Rocket Technologies, která funguje v návaznosti na vesmírný klastr Skolkovo (nedaleko mezinárodního letiště Vnukovo) u Moskvy. Spoluzakladatelem je Nikolaj Dzis-Vojnarovskij, který dříve také působil v Selenochodu. Mj. pracují na síti automatických teleskopů AstroNYX, která umožní pozorování vesmírných objektů na zakázku přístupem z mobilních aplikací (blíže viz https://astronyx.com/).
No tak to je parada, predsa sa niečo v Rusku najde, a su len tieto dve spoločnosti ?
Uživatelský avatar
DrHorak
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 749
Reputace: 13
Bydliště: Praha
Registrován: 9.11.2017 18:28
Re: LIN Industrial

Příspěvek od DrHorak »

argus123 píše:No tak to je parada, predsa sa niečo v Rusku najde, a su len tieto dve spoločnosti ?
Podle poblikace Russia's Posture in Space: Prospects for Europe je ještě jeden:
KosmoKurs - vývoj opakovaně použitelných suborbitálních turistických prostředků.
Jinak jsou další společnosti, které se nevěnují přímo nosičům, ale dalším aspektům vesmírného průmyslu.
"Skafandry se vezměte sebou. Možná je budete potřebovat." - Kapitán Nemo v románu J.M.Trosky - Zápas s nebem
Uživatelský avatar
argus123
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 451
Reputace: 198
Bydliště: Trenčín
Registrován: 10.1.2018 17:55
Re: LIN Industrial

Příspěvek od argus123 »

Reportáž o vývoji Ruskej sukromnej rakety pomocou 3-D tlače. Podla všetkeho ide o projekt Errai.

https://www.youtube.com/watch?v=e2yp3Brvjng
Uživatelský avatar
argus123
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 451
Reputace: 198
Bydliště: Trenčín
Registrován: 10.1.2018 17:55
Re: LIN Industrial

Příspěvek od argus123 »

LIN Industrial sa predstavila s dvoma stánkami na medzinarodnom kozmickom a leteckom veltrhu MAKC-2019.
Oznámili pokračovanie prác na sub-orbitalnej rakete, a kozmickej rakete Tajmyr ktorá má sponzora КБ ЛАРОС (KB LAROS).
V prvom pavilone ukázali testovací stend aj s motorom, v druhom predstavili nový nosič Adler, ktorý ma používať motor v prvom stupni typu RD-108. Spoločnosť oznámila že podpísala spoluprácu o vývoji rakety s Národnou kozmickou spoločnosťou - NKK.

Obrázek
Uživatelský avatar
argus123
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 451
Reputace: 198
Bydliště: Trenčín
Registrován: 10.1.2018 17:55
Re: LIN Industrial

Příspěvek od argus123 »

Raketa Adler, je oficialne premenovana na Sibír "Сибирь". Pretože na Sibíri v Krasnojarsku sa budu robiť hlavné práce na tomt oprojekte.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Soukromý sektor“