Arca Space Corporation

Sem patří debata o všech projektech, které přináší soukromý sektor.

Re: Arca Space Corporation

Příspěvekod Meybe » 21 led 2020, 21:53

Arca v minulých dnech otestovala svůj Aerospike. Trochu se tomu tak bojím říkat.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Meybe
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Fefe » 27 dub 2020, 10:34

Sledujem túto spoločnosť už niekoľko rokov, celý čas som mal ale veľké pochybnosti. Všetky modely rakiet a motorov, vyzerali iba ako modely vytvorené z lacných surovín, spojovací materiál bežné valcované skrutky zo železiarstva. Samozrejme bral som to ako istú lacnejšiu formu propagácie. Následne potom po niekoľko ročnej medzere kedy sa nič nové nedialo sa objavilo testovanie zážihu motora. Motor samotný je iba tryska a nádrž na palivo (vodu). Žiadne viditeľné čidlá, senzory. No neviem, ale tradične, keď som pozeral nejaké testovanie nového motora vyzeralo to značne inak. Čo sa týka výkonu, vyzerá to skôr ako priblížený záber na trysku hasiaceho prístroja. Obávam sa, že s tým výkonom by to nezdvihlo zo zeme ani váhu samotnej prázdnej nádrže. Viem že zniem negativisticky, ale neviem čo si o tom myslieť. Či ide o nejaký zvláštny sociálny experiment na ľuďoch, čomu všetkému sme schopní uveriť, alebo nebodaj naozaj ide o podvod na investoroch. Lenže ktorý investor by do niečoho takého dal peniaze, čo sa v podstate ani nesnaží vyzerať moc vierohodne.

Dúfam, že sa úplne mýlim v tom čo som napísal a tento projekt je naozaj seriózny, vnútorne som ale presvedčený o opaku. V každom prípade budúcnosť ukáže kde je pravda, a som rád že väčšina iných projektov vyzerá výrazne uveriteľnejšie.
Fefe
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček

Příspěvekod Dugi » 27 dub 2020, 10:49

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod argus123 » 01 kvě 2020, 12:15

argus123
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Předchozí

Zpět na Soukromý sektor