Severokorejská KCST

Debata o projektech dalších, drobnějších kosmických agentur
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od Dugi »

Severokorejský vůdce Kim-čong-un prý v projevu k úspěšnému vynesení družice Kwangmyŏngsŏng-3 prohlásil, že inženýři jeho země by měli vyvinout "větší rakety a větší družice".

Zdroj: kosmonaut.cz
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od Dugi »

To, že Čína nesouhlasila se startem rakety Unha-3 se ví už dávno. Teď se ukazuje, že Čína bude dokonce souhlasit se zpřísněním sankcí pro KLDR. Jak se zdá, Pchojngjang ztrácí svého hlavního spojence.

Zdroj informací: Kosmo.cz příspěvek uživatele Agamemnon
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od Dugi »

Tomáš Přibyl dnes na svém blogu přinesl zajímavé informace o aktivitě na severokorejském kosmodromu Tonghae (označovaný i jako Musudan-ri). Družicové snímky naznačují, že zde začala vznikat nová odpalovací rampa. Ta by přitom podle některých názorů měla být dimenzována na rakety 3x - 4x větší než stávající nosiče Unha-3. Bavíme se tedy o raketách s váhou cca. 250 - 300 tun. Stavba nové rampy bude trvat několik let a mohla by být dokončena okolo roku 2016.
Z družicových dat se podařilo objevit i další činnost na kosmodromu a také náznaky ukazující na prohlubující se kooperaci mezi kosmickým programem KLDR a Íránu.

Zdroj: kosmonaut.cz
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
StrambR
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 60
Reputace: 0
Registrován: 9.10.2012 16:01
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od StrambR »

Dnes jsem si na technetu přečetl, že 12.12.2012 Unha-3 explodovala po 90 sec....
Každopádně (moc jsem to nesledoval...spíš jsem poslouchal různé zdroje a tohle forum) jsem si do teď myslel, že start byl úspěšný, ale problémy nastaly až ve vesmíru s družicí...ani jsem moc nebral vážně informace, protože kdo ví co je pravda....
Každopádně mě to zaskočilo a i tady jsou ještě špatné údaje (je pravda, že jsou čerstvé).
Kde je tedy pravda? :? I když jsem hledal...všude jsem našel informace o úspěchu....autor si spletl start s dubnem?


Zdroj:
http://technet.idnes.cz/severni-korea-z ... ntent=main
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od Dugi »

Je to opravdu omyl autora. Sám v tom má určitě jasno, protože u jedné fotky je popisek, cituji:

Kim Čong-un se raduje z úspěšného startu rakety Unha-3 (12. prosince 2012)

Pokud z 12. prosince byl úspěšný, což potvrdili i mezinárodní pozorovatelé.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
StrambR
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 60
Reputace: 0
Registrován: 9.10.2012 16:01
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od StrambR »

Toho popisku jsem si nevšiml...každopádně tomas jej už informoval v diskuzi.
Monty
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 30
Reputace: 0
Registrován: 2.9.2015 13:42
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od Monty »

Severná Kórea plánuje vypustiť daľší satelit medzi 8.-25. Februárom, dosť možno 16., čo je dátum narodenia bývalého vodcu KĽDR Kim-Jong-Ila, detaily nie sú známe.
Samozrejme sa špekuluje o teste ICBM.

Zdroj: http://news.yahoo.com/n-korea-issues-sh ... 05329.html
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od ptpc »

Severokórejská družica má byť špionážna, má pracovať 4 roky a má mať synchrónnu obežnú dráhu.
Uživatelský avatar
Lynx
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 603
Reputace: 133
Registrován: 12.11.2012 11:31
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od Lynx »

Jestli mohu něco popřát, tak ať se to nepodaří, ale hezky v klidu. Žádná exploze na rampě ani ve vzduchu. Třeba by se mohla tiše skácet :lol:
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od marian007 »

Tak v prípade, že sa naozaj nejedná o čistý test ICBM (a o to sa s najväčšou pravdepodobnosťou nejedná) by som tým anonymným severokorejským vedcom a inžinierom podieľajúcim sa na programe (určite nie politickej garnitúre) úspech aj poprial. Predsalen, vyniesť na orbitu satelit v podmienkach takéhoto ultratotalitného režimu, kde máte obmedzené zdroje a ste neustále v strese z toho, či neskončíte aj s rodinou v pracovnom tábore, či ešte horšie pred múrom - no klobúk dolu. Tipoval bz som, že to tam majú oveľa horšie ako to mal Koroljov za Stalina.
Inak o vhodnosti (resp. skôr nevhodnosti) severekorejských nosičov Unha na vojenské účely by som odporúčal prečítať si článok na analytickom serveri 38north.org (http://38north.org/2016/02/schilling092815/).

Ako podstatnú zaujímavosť by som tiež pripomenul, že nadchádzajúci štart má prebehnúť z upgradeovanej štartovacej rampy (vysokej vyše 60 metrov), ktorá umožňuje obslúžiť o dosť väčšiu raketu ako bola Unha-3 z roku 2012. No priznám sa, že ako neparanoidný fanda celosvetovej kozmonautiky som hodne zvedavý, čo z toho štartu nakoniec bude :slint: .

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“